Skocz do zawartości

Aparatura od HBv2


AdamS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem trochę nie obeznany w tej kwestii, i mam pytanko, czy 4ch 2.4gHz aparatura od HB2 będzie (po dopasowaniu odbiornika np: E-Sky - Odbiornik EK2-0424 2,4GHZ (6-kanałowy))

Będzie dobrze działać w modelu samolotu 4ch. Pytam, bo chciałbym sobie polatać helikopterem ale też spróbować zrobić jakiś samolot, na jednej aparaturze. Czy różni się ona czymś od tych w samolotach?

Proszę o olśnienie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze się domyślam, HB2 to helikopter ze sterowaniem tarczy trzema serwami. Aparatura ma wbudowane miksery do sterowania taką głowicą. Żeby działała jak prosta 4-kanałowa aparatura, trzeba te miksery wyłączyć. Pewnie jakimiś mikroprzełącznikami wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hmmm....

Nie wiem czy to ma sens. Może lepiej sobie dać spokój z honeybee i od razu kupić turnigy x9, jednak musiałbym jeszcze kupić ładowarkę, która jest w zestawie z honeybee. HB2 to model 4kanałowy i ma głowicę sterowaną dwoma serwami, nie ma zmiany konta natarcia łopat, wiec może nie będzie problemu z wyłączaniem miksowania kanałów.

Proszę o rozjaśnienie osoby rozeznane w tych sprawach.

 

P.S Czemu na zdjęciach strony z HB2, drążek sterujący obrotami silnika jest skierowany w górę :shock: ?? Czemu to służy? I czy da się to przestawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko, że możesz z obiornikiem 4-ch, odbiornik jest zbudowany z dwóch modułów. Jeden to odbiornik, tzn wyjście 4 kanałów. Moduł drugi to regulator silnika plus reg silnika ogonowego z żyroskopem. Oba moduły są rozłączne i do latania samolotem korzystasz tylko z tego pierwszego.

Latałem tak przez jakiś czas używając tego w ASW-28 - dawało radę na 200m przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.