Jump to content

FockeWulf

Modelarz
 • Content Count

  209
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

FockeWulf last won the day on November 9 2020

FockeWulf had the most liked content!

Community Reputation

48 Excellent

About FockeWulf

 • Birthday 12/13/1982

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Oleśnica / Wrocław
 • Zainteresowania
  Samoloty, heli
 • Imię
  Sławek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czułem, że już to nastąpiło [emoji122][emoji123] Fajna robota, podziwiam umiejętności i wytrwałość.
 2. Nie mogę wyjść z podziwu. Piękna robota! Nie myślałeś, aby swoje hobby komercjalizować. Mógłbyś budować samoloty do symulatorów i innych gier / programów. Żal aby takie prace pozostawały na dysku! Chylę czoła.
 3. Cała moc jest w doświadczeniu. Jak wiesz co i jak to po prostu działasz, a nie zastanawiasz się. W 8h jednak nie wiem czy bym dał radę. Zawsze mam szybkie fazy przeplatane dumaniem, NP. nad schematem malowania.
 4. Pętelka powinna być podwójna na igle. Będzie brzydko odstawać ale nie puści.
 5. Metoda na Aceton jest jak najbardziej dobra. Unikałbym wycinania szablonów i odrysowywania elementów, bo pracy jest więcej, podobnie więcej będzie niedokładności. Kiedyś drukowałem na laserze poszczególne elementy (nie musisz przecież wszystkiego mieć w jednym dużym formacie) po czym przenosiłem żelazkiem na balsę. Pracę z drewnem polecam, bardzo satysfakcjonująca!
 6. FockeWulf

  Wpływ malowania

  Jak oklejasz folia skrzydła to nie bawiłbym się w Japonkę. Nauczysz się oklejać folią. Kadłub prosty, kanciasty, nie powinieneś mieć żadnych trudności.
 7. FockeWulf

  Wpływ malowania

  Przycinasz na wymiar na 4 "boki" kadłuba z zakładkami, przykładasz na kadłub i pedzelkiem ją malujesz. W ten sposób przesiąka i przykleja się do powierzchni. Po wyschnięciu kolejne warstwy po lekkim przetarciu papierem.
 8. FockeWulf

  Wpływ malowania

  To będzie bardzo ciężkie. Masz ładna konstrukcje, szkoda by było ja zniszczyć na ostatniej prostej. W planie minimum kup kapon i pomaluj kilka wartsw, w opcji lepszej kup papier japoński i go na kapon połóż. Na YT lub Google znajdziesz jakieś materiały jak to robić. Nic trudnego.
 9. FockeWulf

  Wpływ malowania

  Aby balsa nie chłonęła lakieru i nie było później charakterystycznego rysunku balsy po pomalowaniu pokryj balse wcześniej papierem japońskim. Powierzchnia będzie wzmocniona przede wszystkim gładka.
 10. O jakiej aluzji i dyskusji piszesz? [emoji848] Trzeba było napisać, że obliczyłeś SC i wskazujesz na wyliczony punkt... Choć mogłeś też dodać, że punkt podparcia nie ma znaczenia, byle podparcie było "na wysokości" wyliczonego SC. Odebrałem Twoje stwierdzenie jako regułę i z tym się nie zgodziłem. Podzieliłem się metodą, nie wynikiem. Dobrze wiedzieć, co z czego się bierze. Na tym forum naprawdę chyba nie warto się wypowiadać, bo każdy od razu wszystko do siebie. Jak ktoś inny coś zaproponuje to od razu beee.
 11. Przyjąłem, że chodzi o podparcie celem wyważenia, nie zaś ustalenia SC. Przy skrzydle skośnym można wyznaczyć SC rozrysowując to w sposób opisany np. tutaj: https://moleski.net/rc/WingMAC.htm. Nie ma chyba ogólnej reguły, że to musi być "w połowie długości, ale mniej więcej ( tak bez liczenia ) 1/3 z przodu od krawędzi natarcia ma być, nie z tyłu" . Aby nie umknęło wklejam rysunek z ww. strony. Rysunek zawiera od razu opis rozrysować SC.
 12. A jakie znaczenie ma czy przy kadłubie czy dalej jeśli tylko w punkcie SC? Jeśli SC nie wypada poza krawędź spływu przy kadłubie to można podeprzeć. Jeśli skos jest większy, trzeba podeprzec dalej, bo przy kadłubie nie będzie jak.
 13. Również pisałem prośbę o wyjaśnienie, niestety nie doczekałem się. Z mojej perspektywy jest albo tak, że mają bajzel i nikomu się nic nie chce, albo sami nie wiedzą / nie chce im się dowiedzieć, i wola nie dotykać sprawy...
 14. Widzę, że się nie przelewa, ale podstawowe produkty są [emoji23][emoji12]
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.