Jump to content

jetfan

Modelarz
 • Content Count

  398
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

jetfan last won the day on January 4 2019

jetfan had the most liked content!

Community Reputation

33 Excellent

About jetfan

 • Birthday 03/05/1963

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Piaseczno k. Warszawy
 • Imię
  Zbigniew

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Szanowni, Mam problem: czy zbiornik oryginalnie przeznaczony do instalacji benzynowej można wykorzystać - bez zmiany gumowych uszczelek - w instalacji do paliwa z metanolem i nitro? Oczywiście w drugą stronę się nie uda ale czy przypadkiem guma odporna na benzynę nie jest odporna również na metanol i nitrometan.
 2. Serwo BLS2206SP na zdjęciach wygląda bardzo przyzwoicie, ciekawe jaka jest jakość elektroniki i lutowania. Mam wrażenie, że to kopia serw FrSky. Ktoś z Kolegów miał do czynienia z tymi serwami? Chodzi oczywiście o BLS2206SP a nie o FrSky
 3. Podzielę się doświadczeniami - może ktoś skorzysta. Do oblotu proponuję NIE ustawiać takich rzeczy jak lotki w górę, najlepiej oblatać model w normalny sposób, bez klapolotek i sprzężeń ze sterem wysokości. Po oblocie i wytrymowaniu modelu tj po kilku-kilkunastu lotach, można sprawdzić jak działają klapolotki (w dół/w górę) ale najlepiej zacząć od bardzo małych wychyleń i stopniowo je zwiększać obserwująć reakcje modelu. Później można domiksować wychylenia steru wysokości ale też bardzo ostrożnie i stopniowo. BTW: w tym modelu prawdopodobnie wychylenia lotek w górę czy do dołu nie będą konieczne. Jest wystarczająco lekki by lądować z małą prędkością "przy nodze".
 4. No właśnie Hitec... Bardzo często używam serw tej marki i mam mieszane uczucia. Kiedyś były super teraz - subiektywnie - takie super już nie są ale wciąż ich używam z dwu powodów: są markowe i konkurencyjne cenowo. Rozkręciłem serwo, które latało na lotce dwa sezony w modelu z napędem spalinowym, typ: HS625 MG. Nie nadaje się już do użycia ponieważ zaczęło się trząść w okolicach neutrum, to chyba najsłabszy element w Hitecach tzn potencjometr. Ale poza tym OK, co widać na zdjęciach. Luty poprawne, tryby metalowe są metalowe, łożysko w dobrej formie. Na oko nie ma się do czego przyczepić co nie zmienia faktu, że aktualne Hitec'i są gorszej jakości niż te sprzed kilku lat.
 5. Odpowiedni tłumik na pewno wykona firma Nester, korzystałem z usług, polecam. Właściciel zna się na rzeczy, wie co robi i ma duże doświadczenie. Można go znaleźć w sieci.
 6. Możesz sobie włączyć TVP Info jak masz mocne nerwy, ew. TVP1 z transmisją mszy...
 7. Bardzo ładny model, oklejenie profesjonalne, super! Modele Sławka dobrze latają, ten też z pewnością taki będzie. Jaki silnik włożyłeś? Planujesz kołpak? To dodaje pazura Powodzenia przy oblocie.
 8. jetfan

  Curare 60

  Model piękny! Jednak nie ma to jak klasyka. Super. W jaki sposób jest mocowana rura rezo? Na zdjęciu nie mogę się dopatrzyć.
 9. Super robota, 'stara szkoła' - proszę się nie obrażać bo to jak najbardziej pozytywna ocena. Wg mnie przymierzanie silnika do własnoręcznie zrobionego modelu to najfajniejszy moment budowy. Pozdrawiam, Z
 10. Wydaje się mocno ryzykowne oklejać jednym kawałkiem. Gdyby konstrukcja była całkowicie drewniana to może by się udało. Chyba (nie jestem pewien) są wstawki ze styroduru więc wysokiej temperatury nie użyjesz. W niższej nie uzyskasz dobrego naciągnięcia folii na nierozwijalnych powierzchniach.
 11. Super porządek w modelu. To niebieskie urządzenie z radiatorem to powerbox?
 12. Model ładny ale dla bezpieczeństwa proponuję wszystkie widoczne i dostępne łączenia elementów drewnianych pomalować cienko żywicą. Klej w modelach ARF produkcji chińskiej/wietnamskiej jest kruchy i konstrukcja po prostu się rozpada.
 13. Jak szukacie silnika, który 'ryczy' to polecam MVVS no 10 ccm z oryginalnym tłumikiem
 14. Ten OS boxer to samoróbka?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.