Jump to content

Pit

Modelarz
 • Content Count

  619
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Pit last won the day on October 6

Pit had the most liked content!

Community Reputation

35 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gostyń
 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

1,825 profile views
 1. Wystawiam na prośbę kolegi. Kontakt wyłącznie telefoniczny Grzegorz:+48695613395 Podwozie pochodzi z szybowca Valentamodel Ventus. Cena 320zł.
 2. Wyprzedaję część dobytku modelarskiego. Na pierwszy ogień idzie silnik Enya 120-4c. Licytacja - Silnik modelarski Enya 120-4c - Gostyń - Allegro Lokalnie
 3. Opisane nieliczne przypadki to wyjątki nie potwierdzające reguły. Myślę, że spora część tych awarii to jednak nie wkręcone do końca kolano. Zresztą gdyby problem istniał Saito na pewno nie powieliło by tego rozwiązania w nowszych konstrukcjach np FG-21. Korzystaj z silnika bez stresu
 4. Zbyt płytko wkręcony tłumik lub kontakt z ziemią. Te silniki są absolutnie niezawodne. Mam 4 szt i niektóre z bardzo dużym przebiegiem a mimo to ani razu nie odnotowałem przypadku zgaśnięcia w locie. Kolanko trzeba dokręcić do końca i dobrze dokręcić kontrę i to wszystko.
 5. Pit

  ENYA fanclub

  Witam. Rok temu pokazałem Wam nabytek Enya 120-4c. Była to randka w ciemno z olx. Dzisiaj silnik odpaliłem. Ruszył momentalnie. Porównanie mam do Saito i Osmax. Wydaje mi się że Enya ma najniższe wibracje. Osiągi bardzo podobne do Saito fa-125a.
 6. Witam. Może komuś to się przyda. Poniżej ustawienia dla wersji 2,0m Suchockiego ( to jest stara wersja, ma ok 8-10lat). Model lata dobrze i powiedziałbym, że jest czuły na lotki. W zakręcie obowiązkowo ster kierunku. Duża tendencja do ześlizgu ale idzie się do tego przyzwyczaić i jest spoko. Wyważenie: S.C. w miejscu podparcia zastrzałami 110mm ( dla jasności - sprawdzane bez paliwa) Wychylenia: Lotki: -14st./+24st. Wysokość: -10st./+10st Kierunek: +55mm/-55mm mierząc w najbardziej oddalonym od osi obrotu punkcie steru kierunku.
 7. Może i ma dzielone klapy ale co z tego. To zrobiła fabryka. Co ty w ogóle porównujesz? Ty ich nawet wklejać nie musiałeś. Brniesz w ten nonsens nadal. Porównujesz model rekreacyjny o jakimś komicznym nadmiarze ciągu do masy do dużych modeli, budowanych przez modelarzy niekiedy całymi latami. Upierasz się, że masa to lekarstwo na wszystko. Błąd! Zobacz jak rozpędzają się i jak przyziemiają duże modele i wyobraź sobie ile się może wtedy wydarzyć. W dużym ciężkim modelu dodanie gazu może nie uratować skopanego podejścia jakie nam nie raz przedstawiłeś na filmie. O kunszcie pilotażu nie świadczy umiejętność wypuszczania podwozia i klap czy robienia dzikich figur. Prawdziwy kunszt to oblatać model, wyregulować, poradzić sobie w trudnych warunkach, przy bocznym wietrze, wykonać prawidłowo podstawowy program F4C, czy nawet wykonać prawidłowo start i lądowanie. Ty puki co latasz w warunkach spokojnych ( i to żadna ujma, bo od czegoś trzeba zacząć) Kolejna rzecz, to przestań wreszcie uświadamiać modelarzom mechanikę lotu "Znajomość mechaniki lotu w zupełności tutaj wystarczy", "Kto zna mechanikę lotu ten wie". No litości, to jest forum modelarskie a nie kółko plastyczne.
 8. Tak się zastanawiam czy ten dział jest odpowiedni dla tego typu modeli. Ten model nie jest nawet ARFem. Po prostu gotowiec z pudełka PNP. Pojęcie makieta czy nawet półmakieta do czegoś zobowiązuje.
 9. Arkadiuszu jak chcesz pozostać przy piankach to spoko twoja sprawa. Ale zrozum wreszcie, że głuchy z niewidomym się nie dogada. Nie masz bladego pojęcia o cięższych modelach co sam przyznałeś to może porównuj swego Spita z innymi piankami będzie wilk syty i owca cała a pouczanie i uświadamianie innych modelarzy sobie odpuść. Jak kiedyś zdecydujesz się na cięższe modele, polatasz, to z przyjemnością wrócimy do dyskusji. Puki co latasz modelem, który został stworzony do latania rekreacyjnego. Argument, że lubisz tanie modele jest trochę zabawny. Za cenę tego modelu wraz z wyposażeniem spokojnie miałbyś spaliniaka 1,8-2,0m. Dla mnie tyle siana za piankę to przesada ale to moje zdanie.
 10. Ale ty masz parcie na to, że dużymi modelami jest tak łatwo. Spit w skali 1:1 to dopiero musi być bułka z masłem . Może poczekaj z tym stwierdzeniem do czasu aż polatasz czymś co ma 2-3 razy tyle kilogramów co twój model i wierz mi nie chodzi tu bynajmniej o mechanikę lotu. Zakładasz, że modelarze jej nie znają ?? Piszesz o dużych kosztach modeli spalinowych. A tak z ciekawości jeżeli można wiedzieć. Ile kosztował ten Spit, kilka pakietów, ładowarka, akumulator baza i cała reszta?
 11. Volantex 2400 to mocna konstrukcja i nie mam tu na myśli odporności na kretobicie ale to, że można ten model na prawdę mocno popędzić i nic mu się nie stanie. Nie zaobserwowałem ani razu flatteru i żadnych niebezpiecznych zachowań. Lata bardzo dobrze, znakomicie szybuje. Kadłub ma wewnątrz bardzo dużo miejsca ( znacznie więcej od Herona). Ja wybrałbym Volantexa. Nie latam takimi modelami od dawna ale uczę obecnie kolegę na tym modelu i obaj jesteśmy mega zadowoleni z tego sprzętu. Volantex ma też kółko, na którym fajnie się toczy po lądowaniu. Wyważa się dobrze z pakietem, który waży 250gram czyli w praktyce będą to pakiety 3S ok 2500mAh. Bardzo łatwy system wpinania skrzydeł na zatrzaski. Silnik fabryczny jest absolutnie wystarczający.
 12. Kompresja bardzo dobra. Podejrzewam jakiś problem z pompą albo regulatorem tyle tylko że instrukcja zabrania te elementy rozkręcać. Czy ktoś może te elementy rozkręcał?
 13. Silnik ma wypalone ok 5 litró paliwa
 14. Szczelność w układzie dolotowym sprawdziłem, luzy zaworowe zgodne z instrukcją użytkowania.
 15. Witam. Mam taki problem z silnikiem Os max Fs-155p (pompa paliwa), że po rozgrzaniu za żadne skarby świata nie chce odpalić. Zimny pali od ręki. Jak już odpali pracuje perfekcyjnie. Nowa świeca, ustawione zawory, sprawdzona instalacja paliwowa. Generalnie wszystko wygląda na sprawne tyle że nie odpala. Jakieś pomysły?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.