Jump to content

Bartek Piękoś

Modelarz
 • Content Count

  4,583
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

Bartek Piękoś last won the day on October 21 2019

Bartek Piękoś had the most liked content!

Community Reputation

478 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Radom
 • Imię
  Bartek

Recent Profile Visitors

2,134 profile views
 1. Mało eleganckie zachowanie wobec Kolegów. "Nie podobały mi się" brzmi zupełnie inaczej, jak już tak musisz przestrzegać przed stratą czasu.
 2. Właśnie znalazłem tą płachtę szukając namiotu dla córki i od razu pomyślałem o tym wątku. Wyprzedziłeś mnie o minutę. Niezły zbieg okoliczności. Dla zainteresowanych: płachta 285x285cm, 89PLN.
 3. Przestań odgrywać dyskryminowanego Komu piszesz "żaden wstyd"? Modelarzowi, który dłużej buduje i lata niż Ty żyjesz? A kto w tym wątku się wstydził i potrzebował Twojej wyrozumiałości, żebyś miał przemawiać jako dobrotliwy wyrozumiały autorytet? Napisałeś w tamtym wątku (o PZL 50 Jastrząb): "Poczuł że ląduje, lepiej próbować na dwa punkty ;). Przynajmniej aż do czasu pełnego opanowania modelu " i to był CAŁY Twój post. Nie dzieliłeś się w nim swoimi trudnymi doświadczeniami. Jedyne co ten post zawiera to diagnoza (a jakże!) i 2 porady. Nikt Ci tego nie zabroni, ale nie każ ludziom tego lubić. Masz przeintelektualizowane i przenaukowione podejście do relacji społecznych, dlatego pewnych rzeczy nie czujesz.
 4. Racja, ale nie dlatego się z Ciebie wyśmiewają, że latasz i analizujesz. Pytasz dlaczego i nie słuchasz odpowiedzi Wyśmiewane jest to, w jakim stylu się z tym obnosisz. Pisało Ci o tym wiele osób, w tym ja, minimum dwa razy. Ostatnio dostałeś na forum trochę wsparcia od niektórych Kolegów, którzy pochwalili twoje filmy i analizy i od razu odważnie wyszedłeś poza swoje wątki, wkraczając z przytupem ze swoimi poradami w wątki doświadczonych modelarzy . A to już się zaczyna robić kuriozalne. "Znaj proporcją, mocium panie" W "Adwokacie diabła" Pacino wypowiada na koniec 1 zdanie. Polecam je gorąco Twojej uwadze. Chociaż nie wierzę, że to coś zmieni (cholera, mam wrażenie, że się powtarzam )
 5. Eeee... Innym to zajmuje dziesiątki postów, a Ty tak w dwóch słowach?
 6. Świetny dźwięk silnika i śmigła. Super efekt! P.S. A, zapomniałem: Robert nie masz odwagi przeanalizować swojego lotu
 7. Co do zamiany kabli, to chodziło mi o zamianę ze względu na różne ich długości. Może to ma dodatkowy wpływ na straty mocy w jednym z napędów.
 8. Fajnie. To chyba wciąż rzadkość na niebie RC
 9. 1. Pozamieniałbym w obu modelach kolejne elementy instalacji w tym długości kabli, tak na wszelki wypadek, żeby się upewnić. Chyba że Ty wiesz, że to nie ma wpływu. Ja takie rzeczy muszę robić metodą prób i błędów. Teoretycznie im krótsze kable tym lepiej, ale to ogólnik 2. Co do różnej jakości regli - niech się upewnię: masz dwa identyczne zestawy (czyli po 2 egzemplarze) silnika i ESC czy 1 i przekładasz między modelami? Jeśli to pierwsze, to - jeśli zamiana kabli nic nie da - to skłaniam się ku różnicy jakości obu ESC oraz 3. wpływowi inaczej ukształtowanych kanałów powietrznych. Najpierw zweryfikowałbym same napędy poza modelem, na hamowni. 4. Porównywałeś silniki?
 10. Może właśnie zaburzenie przepływu powietrza w Grippenie powoduje spadek ciągu i większe obciążenie napędu (silnika)? Długości przewodów zasilających masz takie same w modelach?
 11. Jestem cieniutki z prundów, ale w którymś modelu zmieniłem regielek na "wyżej prądowy";) i osiągi wzrosły. Wytłumaczono mi, że poprzedni dławił silnik, był mniej wydajny. No i jak przy 50A wzrasta moc, silnik może się "rozwinąć" to i pobór rośnie. Wydaje mi się logiczne. To, że 70A daje gorsze osiągi jest dla mnie zaskakujące. Jedną z odpowiedzi może być wspomniany przez Roberta timing. Jeśli oba regle (50 i 70A) są innych firm lub serii to dochodzą różnice jakościowe. I wreszcie, niektóre ESC chyba nie dogadują się z niektórymi silnikami. Myślę tak, odkąd ESC mocno promowanej swego czasu firmy ZTW nie udało udało mi się ożenić ze sprawdzonym Turnigy C3536 910kV, który z ESC Dualsky śmigał aż miło. Za to ZTW działał poprawnie tylko z 1 moim silniczkiem (nie pamiętam nazwy). Zakładam, że ESC 70A sprawdzałeś z innymi silnikami pod kątem jego ew. uszkodzeń.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.