Jump to content

Bartek Piękoś

Modelarz
 • Content Count

  4,644
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

Bartek Piękoś last won the day on October 21 2019

Bartek Piękoś had the most liked content!

Community Reputation

490 Excellent

About Bartek Piękoś

 • Birthday 03/13/1979

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Radom
 • Imię
  Bartek

Recent Profile Visitors

2,446 profile views
 1. Pięknie. Ale pogoda Ci dopisała. Wiało cokolwiek?
 2. 300.000 wyświetleń. Kilka lat po zakończeniu budowy ktoś ma chęć tu zaglądać. Strasznie to fajne Dzięki za zainteresowanie!
 3. Poprawka: pierwsze koło, które opisałem jako TM012 to nie Dave Brown. Jest z twardej pianki.
 4. Koła Dave Brown [TM_012], 90mm, piankowe średnica 90mm, szerokość 30mm, waga jednego koła 28g Albo Dave Brown 89mm, węższe, z bardziej miękkiej pianki - mam, polecam, "kleją" model do asfaltu Lekkie (choć mimo tego że węższe, są ciut cięższe od powyższych, ale za to pianka jest bardziej miękka). Grubość : 22,22 mm Waga : 34 g. Średnica otworu na ośkę mocującą koło : 3,17 mm (można rozwiercać) Średnica koła : 88,9 mm
 5. Dałbym po jednym na klapę. Prostota konstrukcji, łatwość regulacji. Moment po wysunięciu jednej klapy jest do skorygowania lotkami, które działają na większym ramieniu. Poza tym klapy krokodylowe, o ile pamiętam, nie generują dużego przechyłu na skrzydło jak proste, już nie mówiąc o szczelinowych. No i wreszcie, klapy ustawiłbym na "slow motion" (u mnie wysunięcie klap trwa 2-3 sek.) o ile masz taką możliwość, wtedy zyskujesz na realizmie i płynności lotu i czas na reakcję w razie awarii serwa jest większy.
 6. Niestety, druga osoba również zmarła. Przykre, tym bardziej, że widziałem bardzo efektowny pokaz tej grupy w Radomiu.
 7. Jeśli ten silnik ma zostać, to śmigło 10x4,7 byłoby moim pierwszym krokiem. Jeśli nie masz dla takiego śmigła prześwitu, podnieś podwozie. Alternatywą wydaje się być tylko odchudzenie modelu lub zmiany w aerodynamice (> powierzchnia płata, grubszy profil, inny profil). Silnik z kV ok. 1000 lub mniej lepiej poradzi sobie ze wspomnianym śmigłem i będzie mniej prądożerny, ale to pewnie wiesz. Znasz obciążenie powierzchni nośnej?
 8. Jak robiłeś ze szprych, to nie dziwne, że musiałeś główkować nad konstrukcją. Czasem lepiej zrobić prościej, ale z odpowiedniego materiału.
 9. Może się zastanów nad wyrzutnią, taką na gumę.
 10. Nie chcę krakać, ale jeśli to skrzydło będzie pracować choćby w połowie tego zakresu ugięcia jak na teście, to nie wróżę mu trwałości. Depron się szybko męczy. Życzę Ci jednak, żebym się mylił
 11. Ja mam ciągotki makietowe, więc mam na myśli prędkości zbytnio nie odbiegające od skalowych. A już na pewno w doborze napędu nie cisnąłbym na duże prędkości tylko dlatego, że to warbird, bo nie każdy warbird ich potrzebuje. Zwłaszcza, że model lekko wykonany, co potwierdza podane obciążenie płata. Ale, jak piszę, to moje ciągotki... Rafał zrobi jak lubi
 12. Pojedynczy dźwigar z pionowej listewki, jak najwyższy, lub 2-teownik sosna 5x5 - balsa 3mm - sosna 5x5. A najlepiej dwa dźwigary, drugi sosna 3x3 i balsa 3mm. P. S. "Kanapki" już nie zrobię, w Corsairze robiłem sklejka-balsa-sklejka na żywicy właśnie - wyszedł pancerny, ale ciężki jak cholera. Wydaje mi się, że żeby trzymać w ryzach wagę tej kanapki trzeba by zachować niezły reżim technologiczny.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.