Jump to content

Andrzej B

Modelarz
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Odwieczny to nie. Lotniarstwo jest starsze od paralotniarstwa. A uprząż siedząca w początkach lotniarstwa była normą. Też na takiej latałem.
 2. Nie model, tylko mode. Różnica w konfiguracji drążków. Mode 1- gaz na prawym, mode 2 na lewym drążku. Wybór zależy od twoich preferencji.
 3. Wyjaśniło się coś? Znalazłeś przyczynę? Jeżeli tak to pochwał się. Może przydać się innym.
 4. Wszystko dobre, co się dobrze kończy. Gratulacje. Pozdrawiam
 5. Perfekcjonista w każdym calu. Podziwiam.
 6. Poprawnie zaprogramowany regulator nie dopuszcza do spadku napięcia poniżej niezbędnego do prawidłowego działania odbiornika i serw. System wykrywania niskiego napięcia należy skontrolować w sposób opisany w instrukcji tego modelu(opisano szczegółowo). Istotnym dla właściwego działania BEC jest rodzaj stosowanych pakietów, tzn. czy jest to Lipo czy NiMh. Przed jazdą sprawdź zasięg. Generalnie wszystko jest szczegółowo opisane w instrukcji. Na podstawie tak skąpych informacji trudno stawiać diagnozę. Przyczyny zakłóceń mogą być różne od konfiguacji regulatora poprzez odbiornik, wadliwe serwo i wiele innych. Może być tak jak napisał kolega w poprzednim poście, jeżeli używasz Lipo, a wykrywanie niskiego napięcia masz wyłączone. Pozdrawiam.
 7. Ładna i czysta robota. Z przyjemnością oglądam relacje. Powodzenia w finalizacji projektu.
 8. Gratulacje. Ogromny szacunek za całokształt działalności. Powodzenia!
 9. Też chętnie obejrzałbym to cudo w akcji. Ale zapewne jest tak szybki, że nikt nie nadąża z filmowaniem ????. Pozdrawiam wszystkich nabywców i "ulatniaczy" tego modeliku.
 10. Miałem podobne objawy, ale już w czasie prób kołowania. W czasie pierwszego uruchomienia wszystko było ok. Przyczyna- zimny lut na nóżce scalaka. Po przelutowaniu działa bez zarzutu, ale wykonałem dopiero 6 lotów na tym regulatorze- silnik 3548. Prawdę mówiąc zaufanie mam mocno ograniczone.Dualsky 40 A - latam w kolejnym już modelu 4 lata- silnik 3536 też Dualsky- bezproblemowo. Emax 25A- w konfiguracji z różnymi silnikami- działa poprawnie, ale bardzo słaby hamulec, co w moim przypadku zdyskwalifikowało go w elektroszybowcu, śmigło po prostu się nie składa. Przy włączonym hamulcu opór krecąc silnikiem ledwo wyczuwalny. Zastąpił go Aeolian 30A- po kilkunastu lotach - żadnych problemów.
 11. Andrzej B

  MX-12 padł

  Witam! Jeżeli prąd idzie do modułu i mogłeś zbindować z odbiornikem to nadajnik żyje. Z opisu trudno wywnioskować na czym polega Twój problem. Napisałeś: "Gdy włączyłem radio to nie dawało oznak życia, włącznik zasilania był lekko ciepły więc wyłączyłem. " " Ponieważ gdy włącze zasilanie w nadajniku to prąd idzie do modułu, i dałem rade zbindować odbiornik a na innym module nie. zdjęcia:" Skoro jeden moduł działa, a inny nie to chyba nie problem nadajnika, tylko modułu. Odłączenie zasilania z pakietu nie chroni Mx -12 przed problemami w czasie ingerencji w elektronikę. Oprócz zasilania z pakietu nadajnik ten posiada jeszcze wewnętrzną baterię litową do podtrzymania pamięci. Może tylko wykasowałeś pamięć? Działa wyświetlacz? Próbowałeś resetu?(http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=2509) Pozdrawiam!
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.