Skocz do zawartości

Cos na wzór Ajoo


afish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ..

Chcialem zrobic samolot cos na wzór ajoo2 z silnikiem pchajacym i w zwiazku z tym mam pare pytan ..

Jaki dac profil??

Jakie smiglo najlepiej?? (naped to najprawdopodobniej 2836-10 bo taki posiadam aktualnie wolny)

I moze ogólnie jakies uwagi ??

Skrzydla mam zamair wyciac ze styro a kadłub z depronu 6mm. Ustrzezenie tylne oczywiscie tez depron

Za wszelkie rady wielkie dzieki ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam,

 

 

ja tez zrobiłem coś na wzór Ajoo ten model jest super na zimię i śnieg. Co do profilu to ja miałem Clark Y 8% cięciwa 200 mm póżniej 180 mm fajnie szybował.

 

kilka fotek

 

16.jpg

 

18.jpg

 

na drugiej widać "łoże" skrzydła i mocowanie silnika które było przykręcane do modelu a po zdjęciu był dostęp do elektroniki.

 

15.jpg

 

w tym modelu watro wzmocnić dziób i cału ogon listewkami lekkie uderzenie w matke nature i po ogonie !

 

 

tu masz LINK

do relacji z budowy.

 

żyzce udanej budowy i lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za link ...

zastanawiam sie nad tym wzmocnieniem bo ogon jest dosyc sztywny bez zadnych wzmocniec ale mozliwe ze dam po jednej listwece 6x4 na kazda strone :P

zastanawiam sie jeszcze jak mi wyjdzie SC ..

A tak apropo jaka miales wage modelu gotowego do lotu .. bo ja jak zawsze pewnie bede mnial duza do sam akku wazy 190 g ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wzmocnienie ogona i zarazem całego kadłuba to dwie listewki 5x5 dane wdłuż kadłuba od początku do końca.

waga nie pamietam ale ok 500 do 650g miałem tam pakiet nimh 8x1050 innym nie wywarzysz tej besti chyba ze zrobisz dziób o 5-10cm dłuzszy. Ja SC dałem na 1/3 cięciwy plata i było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.