Skocz do zawartości

Którego komara wybrać?


Tomek Reda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wolałbym dozbierać i kupić starą, dobrą i sprawdzoną lamkę v3 / v4 :)

Uważam, że takie 3 kanałowce to całkowita strata pieniędzy :)

 

A może ktoś miał przyjemność latać czymś takim? http://allegro.pl/gt-model-4ch-gyro-2-4ghz-helikopter-metal-led-hit-i1908335893.html

 

Pozdrawiam

też tak uważałem, ale poczytaj to :

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=45031

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tylne śmigiełko jet po to żeby helikopter poruszał się do przody i do tyłu .na filmikach je słabo widać, jak się kręci

A widziałem taki myk na youtube że jak odwrócimy o 180 stopni żeby śmigiełko było do dołu to szybciej do przodu lata.Sam nie wiem.Może kiedyś sprawdzę :wink:

 

Tomku i jak się ten helikopterek sprawuje ?? Będzie jakiś filmik z lotu

Kurcze z tym sprawowaniem jest problem :evil: Wszystko by działało gdybym nie robił takich manewrów w małym pokoju :oops: Po prostu przywaliłem z całym impetem w szafkę :) Wszystko działa silniki pracują, tylko jak startuje to zaczyna się kręcić na boki i w końcu łup na ziemie.Znalazłem filmik z identycznymi objawami..tu macie link -
Błagam pomóżcie :cry: Jakby co mogę dokupić dodatkowe części bo są na alle..

Edit:Znalazłem dopiero co na youtube filmik z nieźle zmodyfikowaną symą -

Teraz to mu ładnie lata :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za szybkie odpowiedzi :) ..tak tak już działa :jupi: Problem polegał na tym, że na stabilizatorze są takie jak ktoś już wspomniał "cięgła".Po prostu miały one za duże dziurki i wysuwały się za każdym razem po kręceniu się łopat.Uratował mnie kolega, ponieważ kiedyś zakupił w tesco podobny helikopterek a że on już nie działa to został dawcą organów najprościej mówiąc :) Rozmontowałem górny wirnik i założyłem nowy stabilizator wraz z tą częścią gdzie wkłada się łopaty.Łopaty wkręciłem swoje i śmiga jak ta lala :wink: Nawet gdybym nie miał tej części od kolegi, mógłbym zamówić ja w internecie bo jest ich mnóstwo (na przykład na allegro).Teraz mam bardzo dużo części od kolegi z jego helika jak np. silniki i akumulatorek, więc nie będę musiał zamawiać w razie czego :mrgreen: Dziękuje mu za to z tego miejsca :wink:

A jak to jest z jego sterownością leci w miarę normalnie we wszystkich kierunkach nie ma problemu z lądowaniem np"gdzie ja chcę ,a nie gdzie helikopterowi się spodoba ???

Na prawdę jest mega sterowny i możesz startować z ręki i lądować do ręki 8)

Uważam, że takie 3 kanałowce to całkowita strata pieniędzy

Dla jednego strata a dla innego dobra zabawa :roll:

Teraz trochę "tuninguje" tego zabawka :) Napisy na łopatach typu "warning" zostały wytarte rozpuszczalnikiem i teraz o wiele lepiej to wygląda.Niebieski kolor kabinki też został zniszczony przez rozpuszczalnik i przejechany drobniutkim papierkiem ściernym :wink: Pomaluję ładnie tą kabinkę farbą w sprayu lub aerografem( jak od kogoś oda się go pożyczyć ).Na tylnej belce ogonowej są takie plastiki..znaczy już ich nie ma :roll: i takie rurki podtrzymujące belkę..tak ich też już nie ma :) Jeszcze zostają testy z przekręceniem tylnego śmigiełka do dołu i zobaczeniem czy to coś daje.Na youtube jest dużo filmików jak latają z tak przykręconym śmigiełkiem i mówią że sprawniej lata...pożyjemy zobaczymy :) Myślę że po tych zabiegach kosmetycznych będzie wyglądał dużo lepiej.Napiszę jeszcze, że natchnieniem do przemalowania kabinki i zmiany wyglądu natchnął mnie w jakimś sensie Motylasty.Swoją lamę przerobił bardzo ładnie i stąd się wziął pomysł :)

Pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podczepiam się do tematu. Mam zamiar kupić jakieś heli do latania po domu lub czasem przy bezwietrznej pogodzie na zewnątrz. Gwiazdka tuż tuż, dlatego musze się śpieszyć z wyborem. Wybrałem raczej opcje 4CH, bo 3 wg. mnie szybko sie znudzi. Nie wiem co wybrać.

Zastanawialem sie nad:

http://allegro.pl/e-sky-nano-hugines-2-4ghz-bialy-rc4max-i1967844773.html

 

http://allegro.pl/nowy-helikopter-4ch-2-4ghz-gyro-niebieski-i1970736422.html

 

http://allegro.pl/helikopter-4ch-2-4ghz-z-gyro-zdalnie-sterowany-i1933789142.html

 

Opcja 3 mi się podoba, bo ma tylko 1 wirnik.Z filmików wynika, że też ładnie lata.

 

Może ktoś ma takiego 4-kanałowca i by mi coś polecił.

 

Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi bo chciałbym dziś/jutro zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę zaczynać z heli na poważnie. Ja latam samolotami i je buduje, a heli to chciałem tak sie pobawić w latanie po domu, albo czasem na dworze. Narazie nie zamierzam rozwijać się w heli i chcę wybrać solidną "zabaweczke" do rekreacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już lepiej i taniej kupić solo pro II na hk...

Wszystko fajnie tylko z Hk już do Polski Solo pro nie wysyłają .W Polsce to on kosztuje 300zł ,więc dużo .Ja bym na twoim miejscu brał tego jednowirnikowca z allegro ,bo to samo co hk 190 ,tylko przemalowany ...

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__18746__HobbyKing_HK_190_2_4ghz_4Ch_Fixed_Pitch_Helicopter_RTF_Mode_2_.html

W sumie to to samo co solo pro , jest temat w Polsce na forum o tym heli :)

http://www.epheli.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=printview&t=30722&start=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pół roku posiadam Symę 107g.

Helikopterek fajny, ale nadaje się tylko do latania w zamkniętych pomieszczeniach i po 1-2 tygodniach już trochę się nudzi, gdyż lata bardzo wolno.

Dzięki temu w 1-2 tygodnie można opanować go do perfekcji, tylko pytanie co dalej?

 

Latanie wciąga i po 3 tygodniach zabawy Symą zakupiłem Trex'a 100, i wtedy dopiero zaczęła się zabawa ;)

Polecam jednowirnikowce 4CH, ew. Lamę 4CH (też latałem). Oba pozwalają już latać przy bezwietrznej pogodzie, a do tego jeszcze nie są na tyle duże żeby porozbijać wszystko w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jako że zima w naszym pięknym kraju trwa kilka miesięcy, a symulator to tylko namiastka latania, również postanowiłem znaleźć sobie jakiegoś mikrusa. Na początek zdecydowałem się na HK190, tyle że w oryginale - XIEDA 9958.

Przede wszystkim jest niedrogi, bardzo stabilny w locie i bezpieczny w kontakcie z człowiekiem. Konstrukcja jest prosta i wytrzymała na upadki, a tych w domu z powodu ograniczonego miejsca się zdarza się wiele.

Jak do tej pory wymieniłem parę łopat (łamią się kulki mocowania łączników), podwozie i belkę ogonową, ale ceny w HK są baardzo przystępne, więc zrobiłem od razu mały zapas.

Szczerze polecam osobom z ograniczonym budżetem i bez zapędów 3D, ta maszynka naprawdę fajnie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziecko dostało pod choinkę heli S107. Podobno wujek już nim latał i miał trochę kraks. Jak wróciłem z nart i próbowałem tym latać stwierdziłem , z nie działa tylne małe śmigiełko i nie można lecieć tył i przód - czy jest na to jakieś lekarstwo?

Latałem tym i w gwoli ścisłości, jedyna rada to kosz na śmieci, a jeśli tzw. Wujek tym już latał, to liczba moto sekund lotu się wyczerpała, sprawdź w gwarancji. Latałem wszystkim co podchodzi pod heli, wszystkie Symy do 2011 produkcji także. Moim zdaniem tylko seria T-638, a dokładnie T-38 tylko zółta, jest cokolwiek warta ceny i mogę ją polecić jako namiastkę heli w

domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.