Jump to content

Bartek Piękoś

Modelarz
 • Content Count

  4,533
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

Bartek Piękoś last won the day on October 21 2019

Bartek Piękoś had the most liked content!

Community Reputation

451 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Radom
 • Imię
  Bartek

Recent Profile Visitors

1,904 profile views
 1. Fajny pomysł Ja mam nitowadełko zrobione z trybików od zegara, o ile pamiętam do skali 1:48. Daje radę
 2. Rafał, pre- i post-shading to nie są stricte metody na linie podziału blach poszycia. To metody na kolorystyczne zróżnicowanie poszycia, które na linie poszycia działają tak, że je nieco rozmywają, ale głównym ich celem jest raczej podkreślenie gry światła i cienia na wklęsłościach i wypukłościach poszycia, których granice często pokrywają się z liniami łączenia paneli poszycia. Zasadnicze pytanie brzmi: co chciałbyś poprawić w swoich modelach. Moim zdaniem wyglądają bardzo dobrze. To, czego ja po pewnym czasie zachwytu nad "zapuszczaniem" czarnego we wklęsłe linie, się nauczyłem, to zdecydowanie mniejsze kontrastowanie linii i poszycia. 1.Kapitalne efekty daje różnicowanie kolorów washa w liniach podziału, od złamanej bieli, poprzez odcienie szarości, często złamane beżami. 2. Spróbuj zrobić linie podziału "nieciągłe", czyli zanikające miejscami. Modelarze mają tendencje do regularności i symetrii w nanoszeniu weatheringu, co często daje efekt sztuczności. Ale to wszystko "w ciemno". Pytanie, jakiego efektu szukasz, w porównaniu z tym, co masz teraz?
 3. Trochę zrobiłem, Marku. I czułbym się niezręcznie tu o tym opowiadać, zwłaszcza po to, by komuś coś udowadniać. Po drugie: każdy jest na tym forum moderatorem. W pewnym sensie i stopniu. Warto to sobie uzmysławiać. A Twoje (Wasze) i innych wsparcie dla SZ zasługuje na najwyższe uznanie. Szacun. P.S. "A może zatrzymałeś się na poziomie telefonu na 112 bo sąsiad wyszedł bez maseczki na własne podwórko? I żeby nie było, nie chcę ci dokopać. " Wiem, widzę Jesteś koktajlem sprzeczności. Ale ma to swój urok.
 4. Jak widać, sam masz zapędy quasimoderatorskie, Jacuś Po prostu przestrzegaj zasad i nie udawaj, że piszesz niewinne teksty. Jak wszyscy, to wszyscy. Z innej beczki: dezynfekujecie maski? Jeśli tak, to w jaki sposób? Tu artykuł, jak podobno można to robić, nie obniżając skuteczności maski https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1951164,1,czy-jednorazowe-maski-mozna-dezynfekowac-w-domu.read Czyli chemia precz, włącznie z alkoholem. Sprawdza się poczciwa wysoka temperatura.
 5. "To i gdzie Cię kala. Ja tego nie widzę. Nie potrafisz napisać posta bez aluzji politycznych to go kurde nie pisz i będzie " znowu to samo.....mnie ???? nic takiego nie napisałem nie doszukuj sie wszędzie aluzji....bo jak napiszę ,że mam psa który sie wabi Borys czy to też aluzja polityczna będzie???? nie popadaj w paranoję Jacek, przestań p......ć i rżnąć głupa, ok? Była ostra reakcja moda, a Ty po raz kolejny pokazujesz, że Cię regulamin nie obowiązuje.
 6. Model polskich naukowców szacujący faktyczną liczbę zachorowań: https://covid-model.net/
 7. A widzisz, już rozumiem chyba w czym rzecz. Ja wstawiłem taką samą wstawkę jak Ty i to nawet nie z Twojego posta, a z znalazłem to w sieci. Zadałem sobie trud, by to znaleźć, bo tamten tekst był mocny i mi się podobał. Rozumiem, że zrezygnowałeś z jego publikacji, a ja faktycznie wspomniałem, że przywracam to, co usunąłeś - po prostu uważałem, że to ważne i chciałem by było w tym wątku dla równowagi do poprzednich postów. Przykro mi, że poczułeś się niekomfortowo, zapewniam, że tu nie było intencji "wywlekania Twojego błędu". Tyle. Nie masz chłopie pojęcia, o czym piszesz, ale jak widać pisać musisz
 8. Kacper (idfx), Mam takie samo prawo wypowiadać się jak inni. Mam nadzieję, że do tego momentu się zgadzamy. Jeśli ktoś mi tego prawa zaczyna wybiórczo odmawiać, zaczynam być "dziwnie roszczeniowy" :). Przeczytaj posty, o których pisałem i wskaż mi ścisły związek ich wycieczek politycznych w nich zawartych z koronawirusem. A skoro ten ścisły związek jest taki nierozerwalny i cenny dla wątku, to dlaczego usunięto post Romana, który jest zapisem faktów (nawet nie komentarzem) dotyczących działań przedstawicieli władz w kontekście koronawirusa? Chyba się rozpędziłeś. Zwykłym prawem. Część treści Twojego posta to był materiał publicznie dostępny w sieci Internet, nie Twojego autorstwa i to zacytowałem. Nic ponadto. Dałbyś spokój... Intencję przywrócenia tej treści wyraźnie napisałem, może nie zdążyłeś przeczytać, bo mod usunął. Mój post był reakcją (odpowiedzią) na kolejne wrzutki polityczne niektórych osób. To rozczarowujące, ale przeżyję Pozdrów żonkę!
 9. Do moderacji: jakim prawem usunięty został post Romana z materiałem TVP, a posty Wojtka i Jacka, od których znowu się zaczęło, pozostały? Czyżbyśmy dryfowali w określoną stronę? Proszę raz jeszcze moderację o reakcje na powyższe posty. Mam nadzieję, że wybiórcze wykasowanie było zwykłym niedopatrzeniem.
 10. Czy ktoś kiedyś sprawdzał czy mu krople spadły na żarełko? Przecież tu chodzi o gest, symbol, a nie fizyczne zmoczenie pokarmów świętą wodą. Można zakryć koszyczek i jest bezpiecznie. A co do przeniesienia pomysłu święconych pokarmów na płocie na blokowisko, to w Radomiu na jednym z osiedli ludzie stali ze święconym przed blokiem, a kapłan pofatygował się przez osiedle. Można? Można. Oby takich przykładów więcej. Edit: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-swiecenie-pokarmow-wielkanocnych-w-czasie-pandemii/xb77mrm
 11. Nie wiem czy to jeszcze aktualne. Szpachlowałem szpachlą Hobby-lite, wodorozcieńczalną. Rozcieńczałem tylko tyle, by dobrze się nakładała kartą bankomatową. Miała konsystencję rzadkiej pasty. Im mniej się ją rozcieńcza tym mniejszy ma skurcz przy schnięciu. Taka powierzchnia, nawet po 1 krotnym szpachlowaniu, nawet jeśli nie jest idealna, to już nie przyjmuje specjalnie wody, i taką mógłbyś "wykończeniowo" potraktować szpachlą rozrzedzoną.
 12. Jak pisałem "niewybaczający" to miałem na myśli właśnie złą sławę profilu Corsaira a propos przeciągnięcia. Nie wiem czy na tym forum nie było o tym pisane. A Clark jest na przeciągnięcie podobno jednym z odporniejszych. Chętnie bym zerknął na wykresy.
 13. Spoko, Michał, po prostu się zdziwiłem, bo czytałem o profilu Corsaira, że mimo niewątpliwych zalet, nie jest zbyt "wybaczający". Stąd wybór profilu szybkiego myśliwca do niezbyt dużego modelu 2-płata byłby dla mnie zaskoczeniem. Ale kto wie, co tam autor wsadził
 14. http://ramalingamaero.blogspot.com/2013/03/aerofoil-list-for-all-aircrafts.html Edytowałem tytuł.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.