Jump to content

model

Modelarz
 • Content Count

  584
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

model last won the day on September 8

model had the most liked content!

Community Reputation

140 Excellent

2 Followers

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Krasice
 • Imię
  Dawid

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Małe pytanko tak dla pewności 😜 Celuje w 3-3.5 kg do lotu, mam rozumieć że na SW wlatuje serwo klasy standard 4-5 kg ???
 2. Początki budowy kadłuba, a w zasadzie kręgosłupa, sklejka 3 mm poskładana na sucho, jeszcze dużo ażurowania przede mną. Miejsca na baterię aż zanadto z 3 pakiety 6s 5000 bym zmieścił 😜
 3. Podwozie skończone, drut 4 mm, trzeba było zmodyfikować troszkę gietarkę o stalową rurę i drut tej grubości nie stanowi już problemu 🙂 zostało okleić osłonki ( sklejka 1.5mm)i skrzydło gotowe, będzie można brać się za kadłub. Waga 1 kilogram z groszami. Ps. serwa jednak zamontowałem ciut większe, dla zapasu do 5 kg pazurki w środku podpiłowałem odpowiednio i teraz Podwozie otwiera się na ,,85 stopni"
 4. Zdecydowanie za giętki nawet w mniejszym Mustangu trójka mi się wyginała.
 5. Drut stalowy hartowany 3 mm z modelmax.
 6. Czyli celuje w 3 kilogramy zobaczymy co z tego wyjdzie, nie gondol nie odliczałem. Ażurowania nie biorę pod uwagę no chyba że same powierzchnię sterowe. No jak najbardziej 🙂mógłbym wykorzystać piankę ale bardziej przemawia do mnie balsa.
 7. Przy 1580 cm powierzchnia skrzydła będzie wynosić 41.023dcm Czyli trzeba celować w wagę 2-3 kg wtedy obciążenie powierzchni będzie wynosić 48-73g/ dcm
 8. Można można jak najbardziej, ten akurat z Auchan jest A3 formacie Oki masz rację co do ortografii. Najwyżej po nieudanym oblocie wilk skończy jako model statyczny 😜 A na poważnie to jak kolega wyżej mówi, dwa metry odpada że względów finansowych jak i zaplecza, 1,6 m to max wymiar na który sobie mogę pozwolić na ten moment.... Skoro 96 centymetrowy wilczek lata i to całkiem sprawnie to trzeba zobaczyć co wyjdzie z 158cm .
 9. Długo chodził mi po głowie ten samolot 🙂 aż w końcu ruszyłem z ...... rysowaniem planów 😁. Na początku w ramach przygotowań po pytałem i poprosiłem paru modelarzy którzy budują swoje wilki o pomoc w zebraniu dokumentacji wtedy mogłem ruszyć do pracy. Model będzie elektrykiem 😜 Rozpiętość 1580mm Wiem że wilk ma małą powierzchnię nośna w stosunku do swojej wagi, budując elektryka będzie można zrobić w miarę lekką konstrukcję może nie będzie tak źle i model będzie dobrze latał. Profil skrzydła NACA 2415 przechodzący w NACA 2412 Kąt zaklinowania skrzydła 1.5° Zwichrzenie końcówki -2° Waga- jak najlżej co wyjdzie to się okaże 🙂 Miałem trochę czasu w tym tygodniu więc zacząłem rysowanie dziś wyrysowalem kadłub w żucie bocznym. Tyle na dziś 😜 Ps. Podziękowania dla kolegi Mecenasa, Merlina i Jarka 😜 choć pomógł nie mnie a komu innemu przy wilku.
 10. Świetny samolot 🙂,szczególnie bardzo podoba mi się ta wersja malowania i jakoś tak ładniej się prezentuje że wzniosem skrzydeł.
 11. No i gitarka 😁 Spód skrzydła oklejony serwa po montowane kabelki zlutowane i odpowiednio przedłużone góry na razie nie oklejam, przyjdzie na to pora w odpowiednim czasie dziś będę wycinał wnęki podwozia i montował serwa, Z praktycznego punktu widzenia chciałbym zrobić to tak jak tutaj w mustangu top Flite ( bardziej prosta wersja) ale jeszcze nie wiem wyjdzie w praniu 🙂 Ps. Dzięki Kesto za odpowiednie nakierunkowanie z folią ( dużo szybciej poszła praca👍 )
 12. Wygrzebałem z piwnicy taki oto zabytek i eureka nie wiem ile watt ale drut 4 mm zagrzewa w momencie 🙂teraz tylko trochę praktyki i lutowanie idzie jak złoto 😁😁😁
 13. A jaką kolega zastosuje końcówkę popychacza oczywiście odpinaną i zakładaną na dźwignie steru ale jaką konkretnie ?
 14. Z kwasem nie będzie problemu mam parę sklepów z elektroniką w pobliżu powinni mieć, cyne mam nową, jak tylko kupię kwas, to będę testował i dam znać dzięki za podpowiedzi 🙂
 15. Na kalafonie właśnie próbowałem ,pręt rozgrzany przeszlifowany, podgrzewałem sobie palnikiem nie kolbą i niestety cyna nie chce zostać na drucie 😐 Czyli muszę nabyć kwas do lutowania czy jakaś specjalistyczna pastę???
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.