Skocz do zawartości

Syma s107g


cacu24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam model helikoptera rc 3 kanałowego Syma S107g z automatycznym żyroskopem. Czy umiecie naprawić helikoptery? Ja mam taki problem. Po naładowaniu na 100% baterii helikopter obraca obiema turbinami w przeciwnych kierunkach ale się nie wznosi. Umiecie to naprawić? Dostałem ten helikopter pod choinkę i chciałbym go szybko naprawić.. Ja jako niedoświadczony pilot mogę powiedzieć co widzę. jeden tryb(dyferencjał) ma ubytek w postaci jednego zęba, główna oś (ta co biegnie z góry na dół)ma lekkie odchylenie. Tyle przynajmniej widzę. Proszę o odpowiedź gdyż potrzebuję szybko naprawić mój helikopter. Dioda LED z przodu świeci, akumulatorek jest chyba dobry, silniki elektryczne też są w stanie dobrym (wizualnie ale działają) włącznik i ładowanie działa, podwozie z płozami są w stanie sklepowym, tylni silnik z ogonem działa poprawnie, łopaty są troche porysowanie i zdarte po brzegach. Problem tkwi w tym, że silniki pracują ale model nie wznosi się nawet na 10cm. Bardzo mi go szkoda ponieważ się uczyłem latać i dość parę razy model doznał kolizji z podłogą, sufitem, ścianami, meblami. Nie wiem co się z nim dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych helikopterkach słabym punktem są ich silniki. Możliwe, że podczas latania zostały przegrzane lub komutatory (którymi są cieniusieńkie druciki) uległy uszkodzeniu mechanicznemu. Jedynym rozwiązaniem jest wymiana jednego lub obydwu silniczków. Musisz sprawdzić czy obydwa kręcą z tą samą prędkością czy różnymi. Jeśli jeden kręci wolniej, to ten jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.