Jump to content

model

Modelarz
 • Content Count

  453
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

model last won the day on August 22 2018

model had the most liked content!

Community Reputation

65 Excellent

2 Followers

About model

 • Birthday 05/15/1990

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Krasice
 • Imię
  Dawid

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Będę pamiętać ale na pierwszą spanile to myslałem o os max 46 ( ze względu na szersze zastosowanie ) w ramach obycia się z tematem spalin plus jakiś prostszy model do latania. W tempescie raczej zostanie elektryk ale chyba odpowiadajacy rozmiarowi 40-46 w spalinie.
 2. Ewentualnie RCGF też by miał przytulnie.
 3. Z dniem dzisiejszym kadłub oklejony w miedzy czasie pierwsze nieśmiałe zakupy z aliexpress i banggood-kołpak i podwozie ( czekałem tylko 3 tygodnie). Kołpak ma ciut ostrzejszy stożek niż w planach, do przymiarki śmigło rozmiar 13. Teraz szlifowanko i montaż serw sw, sk ( mamy dużo miejsca przed sc :).
 4. Statecznik poziomy wklejon,orczyk na sterach zlutowany i dla pewności okrecony dodatkowo niteczką, całość jeszcze nie wklejona na zawiasach, bowdeny poprowadzone. Dokonczyłem resztę wręg kadłuba, skleiłem domek silnika plus miejsce na baterie ( sklejka 3mm ) wyazurowane wiertłem 10mm takie mialem pod reką. Wrega silnikowa ustawiona pod kątem, skłon 2 stopnie, wykłon tak samo. Domek sklejony ale nie przyklejony do kadłuba najpierw montaż serw, z tyłu połki tam gdzie wyciąłem kwadratowy otwór. Czy wklejac dodatkowe wzmocnienia tam gdzie palce wskazują ze sklejki 1.5mm do podłuznic czy nie jest to konieczne??
 5. Jak się formuje piankę oklejoną w ten sposób papierem ? Czy po wyschnieciu klej mocno trzyma papier i piankę czy można potem odkleic warstwę papieru jak w przypadku pianki ala flitetest ?
 6. Wszystkiego się dowiesz jak zaczniesz przeglądać ten temat od 1 strony plaplany od kolegi Jerzego i ze strony outerzone.
 7. W planach było 6s 5000mah ale to teoretycznie ledwie zacząłem sklejac skrzydło i do bateri u mnie długa droga
 8. No właśnie trzeba się zastanowić co bedzie najbardziej optymalne.
 9. Czekam co do li pol to polecam sls.... Chyba nie trzeba przedstawiać.
 10. Ok to poproszę zdjecia jeśli można co do wagi to możesz cut przekroczyć ale nie ma sie co stresować na zapas, te 3s x2 to nie za mały prąd do tej wielkości samolotu ( no chyba ze oba połaczysz równolegle wtedy bedzie 6s) ja będę celował raczej w 4slub 5s. Przy 150cm rozpietosci.
 11. Jak z podwoziem stale czy chowane ? Servolles retract czy coś droższego ? Golenie pneumatyczne czy drut ze sprężyną ? A jak tak to jakie fi 4 czy 5mm?
 12. Oki. Żebym to miał dużo wolnego czasu to bym budował dwa na raz Ale spokojnie przy p 51 będę już mądrzejszy o nastepny model a to chyba dobrze Bedziesz budował z kitu czy jakieś plany na oku od podstaw ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.