Jump to content

chrumdzik

Modelarz
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About chrumdzik

 • Birthday 01/01/1967

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Polska
 • Imię
  Momidor
 1. Cześć Jak można zmiejszyć prędkość obrotu przy wysuwaniu podwozia chowanego w skrzydło do poziomu 0.1 - 0.2 rad/s ? Mam prościuchną 6 kanałową aparaturę z tym nadajnikiem.
 2. Cześć Że tak powiem dochodzę do momentu lakierowania sparyem japonki ... Mam dwie farby: taką i taką w domowym warsztacie. Wysłałem zapytanie do producenta czy to są farby nitro. Ta druga ma być rozpuszczalna w acetonie. Może Ty coś wiesz ?
 3. chrumdzik

  M15 Belfegor

  Dzień dobry Poszukuję szkiców lub planów tego samolotu. Może były gdzieś publikowane, na przykład w starym "Modelarzu" ?
 4. Bardzo Ci dziękuję Irku ! Zatem papier japoński jest używany jeśli chcemy mieć bardzo ładnie wykończoną powierzchnię. Właśnie zamierzałem kolorować Humbrolami albo Graupnerem oraz na sam wierzch dać poliuretan, ten powiedzmy. Dziękuję za dokładne wyjaśnienia i piękne fotki.
 5. Dzień Dobry Poszukuję porady w prostej sprawie, mianowicie jak wykończyć pokrycie balsowe statecznika jak na zdjęciu. Po szpachlowaniu czy mam malować 3 razy lakierem poliuretanowym ( np Dragona ) i szlifować papierem wodnym, by potem dać kolor areografem ? Czy też może na balsę dać papier japoński, potem cellon i potem kolor ?
 6. Dzień Dobry Chciałbym się zapytać czym będziesz malował pływaki ? Ja na razie swoje pomalowałem lakierem poliuretanowym Dragon ale nie wiem jaką farbą pomalować ten lakier jako ostatnią wartswą ? Pozdrawiam
 7. Mam pytanie w kwestii anteny 2.4 GHz. Z odbiornika wystaje antena, która ma ocynowaną końcówkę na długości 1-2 cm. Na dołączonym zdjęciu jest po lewej stronie widoczna antena. Czy to oznaczy, że mam dolutować jeszcze dodatkowy przewód antenowy i umieścić go wzdłuż kadłuba ? Jeśli tak to jaki i jak długi powinien być ten przewód ?
 8. Taki mam plan: dwa silniki AXi 2820/10, 1200 obr V/min, 330 W/silnik, 150 g/silnik dwa regulatory Jeti Advance 40 Pro, 35 g/szt jeden pakiet Kokam 5000mAh, 11.1 V, 440 g jeden stabilizator Jeti MAX BEC, 25 g Wskaźnik: 660W/4.3 kg = 153 W/kg modelu, czyli w dolnej strefie...
 9. Ważne i Dzięki. Wartość z mojego posta została wzięta stąd. A Twoja ?.
 10. Tak to jest jak człowiek w pracy zajmuje się swoim hobby ... i potem nie widzi podstawowych danych, czego dowodem jest mój poprzedni post.Pozdrowienia
 11. Dzięki bardzo !Tyle, że Czesi ( AXI 2820 ) nie podają mocy. Przynajmniej nie wprost. Może masz jakieś doświadczenia z innymi producentami ?
 12. Witam Wszystkich Poszukuję porady dotyczącej wyboru silników do dwusilnikowego górnopłata dla poniższych warunków : masa bez silników 3 kg dwa śmigła trójłopatowe 10''x 8 ( odpowiednik zwykłego 11''x8 ) projekt własny. Obciążenie powierzchni nośnej dla masy bez silników 42 g/dm2 Jakiej mocy elektrycznej powinny być silniki by to zostało udźwignięte ?
 13. W nawiązaniu do tego wątku czy można zrobić by serwo obracało się podczas chowania podwozia o zadaną wartość, powiedzmy 88 stopni ?
 14. Witam Czy to wciąż aktualne ? Miałbym do wycięcia trochę elementów podwozia do modelu samolotu z blachy ze stali kwasoodpornej 1-2 mm, aluminium oraz mosiężnej. Poza wycięciem trzeba by to też polutować lub pospawać. Projekt w dwg/dxf jest na ukończeniu.
 15. chrumdzik

  NACA 21

  Dziękuję bardzo z świetny link. Chodzi mi o stary profil płasko - wypukły NACA 21 jak w załączniku. 0021 jest symetryczny niestety. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.