Skocz do zawartości

Jaki model elektryczny 3D z EPP poniżej 1m rozpiętości ?


chomiq

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien dylemat, chciałem kupić sobie jakiś model do ćwiczenia akrobacji 3D (raczej taki na dwór) najlepiej z EPP. Jednopłat (średniopłat). Chciałbym aby wchodziło do niego w miarę standardowe już wyposażenie czyli:

 

odbiornik 4-10g

serwa 3 lub 4 szt. 5-9gram

pakiet 600-1600

silnik jakiś dopasowany do modelu .. może 50-60gram np. axi 2212/20

regulator 10-30A

 

takim mniej więcej wyposażeniem dysponuję.. Model ma mi służyć do treningu akrobacji 3D i musi być zwrotny.

 

Myślałem o modelu U-CAN-DO 3D EP : http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=4282

lub z firmy Free Air model : BLAST, BOOM lub BLADE DANCER

 

http://perfecthobby.pl/index1.php?idtowar=723

http://perfecthobby.pl/index1.php?idtowar=813

http://perfecthobby.pl/index1.php?idtowar=389

 

Co byście polecali.. ma być do 250zł, z EPP, masa do 500 gram. Ja nie mam dużego doświadczenia w tego typu modelach (latam albo mniejszymi depronami albo skrzydłami z EPP i combatami ESA). Proszę o radę i pomoc w wyborze i zdaję się na wasze rady :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Sam jakis czas temu szukalem podobnego modelu dlatego mam nadzieje ze bede mogl pomoc.

Zastanawialem sie nad yakiem i UCD od great planes ale byl u nas taki jeden UCD w lublinie i latal troche "szmatowato" :) - wiec to moge odradzic. - jak latal nozem do kadlub sie zaginal...

 

Ja osobiscie sklanialbym sie ku - super zoom 4d - czytalem w necie duzo na jego temat, silnik jaki tam pchaja to chyba wlasnie axi 2212 z tego co pamietam. Model lata calkiem klawo i mysle ze moze to byc dla Ciebie dobre rozwiazanie - mozna go kupic w roznych polskich sklepach.

Z tego co wiem to ten motorek (axi 2212 - pobiera jakos 15A max wiec 18A regielek Ci wystarczy)

Oto link:

http://mixmodel.esco.pl/product_info.php?products_id=501&osCsid=ba2c6aa32b1e694934191e1d57a2fcc7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, rzeczywiście przyjrzę się temu modelowi. Już kiedyś sie do niego przymierzałem, ale teraz zapomniałem o nim nie wiem czemu. Bardzo podobają mi się modele które latają w podobnych stylu jak duże modele np. 2 metrowe extra300 z nadmiarem mocy itp. ale im bardziej latanie jest fun-fly'owate (mała prędkość i duża zwrotność) tym lepiej :-) Jak jest z epp, ma profil a nie płaską płytkę i przestrzenny kadłub to jest w moim stylu.

 

Trochę mnie zmartwiłeś tym, że u-can-do 3d epp nie lata tak jak sądziłem.. :-( w modele.sklep mieli na niego promocje. Może wiesz czemu w instrukcji angielskiej piszą, że nie zaleca się stosowania silników 3f do tego modelu, bo ja nie mam pojęcia czemu :crazy:

 

na rynku wybór różnych modeli jest duży, może nawet za duży.. jest też sporo modeli które tylko dobrze są reklamowane, a latają bardzo kiepsko. Stąd moje dylematy.. bo trenerka już od dawna nie potrzebuję, a pakowanie się w ciężkiego nielota też mnie nie bawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego i jestem zachwycony. Dorobilem mu na koncowkach skrzydel pionowe plaszczyzny o ksztalcie podobnym do steru kierunku i dopiero zaczelo sie prawdziwe latanie 3,5D :D

 

Możesz mi powiedzieć ile waży Twój model gotowy do lotu bez akumulatora i ile z akumulatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze cos takiego ?

Sniper EPP

 

Dostepny w aircrat worldzie za 70 dolcow chyba.

Plus do tego silniczek i regielek 20A. http://aircraft-world.com/shopexd.asp?id=3344 za 93 dolce i masz super modelik z dobrym silnikiem.

ten sniper to chyba cos podobnego do super zooma :)

Nie wiem tylko jak to z wysylka wyglada.

Jakbys bral to i ja bym wzial :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedzieć ile waży Twój model gotowy do lotu bez akumulatora i ile z akumulatorem?

 

Wiesz co... wstyd powiedziec :) Nawsadzalem mu kilka rurek weglowych i innych rzeczy aby byl ekstremalnie wytrzymaly. Mial wiele kraks wiec jest w nim kilka tubek kleju, do tego przerobilem przod jak widzisz, ustrzenie poziome i skrzydelka tez wzmocnine i okejone tasma z wloknem, 2 puszki sprayu neonowego + 1 bezbarwnego poszla od spodu modelu, itp rzeczy. Tak wiec bez pakietu wazy ok. 550g a z pakietem ok. 730g. Ale mam silnik, ktory daje 1kg ciagu wiec lata jak burza :)

 

I co najwazniejsze ostatnio mialem w ciagu 1 dnia 3 pionowe wbicia sie w glebe, w tym jedno z ok. 5-6 m, po czym model polecial dalej :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze cos takiego ?

Sniper EPP

 

Jeszcze nigdy stamtąd nie zamawiałem.. model jest fajny.. duży u lekki, ale robiony w Czechach wiec może gdzieś bliżej sie go dostanie? Ma ktoś z was namiary na firmę Hacker w Czechach stronę www, telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki Hubert :-)

 

Zaloguję się do sklepu i zobaczę co mają, ale z tego co widzę to produktów robionych specjalnie dla japońców nie sprzedadzą "pod ladą". Ciekawe ile wynosi przesyłka do Polski??

 

Latalem zoom zoomem (stara wersja obecnego) oraz wczoraj Blastem. Bez wahania wybralbym Blasta. Lata naprawde jak duzo wiekszy model. Zaczelo mnie korcic, zeby go sobie kupic hmmm

 

Rozmawiałem wczoraj z Robertem z perfecthobby.pl i coraz bardziej jestem przekonany do Blasta, podobno właściwości super, bok kadłuba prawie jak skrzydło i świetnie robi loty na żyletkę, torque roll itp. Gdyby ktoś miał ten model dla symulatora aerofly pro deluxe lub realflight G3 to proszę o kontakt na PM :D

 

Co do BLADE DANCER, to usłyszałem że to raczej F3A i na podwórku ciężko się lata, bo jest szybki (chyba że ciągle wisi się na śmigle) lata ładnie, dobrze wychodzi mu harier, ale potrzebuje zdecydowanie więcej przestrzeni, BOOM podobnie jak BLADE i płaci się za wygląd (malowanie) bardziej niż za właściwości lotne (to opinia Roberta, latał Bladem i Blastem). Gorąco polecał mi Blasta (mimo, że jest tańszy) wnioskuję więc że to nie chęć sprzedania przedmiotu droższego by więcej zarobić, ale opinia profesjonalisty, który wie co dobre i nie nawija makaronu klientom na uszy, aby tylko coś sprzedać.

 

W tej chwili myślę o modelu Blast i Sniper EPP z tym, że drugi do kupienia za granicą a Blast w Polsce jest dostępny. Może macie jeszcze jakieś godne uwagi modele? Spróbuję kupić jakąś zabawkę pewnie po weekendzie.

 

P.S. Dzięki wszystkim osobom które do tej pory mi doradzały, mam nadzieję że ta dyskusja pomoże kiedyś także innym osobom w wyborze modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo :) Nameczylem sie troszke ale warto bylo. Dzieki temu ten model badziej przypominal samolot.

Tylko regulator musi byc bardziej chlodzony gdyz moze sie szybko spalic.

 

dsc00100ps9.th.jpgdsc00101ho9.th.jpg

 

Jak znajdze zdjecie to pokaze jak fajne wyglada jak sie wszystko pomaluje latwozmywalną farba pod kolor kadluba prawie wszystko, np. serwa i kable. Wtedy nawet i tego prawie nie widac i kazdy sie zastanawia gdzie jest to wyposazenie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak sie sklada, ze latalem tez Blade Dancerem (nalezal do tego samego kolegi, co obecnie Blast. Latal z tym samym wyposazeniem. I znowu duze plusy dla Blasta. Latal lepiej i wolniej. Takie same opinie ma moj kolega- wlasciciel modeli.

 

No i kupiłem Blasta od Roberta z Perfecthobby :jupi: . Kadłub rzeczywiście bardzo duży, ogólny kształt modelu podobny do akrobatki F3A. Tyle, że ster kierunku większy jest od kartki A5 (zeszytowej). Powierzchnia kadłuba taka mniej więcej jak powierzchnia skrzydeł. Jeśli uda się wyrobić w 440gram, to jak na model 1000x1000mm będzie całkiem nieźle :wink:

 

Boogie, mam do Ciebie pytanie:

Na jakim wyposażeniu lata Twój kolega? Chodzi mi o silnik, śmigło, pakiet i serwa. Nie wiem czy 4xhs-55 (lub podobne inne 9gram) wystarczą. Myślę nad jakimś silnikiem ~57gram, coś ala axi 22/12/26. Zasilanie 3S około 1000mAh. Regulator mam tmm 1812-3S więc spokojnie da sobie radę z silnikiem. Ile waży model Twojego kolegi gotowy do lotu (z pakietem i ile sam pakiet)? Czy kółeczka w zestawie nie są trochę za małe? Model wygląda z nimi conajmniej śmiesznie...

 

P.S. Duże podziękowania dla Bartka (Obara) za odwiedziny i podrzucenie do mnie tego modelu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to latal na 3 topmodelach 4,7g na lotki i wysokosc oraz 9g topmodelem na kierunek. Zalecalbym jednak 9g rowniez na wysokosc. Silnik to byl axi silver, chyba 2212/26. Wazyl ciut ponad 400g z pakietem 100g. Koleczka wystarczaly w nim w zupelnosci. Latalem nim z betonu (plac defilad za Palacem Kultury w Warszawie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Boogie dziękuję za wszelkie informacje. W tej chwili mam masę pracy, jak tylko znajdę chwilę to poskładam model (umieszczę zdjęcia na forum) i zacznę na nim ćwiczyć loty 3D. Złożenie samolotu to 2 godziny, ale ciężko wygospodarować ten czas.. poza tym wcześniej muszę wyciąć sobie kopię z EPP na ploterze cnc, na wypadek uszkodzenia modelu. Teraz ćwiczę loty na żyletkę, i torque roll na symulatorze, aby nie rozbić modelu odrazu po starcie ;-). Znając siebie, oblatywania za dużo nie będzie tylko odrazu loty na małej wysokości i sprawdzanie co model potrafi. Pytanko :czy lekko zrobiony model nadaje się na większą halę?

 

U mnie wyposażenie będzie następujące:

  • serwa 4 x 9gram (hextronic)
    odbiornik corona 4 kanały (4gramy)
    silnik odpowiednik axi 2212/26 (57gram)
    regulator mgm 1816 expert (koło 18-20gram)
    pakiet 11,1V 80-100 gram

 

więc samo wyposażenie wyjdzie ~200 - 220 gram czyli chyba w normie.

 

Myślałem na oszczędzeniu na podwoziu, ale na halę się przyda i jednak zamontuję je do modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.