Skocz do zawartości

HK450 trzęsie się podczas startu


Chriss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam takie pytanie. Jeśli startuje helikopter i przy dość niskich obrotach następują drgania, które mogą nawet przewrócić ten helikopter, a gdy obroty wzrosną, to trzęsienie ustępuje, to w czym może być przyczyna. Tak, na pewno w głowicy. Sądziłem że może być to złe wyważenie śmigieł, lub że mają różne kąty nachylenia. Drugim wariantem są luzy, no ale w HK to raczej normalne. Trzecim wariantem może być krzywy flybar. Oglądałem go szczegółowo i doszedłem do wniosku że jest trochę wykrzywiony w górę ( 0.5mm) i jeden z flybarów jest peż trochę w prawo przekrzywiony. Czy z tych wymienionych rzeczy, któraś może być problemem? Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie to proszę o podanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne czynniki powodują wibrację helikoptera ustępuje ona znacznie przy dużo dużo wyższych obrotach ... ale jeśli tak jak mówisz masz coś skrzywione np wał lub źle ustawione łopatki flybara czyli nie są prostopadle to model bedzie się tak zachowywał :)i podwyższenie obrotów mu nie wiele pomoże a czasem może zaszkodzić

 

musisz wymienić te części które masz skrzywione a jeśli nie to poprostu wszystko poustawiać jak należy

 

 

powiedz mi Ty masz mniej więcej taki helikopter??? ze zmiennym kątem łopat i ogonem napędzanym paskiem? link poniżej

 

http://www.rctrax.pl/product/Helikopter-HK-450-CCPM-3D-V2-KIT/?id=2896

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi sam go składałeś?? czy był złożony ??

 

jeszcze sprawa jest taka nie dokręcaj bardzo mocno łopat główny one muszą się torować ;) poza tym nie wiem czy wytorowałeś ładnie łopaty?? muszą równo ciąć powietrze jak żyleta

masz kątomierz do łopat???

 

bo jeśli źle masz wytorowany wirnik no to też stąd pojawiają się wibracje zwłaszcza przy wolnych obrotach

 

 

w helikopterze jest dosyć dużo czynników wpływających na wibrację całego helikoptera ...

 

ciężko jest tak ustawiać coś czego się nie widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego trzęsawka przy niskich obrotach jest spowodowana układaniem się łopat w okuciach, masz je zbyt mocno lub zbyt słabo dokręcone.

Czy jak rozkręcisz wirnik do momentu aż wibracje ustana a później pozwolisz mu się swobodnie zatrzymać i znowu powoli go rozkręcasz to wibracje występują czy nie ?

Następnym powodem może być flybar ale racze nie równomierne rozmieszczenie pręta w głowicy i nierówno nakręcone padle tzn pierwszy nakręcony 10 obrotów a drugi tylko 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc tak, wyjąłem flybara, i zmieniłem ten cały pręt bo był krzywy dość bardzo. Teraz wyważyłem flybara, ustawiłem padle, są równo nakręcone. Fakt mam luzy na okuciach praktycznie w każdą stronę. Jak to naprawić. Sądze że po tym zabiegu heli będzie jak nowy. P.S ten heli na początku należał do mojego kolegi, który sobie z nim nie radził, to go przygarnąłem ( heli, nie kolegę ;D) . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt mam luzy na okuciach praktycznie w każdą stronę. Jak to naprawić.

Luzy są zawsze... nie da rady ich wyeliminować nawet oryginalny Align ma luzy...

nie staraj się ich pozbywać bo dopiero heli będzie się telepać...

siła odśrodkowa wirnika i tak wszystko odpowiednio naciągnie...

o ile masz wszystko proste to luzami (małymi) się nie przejmuj

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, co wyżej koledzy napisali, może być przyczyną wibracji. Bez obejrzenia tych objawów ciężko będzie jednoznacznie postawić diagnozę. Nagraj może jakiś film, wtedy będzie łatwiej doradzać.

Amen :wink:

 

P.S Życzę wszystkim zdrowych i wesołych świat Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego nowego roku oraz tyle startów ile udanych lądowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.