Skocz do zawartości

Tu latają w Sieradzu


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry Wieczór

Jutro niedziela .Jeżeli pogoda nie nawali to czterech będzie latać po prawej stronie mostu wożnickiego . Miedzy Wałem i Wartą(rzeką). Prawa strona jadąc na Zduńską Wolę.Będzie widać z mostu jak latamy. Między 10 a 13 będziemy wietrzyli modele. I tak co niedziela.

ZAPRASZAM KAŻDEGO KTO MA OCHOTĘ POLATAĆ . Będzie fajnie ostatnim razem ochrzciłem

ESA . Poszedł w trzy części .

Krzysiek ;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ten most to po prostu most drogowy na drodze krajowej 12-14(ul. Sienkiewicza) na rzece Warcie. Trafić do niego to jadąc do Sieradza przez Zduńską Wolę. Po prawej na wale przeciw powodziowym jest stary poniemiecki bunkier a obok krzyż, a raczej był(miedziany handlarze rozebrali i pewnie sprzedali) Teraz tkwi tam szalunek z desek.Pewnie będą wylewali betonowego następce krzyża.

Po lewej stronie dalej ciągnie się wał przeciwpowodziowy . jadąc przez most widzisz rzekę Wartę

Po lewej stronie , między wałem a rzeką jest linia wysokiego napięcia .

I w tym kwadracie latamy .

Rzeka-most-wał-linia wysokiego napięcia taki dość pokażny kwadrat.

To miejsce lubimy dlatego że jest tam równa powierzchnia porośnięta trawą. Wygodnie się ląduje.

Latamy czym się da. Esa, motoszybowce itd.

Jeżeli chodzi o wysokość wału to jakieś 3m. Więc jakiegoś noszenia tam nie ma. Wiatr przeważnie od mostu na linię wys.napięcia. Jeżeli chodzi o wysoki wał i noszenie polecam Strońsko . Dolina warty . Będzie z 10 m. Tam Podwiewa szybowce.

Ale wracam do kwadratu. Latamy tam co niedziela. Chyba że coś nie wypali .

Polatasz wszystkim ale szybowiec najlepiej żeby był moto.

Dzisiaj lataliśmy . Ja Esą i takim motoszybowcem z uszami . Zawiesiłem drania na topoli a tak dawno nie musiałem włazić na drzewo. Kumpel latał motoszybowcem bardziej wyczynowym. Oj wywijał na niebie.

Zimny wiatr wygonił nas wcześniej do domu .

Krzysiek

Ps. jeżeli czytałeś post to wiesz- cierpimy na brak pasjonatów.

Zapraszam do nas. Daj znać jeżeli chciałbyś polatać. Poprowadzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info=wnioskuję ze latacie na wiatr wschodni taki jak wczoraj. Polatałem również - szkoda bo wpadłbym do Sieradza. W Koninie latam -solo-bo reszta motorkowcy - na urwiskach pokopalnianych -fajnie ale lądowanie na wąskim terenie dużo klamotów szyn słupów, gratów zostawionych po fedrowaniu. Co uporzadkujesz to za kilka dni masz porozwalane spychaczami... Modele trochę potrzaskane nie sposób ominąć przeszkód..Dni krótkie i zimno . Pozdrawiam Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam cały rok...w lutym bylem w Krynicy na nartach+loty-zobacz moje opisy "gdzie latamy"-Krynicaa-Lutynia-Ladek Zdroj...itp w tą sobotę -niedzielę jadę do MODELLOT-BIELAWA po skrzydla do "barakudy" a przy okazji -na loty na ichnej górze. Ma być pogoda ...oby wiało dla mojego SIRIUSA dobre 6-7m /sek wtedy CUSIK sie dzieje...pozdrawiam Janek. O sieradzu muślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Janek !

Fajnie że masz mój telefon. Powiem tak masz i nie masz czego żałować.

Pojechaliśmy z kumplem na strońsko. Tam gdzie dolina Warty i jakieś 50m w dół.

Ja nie miałem nawet modelu na taki wiatr . Kolega poszalał bleizikiem do czasu kiedy przy nieudanym lądowaniu ułamał kawałek śmigła składanego.

ALE na początek przyjechało dwóch potem trzech modelarzy z Łodzi . Mieli maszyny klasy takiej jak twoja z profilu. I chociaż nie lataliśmy to było na co popatrzeć jak 2-2,5m szybowce cięły powietrze. Wiatr im sprzyjał. Wiał od rzeki. Oj napatrzyliśmy się z kumplem.

I właśnie tego możesz żałować ale bez przesady . Skąd mogliśmy wiedzieć że przyjedzie taka ekipa. I tu nie masz czego żałować.

 

Do zobaczenia Pozdrawiam Krzysztof

 

Ps. Jak byś miał jakieś plany związane z twoim lataniem albo wybierał się do nas na forum albo zadzwoń. Przecież ni musisz jechać do Sieradza, może my pofatygujemy się do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest iż w naszym regionie są tylko dwa miejsca o których wiem a gdzie można polatać na zboczu. Gdy wieje z zachodu warto wybrać się nad Jeziorsko a gdy z południowego

zachodu, wiara ściąga do Strońska . Gdy przeglądajac prognozę pogody widzę interesujący mnie kierunek wiatru prawie na pewno mogę liczyć na towarzystwo w danym miejscu :D

Dziś byli koledzy z Łodzi i okolic - wiatr 4-7 m/s - dało się polatać ;)

P.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witak Krzysztofie ...Jak to się gada cudze chwalicie swojego nie znacie... Tak o 13-tej się wypogodziło i jak ktoś ma chorobę "zboczeniową" -udalem się z klamotami z zupełnie odwrotny kierunek na loty -tzn na Kramsk / widziałem w tym miejscu onego czasu góry usypane przez kopalnie/ Na miejscu gały wyszly mi z orbit.-usypanya hałda piasku w kształcie prostokąta boki ok1 km x 1km wysokośc ze 15-20m na koncu zbocze w kształcie podkowy-leja..-BAJKA...nie polatałem bo zakopałem się po "OSKI" ...poprosiłem o pomoc z wyciągnieciem -kolegę / 60 km /bo na to odludzie nikt nie chciał wjechac. Nim dojechał zrobiłem penetrację góry na której lata się z każdego kierunku...ni krzaka ni drzewa...żadnych żelastw po kopalni-góra czysciutkiego pisku-bez klamotów... " RÓBTA CO CHCETA"...jedyny mankament to to że nie porośnięta -piasek jak na wydmach w ŁEBIE.ale za to wokoło ladowanie na trawce u podnóż a zboczy... Przed koncem lotów schodzisz na trawkę i po zawodach.Zimą poczekam na snieg Mam tam ok 10 km-wreszcie. Przed górą zadnych krzaczorów..słupów ...WYDEPILOWANE...żadnych turbulencji i innych gadów. Jutro pierwsze loty...zrobię fotki i zamieszczę bo dziś za dużo przygód.. Pozdrawiam i ZAPRASZAM NA PRAWDZIWE LOTY. 504 622 016 Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.