Jump to content

FockeWulf

Modelarz
 • Content Count

  172
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

FockeWulf last won the day on November 9 2020

FockeWulf had the most liked content!

Community Reputation

33 Excellent

About FockeWulf

 • Birthday 12/13/1982

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Oleśnica / Wrocław
 • Zainteresowania
  Samoloty, heli
 • Imię
  Sławek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. FockeWulf

  pilarka k1 zssr

  Nie będę oceniał tonu wypowiedzi kolegi yarun, bo tego staram się nigdy nie robić, ale nie lubię, jak ktoś mówi, że coś wie, ale tego nie powie / nie wyjaśni. Zagadnień technicznych kest sporo i nie każdy będzie kupował książki albo wybierał się na studia techniczne, aby zobaczyć jeden obrazek lub posiąść jakaś tajemna wiedzę. Niemniej dziękuję za pomoc. Myśle, że kupię tarcze proxxon i po problemie
 2. FockeWulf

  pilarka k1 zssr

  Yarun dzięki za informację, ale skoro temat tak prosty to nie trzeba było odsyłać do książki tylko po prostu opisać jednym zdaniem jak zrobili koledzy wyżej. Gdyby wszyscy w podobnym stylu udzielali porad to na forum nie było by żadnych informacji tylko same odesłania do literatury, instrukcji, YT albo wręcz Google. Forum byłoby indeksem.
 3. FockeWulf

  pilarka k1 zssr

  No dobrze, to ktoś zaproponuje jakieś rozwiązanie. Mam te maszynę, używam raczej jako szlifierki, a to głównie z braku odpowiednich tarczek. Nie wiem jak sobie z tym poradzić, bo możliwości kupienia ich na rynku nie zauważyłem (wszystkie mają większy otwór).
 4. Gdzieś w kursie było zdefiniowwne, co to jest osoba postronna. I osoby uczestniczące nie są liczone, ale muszą być poinformowane.
 5. Zasada 1:1, w każdym wypadku nie mniej niż 30m - chyba tak należy rozumieć. Nie zaś jedno lub drugie?
 6. Oba kolanka na zdjęciach stanowią oryginalne akcesoria saito. Z relacji na forach wynika, że pęka to pierwsze kolanko. Drugie jest bardziej zwarte. Gdzie Ci pękło? Chce zamówić kolanka i tłumiki w ww sklepie w USA. Podobno nie pękają. Będę Amawial pewnie po weekendzie. Jak chcesz daj znać. Zawsze tańsza przesyłka.
 7. Zakładałem, że model jest pod drewno, ale komentowałem tylko Twoją technikę. Modelu zaś szukałem rok temu i nie natrafiłem na tartaki w tej pojemnosci, stąd nabyłem zestaw u naszych dalekowschodnich przyjaciół z zamiarem przerobienia na spqline, ale był za delikatny. Obecnie mam inne projekty, ale dzięki za linka [emoji6]
 8. Mam silniki 2.5 i 3.5 ccm i szukałem dla nich zajęcia. Projekt miał być szybki, ale nie znalazłem żadnego tartaku na taką pojemność. A jest to przecież wdzięczna wielkość - model poręczny no i nie elektryk. Technologia raczej nie dla mnie (lubię drewno), ale kibicuje.
 9. Fajne wykończenie, nie widziałem takiego. Gdzie nabyłeś?
 10. Heh, przy krecie jest to jak najbardziej akceptowalne, ale nie w codziennym użytkowaniu. Poczytałem na anglojęzycznych forach i wskazują na nietrwałość rozwiązania fabrycznego, a i nie wiem, czy na naszym forum temat się nie przewijał. Wystarczy porównać oba adaptery i widać, że jeden jest bardziej zwarty wykonany jako monolit niż ten drugi, gdzie jest łączenie rurek.
 11. Witam, czy ktoś z kolegów ma / będzie miał potrzebę zakupienia kolanek 90 stopni do czterotaktów, np. marki Saito, ale niekoniecznie - inne też są możliwe? Chciałem kupić na rodzimym rynku, ale okazuje się, że oryginalne kolanka Saito się łamią i Internet poleca produkty firmy www.rcspecialties.net. Będę kupował w przeciągu tygodnia, jeśli ktoś ma ochotę się podłączyć, zapraszam. Ewentualnie może ktoś ma namiar na podobny produkt, tyle że na lokalnym rynku? Firma ma również do zaproponowania customowe wydechy o wdzięcznej nazwie TurboHeader Muffler? Czy ktoś już testował? Warto? Gdzie zaopatrujecie się w akcesoria - rury do wydechów etc. Te rzeczy są nieproporcjonalnie drogie, a z tego co wyczytałem nietrwałe. Ww. kolanka podobno dają radę i się nie łamią. Pozdrawiam, PS. Zamieszczam w dziale silników, bo bardziej o dyskusję chodzi niż o (P) lub (K).
 12. Witaj na forum. Trochę się zmieniło w międzyczasie w modelarstwie oraz na rynku! Fajnie, że wracasz do hobby!
 13. Tak, tak... legenda głosi, że kiedyś można było swobodnie pójść na lotnisko i nawet spalinami latać [emoji23] PS. Fajne zdjęcia!
 14. Ale używałeś tej samej folii co do modelu czy foli reklamowej? Jeśli tak to jakiej?
 15. Jak uzyskałeś efekt napisów? Naklejone litery wycięte na ploterze? Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.