Skocz do zawartości

GRAUPNER BEAUFORT - ŻAGLÓWKA - pomoc przy wodowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem okazyjnie żaglówkę GRAUPNER BEAUFORT którą chcę jak najszybciej zwodować przed zlodowaceniem.

 

Dołączona grafika

Zdjęcie poglądowe - moja nie jest jeszcze taka piękna

 

Żaglówkę kupiłem bez wyposażenia a niedawno dostała:

- odbiornik HK 2.4GHz GT-2 3KANAŁOWY,

- BEC 3A 5/6V Turnigy

- Lipo 800mAh 2S (na ile minut żeglugi mogę sobie pozwolić ?)

- wymieniłem w niej przetarte linki na nowe

- wymieniłem połamane snapy

- serwa 2x ROBBE FUTABA S3003

 

W tej chwili mam problem z wyważeniem. Po umieszczeniu na wodzie jest przechylona lekko na lewą burtę. Czy będzie to przeszkadzało w normalnym pływaniu? Jak to najlepiej zniwelować?

I problem drugi to obciążenie na kilu które nie jest stabilnie przytwierdzone. Obciążenie jest z mosiądzu (chyba) a kil drewniany. Czym to złapać. Myślałem o żywicy.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

I jeszcze jedno. Czy dobrze ustawiłem na aparaturze lewy drążek, góra/dół -żagle. Prawy drążek lewo/prawo - ster. W aparaturze mam mode 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też żaglówkę i śmigałem na lipolku 3s 750mah wystarcza na bardzo długo ok 5 godz chyba bo nie pływałem tak długo.

Co do przechyłu to najlepiej jak model leży prosto na wodzie (przeżuć pakiet na drugą burtę powinno pomóc) a balast w mojej jest przykręcany na śrubę zdejmuje go z całym kilem do transportu. http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F10386%5F%5FRC%5FSailboat%5FLegend.html

Co do ustawienia kanałów w aparaturze mam tak samo i to jest dobre ustawienie gaz jako sterowanie żaglami a lotki jako kierunek.

Myślę ,że coś podpowiedziałem.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim napisz, jak duzy przechyl ma ta zaglowka i na jakiej podstawie wnioskujesz, ze to przechyl, a nie na przyklad krzywo ustawiony maszt?

 

Jesli sam kadlub nie jest totalnie sknocony (wyrazny brak symetrii zarowno geometrycznej, jak wagowej), przyczyna przechylu tkwi najprawdopodobniej w niewlasciwym ustawieniu pletwy kilu z balastem. Zarowno maszt, jak pletwa kilu z balastem powinny byc w widoku od przodu absolutnie symetryczne w stosunku do kadluba, co mozna dokladnie sprawdzic za pomoca malej poziomicy i najzwyklejszego pionu (sznurek z ciezarkiem).

 

Natomiast w zadnym wypadku nie uwierze, ze przy tej wielkosci lodki (porownywalna z RG65) tak maly i lekki pakiet bylby w stanie w widoczny sposob zredukowac przechyl.

 

Licz sie z tym, ze dla wybierania zagli w lodce tej wielkosci, standardowy serwomechanizm S3003 moze okazac sie troche slaby.

 

 

 

Edit 11.11.2011:

I co? Otwiera facet watek, zadaje pytania i po otrzymaniu odpowiedzi nawet nie raczy sie odezwac. Zupelnie, jakby calkiem stracil zainteresowanie. Ach, jak ja to "lubie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.