Skocz do zawartości

Samolot - balsa


PROTON

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki sklep internetowy możecie zaproponować który dobrze zapakuje listewki do wysyłki?

http://modele.sklep.pl - kupowałem u nich balsę (różną, twardą, miękką) listwy sosnowe, pręty węglowe itp i wszysko przychodziło "pancernie" zapakowane. Z innych sklepów nie zamawiałem takich rzeczy więc nie mam zdania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

z czego najlepiej jest zrobić profile skrzydeł

nie kumam pytania. Profil skrzydła to jego kształt w całości. Zapewne chodzi Ci o wręgi w płacie (czyli elementy płata, które po oklejeniu np. folią tworzą profil skrzydła). Wręgi najlepiej z balsy - chodzi o wagę. Do tego niezbędne są podłużnice, wzmacniające płat.

Wszystko powinno być na planach według których budujesz model.

 

Czy profil Clark Y będzie dobry?

Profil też powinien być określony na planach. To nie jest tak że budujesz samolot i sobie sam wymyślasz profil. To jest masa obliczeń, ciągów, przepływu powietrza itp. Jeżeli na planach masz profil Clark Y, to taki rób. Jeżeli inny to rób jak napisali. Nie wyważaj "otwartych drzwi" bo kombinowanie z profilami może boleć rozbiciem modelu (też kiedyś byłem jajko mądrzejsze od kury), zmieniłem profil i zrobiłem nielota,którego ubiłem po 30 sek. lotu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja wicherka ma ponad 50 lat, wykonana jest ze sklejki i listewek sosnowych. Chciałem ją troszkę unowocześnić. Profil w planach jest zrobiony za pomocą cyrkla teraz mamy troszkę większy wybór. Ponawiam pytanie:

 

Jakiej grubości balsa na żeberka skrzydeł? W tej chwili mam balsę 1.5 mm, czy nie za cienka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.