Jump to content

marcel_Kaszëbë

Modelarz
 • Content Count

  512
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About marcel_Kaszëbë

 • Birthday 06/19/1974

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Somonino
 • Imię
  Marcel
 1. Kilka słów o modelu. W zestawie zawarte wszystko co potrzebne do złożenia go do kupy. Wykonanie modelu bardzo ładne. Składanie go to czysta przyjemność, jeden wieczór i wersja sport była gotowa, czekając tylko na ładną pogodę leżała na półce. Do modelu wrzuciłem: - silnik EMAX B2435/7 4500kv - serwa TP MG90 S - regulator Dualsky 45A - bateria Turnigy 2200mAh Kilka słów o oblocie. W zasadzie leci jak po sznurku. Kilka kliknięć trymerem i było wszystko ok. Na przepustnicy otwartej na max zadziera do góry, winą jest pewnie umiejscowienie napędu na górze i brak "skłonu" w stosunku do innych podobnych modeli z napędem pchającym. Przy małej prędkości i ciasnym zakręcie ma tendencje do przepadania. Ok koniec gadania tak wygląda moja wersja sport: Od razu odpowiem na pytanie o ścięty kawałek kabinki, to jest przygotowane miejsce do wklejenia podstawki pod kamerkę, która będzie latać w wersji motoszybowcowej. No i jeszcze filmik z drugiego lotu. Filmu nie obrabiałem jeszcze, wrzucona surowizna, operator też marny trochę, albo to aparat marny :-) http-~~-//youtu.be/ithPtVAZDNA
 2. Witam, idzie do mnie paczka z w/w modelem. Wybór padł na niego z uwagi na to że są dwie opcje skrzydeł (glider i sport). Glider z podwiniętymi uszami powinien u mnie unieść kamerkę, a w opcji sport będę miał trochę uciechy z szybkości (mam nadzieję) W modelu zamontowana jest już 6 łopatkowa turbinka 56 mm HyperFlow 370 EDF(http://www.electrifl...s/gpmg3910.html). Silnik jaki do niej wybrałem to EMAX B2435/7 4500kv(http://www.nastik.pl...357-p-3704.html). Mam nadzieję że taki zestaw wygeneruje 450-500 g ciągu statycznego. Serwa znajdę jakieś micro z metalowymi zębatkami, muszę tylko przejrzeć walizki. Jako zasilanie zapakuję pakiety 3SP1 2200 mAh, powinny się zmieścić w/g wymiarów producenta. Regulator myślę że 30A, chociaż producent określa apetyt turbiny na 25A, myślę że warto mieć zapas. Na co trzeba w szczególności zwrócić uwagę przy napędach EDF, nie ukrywam że jeżeli mi się spodoba, to zagłębię się w temat. Jutro jak przyjdzie paczka, zdam relację jak wygląda wykonanie itp. Bo ten model nie jest jeszcze opisany na pfm, w ogóle mało informacji na jego temat. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym modelem.
 3. Taaa, a po kilku minutach lotu nieskazitelnie wyglądającym modelem będzie mógł ze środka olej łyżką wybierać. Jaka jest przyczyna chęci rezygnacji z tłumika? Do jakiego modelu, czy też innego zastosowania ma być ten silnik. Bo coś mi się zdaje że kolega chrumdzik coś chce przekombinować :-)
 4. Ładna robota, kibicuję :-). Ale przyczepię się: czy winglety to nie skrzydełko aerodynamiczne ustawione pod kątem na końcu skrzydła??
 5. Jako wysokość i kierunek to ten mikser nazywa się V-TAIL, tak jak pisze Robert i Irek. W tym mikserze usterzenie motylkowe pracuje jako kierunek i wysokość. W latającym skrzydle stosuje się mikser DELTA (jeżeli taki mamy w radiu), lub tak jak napisał Irek ELEVON (chyba dobrze napisałem). W jednym i drugim lotki są sprzężone ze sterem wysokości.
 6. Wszystko jest jak najbardziej w porządku. Pętle jak po sznurku, beczki również - widać wszystko na filmie jak lata (jakość kamerzysty jeszcze słaba, ale uczy się dopiero :-)). Oczywiście żeby beczki nie były "koślawe" należy ustawić dyferencjał wychylenia lotek (ja mam 38%).Tzn, lotka która wychyla się w dół powinna wychylać się mniej niż ta która wychyla się w górę. Poza tym, producent Kilera wyciął szczelinki w lotkach pod popychacze i nawet mi przez myśl nie przeszło żeby wkleić je odwrotnie, szerokim na zewnątrz. :twisted:
 7. Kiler skończony i oblatany. Waga do lotu 740g więc sporo, ale za to fajnie szybko lata :-). Kilka fotek i filmik z oblotu: http-~~-//www.youtube.com/watch?v=eIkKFB6Kc0I&context=C42103a7ADvjVQa1PpcFOPukwB4ybdCSeF4H03U049MVLZTSd6Zz0=
 8. wiatrak je już wykańcza, więc zmiana pokrycia na taśmę pakową chyba raczej już odpada. Papier jest dobrym rozwiązaniem, o ile jest dobrze położony :twisted:
 9. wiatrak je już wykańcza, więc zmiana pokrycia na taśmę pakową chyba raczej już odpada. Papier jest dobrym rozwiązaniem, o ile jest dobrze położony :twisted:
 10. Podejrzewam że jest to Twój początek zabawy w hobby zwanym modelarstwem :-0. A na początek spokojnie wystarczy Ci silnik dołączany do zestawu. Napisz może coś więcej, dlaczego chcesz zmienić napęd, czy latałeś już takim modelem z silnikiem "kitowym". I czy w ogóle latałeś jakimś modelem :-), bo to też ważne :-). Informacji więcej nam potrzeba.
 11. Podejrzewam że jest to Twój początek zabawy w hobby zwanym modelarstwem :-0. A na początek spokojnie wystarczy Ci silnik dołączany do zestawu. Napisz może coś więcej, dlaczego chcesz zmienić napęd, czy latałeś już takim modelem z silnikiem "kitowym". I czy w ogóle latałeś jakimś modelem :-), bo to też ważne :-). Informacji więcej nam potrzeba.
 12. No jak na początek to całkiem ładnie :-). Tak jak napisał Cimek, staraj się latać bliżej siebie. Z powodu braku doświadczenia i "odruchów" na drążkach możesz stracić orientację jak leci model. Poza tym model albo wymaga wytrymowania, albo zmiany SC, latał sinusoidą - do góry.... na dół.... do góry.... na dół. Chyba że były to zamierzone manewry pilota, jednak wątpię. Chyba SW do wytrymowania.
 13. No jak na początek to całkiem ładnie :-). Tak jak napisał Cimek, staraj się latać bliżej siebie. Z powodu braku doświadczenia i "odruchów" na drążkach możesz stracić orientację jak leci model. Poza tym model albo wymaga wytrymowania, albo zmiany SC, latał sinusoidą - do góry.... na dół.... do góry.... na dół. Chyba że były to zamierzone manewry pilota, jednak wątpię. Chyba SW do wytrymowania.
 14. Proste a jak genialne :-), od spodu podkleję lekko żywicą, a na wierzch paski w odpowiednim kolorze :-)
 15. Proste a jak genialne :-), od spodu podkleję lekko żywicą, a na wierzch paski w odpowiednim kolorze :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.