Jump to content

Bartek Piękoś

Modelarz
 • Content Count

  4,610
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

Bartek Piękoś last won the day on October 21 2019

Bartek Piękoś had the most liked content!

Community Reputation

483 Excellent

About Bartek Piękoś

 • Birthday 03/13/1979

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Radom
 • Imię
  Bartek

Recent Profile Visitors

2,265 profile views
 1. Cytat z rc-fpv (post z oblotu na str. 2 wątku): "Wczorajsze obloty zakończone sukcesem, model bez problemu startuje przy wyrzucie z ręki, a miałem obawy gdyż waga to 1,6kg, lądowanie praktycznie przy stopie lata bardzo pewnie i łatwo się nim steruje, pomimo małych prędkości nie jest wrażliwy na przeciągnięcie. " Tu cały wątek: https://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=43503&start=15
 2. Ten pierwszy - kozak. Bardzo fajna kabinka.
 3. Ja już po pierwszej dawce. Poza miejscową obolałością przez 1 dzień - na razie wszystko o.k. Jutro rejestruję rodziców, ale to info o reakcjach na drugą dawkę mnie niepokoi (a propos rodziców).
 4. Co tak skromnie? O mało nie przegapiłem! Niech nam gwiazdka pomyślności...! Może by tak jakiś konkurs urodzinowy? Np. na najmniejszy/najtańszy/najładniejszy/najbrzydszy model latający ?
 5. Łukasz, buduj to co cię chwyta za serducho. Których typów płatowców na początek unikać już wiesz. Mi się podoba, że nie idziesz jedynie słuszną ścieżką, bo takiej nie ma. Przyłączam się do porady, by spróbować na smulatorze. Chodzi o trening lotu "do siebie" i "na plecach", gdzie następuje odwrócenie kierunków prawo-lewo i gora-dół. Będzie łatwiej, jeśli jeździłeś kiedyś choćby autami RC. Jak rozwalisz-jestes duży chłopiec, emocjonalnie sobie poradzisz
 6. Jestem na tym forum od wielu lat, sam nie lubię, jak ludzie idą po linii najmniejszego oporu i czekają na gotowce, ale jeszcze nie spotkałem się z taką "łaską" w pomaganiu i takim protekcjonalnym podejściem do innych.
 7. Do modeli FMS były fajne silniki (też FMS, potem AEAC czy jakoś tak), pod rozpiętość 1.4m. Wciąż je sprzedają. Mam taki w Corsairze - 4250 540kV. Daje ok. 2800g ciągu na APC 15x8 i bierze ok. 35A. Na pięknych, makietowych śmigłach FMS 3-4 łopatowych (znasz z mojego Corsaira) daje nawet 3200g ciągu przy poborze poniżej 50A. Latasz na pół gwizdka spokojnie 15-20min., a w razie czego masz zapas lub możesz poszaleć. I to przy modelu, który - jak mój - waży grubo pow. 2kg. Jak będziesz zainteresowany, podeślę Ci tabelę z pomiarami.
 8. Robert, nie musisz chyba rewidować swojej wiedzy: SLS XTRON 2200mAh 2S1P 7,4V 40C/80C, - max. prąd rozładowania ciągły: 88,0A (40C), max. prąd rozładowania chwilowy: 176,0A (80C) Wtyczka XT60, a SLS-a chyba nie podejrzewamy o przypadkowy dobór komponentów... https://akumulatoryrc.pl/pl/p/SLS-XTRON-2200mAh-2S1P-7%2C4V-40C80C/154
 9. A propos ew. niepokoju niektórych co do braku odpowiedniego sprzętu. Mam lutownicę pistoletową 100W z marketu i dopóki nie zrobiłem odpowiedniego grotu, nie szło połączyć 5mm goldów z przewodami 10-12 AWG. Rozgrzewałem poprzez golda, a nie przewód. Drugi grot na zdjęciu do wylutowywania smd ;), jak naprawiałem Aurorę 9. Lutownica ta sama
 10. Piter, jeśli będzie możliwość, chętnie pojawię się na oblocie. Jako kamerzysta/kamerzysta rezerwowy
 11. Powierzchnie sterowe to właśnie SW. Te nieruchome to statecznik poziomy. Zamknij tą polówkę balsa 1mm. Otrzymasz konstrukcję skrzynkową, która zaskoczy Cię sztywnością. Jak jeszcze zamierzasz to kryć choćby japonką, to zostałbym przy 1mm.
 12. Samą kamerkę możesz przymocować na rzep klejony do powierzchni skrzydła i do obudowy kamerki, możesz wyciąć kawałek pianki, wkleić klocek balsowy i mieć mocowanie na wkręty. Na szybko wystarczy taśma klejąca. Co wyobraźnia podpowie Koszt kamerki różny - w necie jest tego masa. Wystarczy poszukać, również tu na forum.
 13. Tą mocą serwa się nie sugeruj. Ja doradzałem HS85, bo są dobrej jakości, mam je od 7 lat i bez zastrzeżeń. Sama moc serwa 3,5kg to duży nadmiar, nawet jeśli będzie jedno na dwie połówki SW, ale serwo przecież nie zniszczy ci SW. SW masz raczej nieduży - o ile widzę, to długość połówki to niespełna 20cm, zgadza się? Jesli tak, to sztywność SW nie powinna budzić niepokoju. Jak wykończysz powierzchnię? Będziesz czymś krył? Jeśli masz dylemat jak kryć, proponuję jedną polówkę SW pokryć balsą 1mm i w rękach sprawdzić sztywność. Możesz się zaskoczyć. Zawsze lepiej wymienic poszycie na 1 połówce na 1,5mm, niż w ciemno robić cały SW od nowa.
 14. Zależy jaka to balsa. Jeśli ma odpowiednią gęstość, to 1mm nie musi być za mało, zwłaszcza jak jest odpowiednio podparta żeberkami (daj fotę), i/lub dodatkowo kryta japonką, folią, tkaniną, itp. Pytanie jak zamierzasz wykańczać powierzchnię.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.