Skocz do zawartości

poziomy odciecia (cutt off)


Unknownman95

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam regulator z możliwością programowania poziomu odcięcia silnika (V), moje pytanie brzmi jaki poziom będzie najodpowiedniejszy dla pakietu LiPo 1200 mah 3s 20c

 

LOW (niski) - 2.6V / celę

MID (średni) - 2.85V / celę

HIGH (wysoki) - 3.1V / celę

 

obecnie mam ustawione MID i nie wiem czy zostawić czy zmieniać pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.1V/celę to trochę mało bo Lipole ulegają samo rozładowaniu :?

Słucham?! :shock: Lipole nie ulegają samo rozładowaniu...

 

możesz śmiało ustawić na 2.6v z tego powodu ze napięcie pod obciążeniem spada wiec nawet jak odetnie przy 2.6 to jak już wyłączysz silnik lipol szybko wróci do napięcia ok 3.0v

 

ale znowu lepiej oszczędzać lipole, jak ustawisz 3.1 to i tak wiele prądu w nich nie zostanie

 

ps. krytyczne napięcie dla li po producenci podają różnie od 2.8 do 3.0v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham?! :shock: Lipole nie ulegają samo rozładowaniu...

 

możesz śmiało ustawić na 2.6v z tego powodu ze napięcie pod obciążeniem spada wiec nawet jak odetnie przy 2.6 to jak już wyłączysz silnik lipol szybko wróci do napięcia ok 3.0v

:shock:

Lipole ulegają samorozładowaniu jak każde ogniwa odwracalne. O tempie nie będziemy tu dyskutować.

Napięcie odcięcia ma być takie aby ogniwo po odpoczynku wróciło do co najmniej 3,7 V. Wtedy może pociągnie setkę cykli lub więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.