Jump to content

Bartek Piękoś

Modelarz
 • Content Count

  4,633
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

Bartek Piękoś last won the day on October 21 2019

Bartek Piękoś had the most liked content!

Community Reputation

488 Excellent

About Bartek Piękoś

 • Birthday 03/13/1979

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Radom
 • Imię
  Bartek

Recent Profile Visitors

2,358 profile views
 1. Może się zastanów nad wyrzutnią, taką na gumę.
 2. Nie chcę krakać, ale jeśli to skrzydło będzie pracować choćby w połowie tego zakresu ugięcia jak na teście, to nie wróżę mu trwałości. Depron się szybko męczy. Życzę Ci jednak, żebym się mylił
 3. Ja mam ciągotki makietowe, więc mam na myśli prędkości zbytnio nie odbiegające od skalowych. A już na pewno w doborze napędu nie cisnąłbym na duże prędkości tylko dlatego, że to warbird, bo nie każdy warbird ich potrzebuje. Zwłaszcza, że model lekko wykonany, co potwierdza podane obciążenie płata. Ale, jak piszę, to moje ciągotki... Rafał zrobi jak lubi
 4. Pojedynczy dźwigar z pionowej listewki, jak najwyższy, lub 2-teownik sosna 5x5 - balsa 3mm - sosna 5x5. A najlepiej dwa dźwigary, drugi sosna 3x3 i balsa 3mm. P. S. "Kanapki" już nie zrobię, w Corsairze robiłem sklejka-balsa-sklejka na żywicy właśnie - wyszedł pancerny, ale ciężki jak cholera. Wydaje mi się, że żeby trzymać w ryzach wagę tej kanapki trzeba by zachować niezły reżim technologiczny.
 5. Jakie masz obciążenie pow. płata? Bo może w doborze śmigła idziesz w niepotrzebne zapasy prędkości a śmigło 10x5 dałoby ci odpowiednią prędkość i lepszy ciąg przy mniejszym kV i po borze prądu.
 6. A zrobić z modeliny a potem zeskanować i dać na CNC lub zrobić formę i odlew?
 7. Jacek, i dobrze, że nie ma zgody. Ale dorabianie temu zjawisku gęby narodowościowej i kulturowej nie prowadzi do niczego dobrego. To nie Ukraińcy, Białorusini itd. są jacyś tylko poszczególni ludzie z imienia i nazwiska. Dla mnie to nie kwestia żadnej polityki, tylko bycia fair wobec otoczenia, które robi się wielonarodowościowe i wielokulturowe. EOT
 8. Liczy się kto zatrudnia, jakich standardów oczekuje od pracowników i jak je egzekwuje. Plus niezgoda klientów na dziadostwo. Powtarzanie, że problemem jest mentalność szeregowych pracowników z biedniejszych krajów pachnie uprzedzeniem.
 9. Robert, masz chyba kilka modeli, znacznie mniejszych, w kolorze szarym i jakoś dajesz radę. Skąd teraz ten niepokój i unikanie tradycyjnych malowań?
 10. Objawy miała 1-2 dni po, więc szczepionka jeszcze nie działała optymalnie.
 11. Ja z żonką po dwóch dawkach Pfeizera, moja mama też. Objawy po: miejscowa obolałość ręki lekki ból głowy. Tuż po drugiej dawce mamy zaraził się tata, który nie był szczepiony. Gorączkował, osłabł, schudł. Dochodzi do siebie. Mama się zaraziła od taty, ale u niej objawy (temperatura, ból mięśni i stawów) trwały 1 dzień.
 12. Ci, którzy nie wiedzą (tego czegoś strasznie ważnego i skomplikowanego o podwoziu), wystarczy że poczytają już istniejące relacje z budowy. Tam ta wiedza jest, w wielu wątkach, ja ją tam znajdowałem bez problemu w czasie, gdy Arek jeszcze nawet nie poczuł misji rozruszania forum. Tylko warto zacząć od czytania forum, a nie od klepania kolejnych tematów. Pączkowanie kolejnych osobnych tematów z tego co już na forum się znajduje jest bez sensu i utopijne, bo takich zagadnień jak praca podwozia mogę na poczekaniu wymyślić 50 (szlifowanie, cięcie, lutowanie, układ słojów, dobór silnika, śmigła, wielkość opon, dobór farb, itd, itp.) i co? To oznacza, że chcąc rozruszać forum powinienem założyć 50 nowych wątków? Wariactwo. To wszystko jest, tylko trzeba użyć szukajki. Ale powyższe to argumentacja zdroworozsądkowa (jak mi się wydaje), a nie argumentacja dla kogoś z wielkim ego, więc mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że do adresata nie trafi.
 13. To ja się tyle napracowałem nad interaktywnym spisem treści... eeech O ile kojarzę mam osobną płytkę ze zmodyfikowanej przetwornicy step-down, zasilanej bezpośrednio z pakietu. Prądów nie pamiętam, chyba nie mierzyłem. Tu masz link do posta (nr 1169 ) o zasilaniu
 14. Paweł, podesłałeś link już po tym, jak Adam swój cel osiągnął (nawiasem mówiąc zawartość linka jest raczej z tych ciężkostrawnych). Stąd pewnie wątpliwości Adama co do Twojej intencji. Obaj panowie zluzujcie szorty. I Wesołych Świąt!
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.