Skocz do zawartości

BLACK HORSE - EXCEL 2000 mój pierwszy model ! Pytania.


dj_tomas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) przede wszystkim dzieki za odzew :)

 

Zamierzam do konca roku wykonac pierwszy lot. Jestem juz teraz skolowany, gdyz nie wiem jaka mam kupic ladowarke do pakietow (kazdy mowi co innego) i co w ogole powinienem jeszcze kupic aby moc bezpiecznie latac modelem . co polecacie jesli chodzi o te podzespoly?

 

A propo pokrowcow to swietny pomysl na zabezpieczenie modelu! Na pewno cos takiego wykombinuje i podziele sie na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam iCharger 106b+. Precyzyjny balanser, świetne oprogramowanie pozwalające kontrolować przebieg ładowania i stan pakietów na komputerze oraz rewelacyjny support - zgłosiłem problem [z oprogramowaniem, nie z ładowarką] bardzo szybko otrzymałem odpowiedź, potem wymiana kilku maili (na bieżąco byłem informowany o rozwoju sprawy) i ostatecznie błąd został poprawiony w nowszej wersji softu. Wzorowe podejście do klienta.

 

Zasilacz jak koledzy wyżej już napisali - od konsoli X-Box. Są dwie wersje 203W i chyba coś około 170W. Trzeba przerobić wtyczkę (zamiast konsolowej najlepiej goldy do podpięcia ładowarki), ale to dość proste a zasilacz ma bardzo dużą wydajność prądową (16A wersja 203W).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Kilka dni temu przydazyla mi sie straszna przygoda. Mianowicie zostawilem na noc wlaczony odbiornik w modelu i pakiet li po rozladowal sie zupelnie! Jak wiadomo pakiety takie po rozladowaniu ponizej 2. 8V na cele najczesciej nadaja sie do kosza... Czem predzej polecialem do sklepu i wydalem ostatnie grosze na ladowarke procesorowa ktora polecil mi sprzedawca redox alpha. Tu moje pytanie, nadaje sie? Pakiet naladowalem i rozladowalem kilka razy i ku mojemu zdziwieniu wszystko gra :D wczoraj bawilem sie serwomechanizmami bardzo dlugo i pakiet spelnial swoje zadanie znakomicie. Czy jest mozliwosc ze nie zostal uszkodzony? moze tylko troche stracil na pojemnosci? Dodam ze pakiet byl nowy, nigdy nie ladowany kiedy to sie stalo.

 

Pozdrawiam Tomek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stracił na pojemności i na rezystancji

na pojemności wcale nie musiał stracić a na rezystancji to ewentualnie zyskał :wink:

Jest tu na forum wątek pisany między innymi przez Sławekmod na temat Nixx-ów, ich ładowania i rozładowywania warto go odszukać i przeczytać, ale z mojego doświadczenia wynika że w zależności oczywiście od jakości akumulatorków rozładowanie do "zera" wcale nie oznacza konieczności ich utylizacji.

A skoro masz ładowarkę z procesorem to powiedz jak wygląda pojemność po wyładowaniu pakietu? Znaczy ile mAh można wyciągnąć z akumulatorka a jaka jest jego oryginalna pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Nowy miesiac nastal, a wiec czas na kolejne zakupy. Szukalem silniczka do swojego EXCELLA. Znalazlem ASP .46 A II, ludzie polecaja i nie jest specjalnie drogi. Czy moge prosic o jakies swierze opinie na jego temat i mozliwosci zastosowania go w wymienionym wyzej modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka, daj pakiet do utylizacji, bo jest uszkodzony i kup nowy, przez takiego li-pola możesz chatę sfajczyć.

Pooglądaj filmiki na youtubeie jak wybuchają takie pakiety.

 

 

 

 

 

 

Ładowarka się nadaje, mam podobną Titan b6, tylko jak ładujesz li-po to podpinaj pod balancer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie waszych Excel`i, czy wasze modele też miały ślady kleju na zawiasach lotek? U mnie tego kleju jest tak dużo na tych zawiasach że praktycznie poruszanie nimi nie jest możliwe?

Montowałem excela koledze i jedyne co mogę stwierdzić to to, że zestaw był ładnie, czysto przygotowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem niedawno ten model, faktycznie zawiasy zostały wklejone na znaczną ilość kleju. Trzeba się trochę pomęczyć, żeby oskrobać na tyle, aby powierzchnie sterowe poruszały się bez oporów. Ogólnie jakość zestawu taka sobie, słabe spasowanie elementów (mogłem trafić na kiepski egzemplarz). Tym którzy zastanawiają się nad zakupem, polecam rozejrzeć się za czymś lepszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.