Skocz do zawartości

T9x mikser gaz-wysokość, lotki-kierunek


pauletto007

Rekomendowane odpowiedzi

pauletto007[/b]"]

Spróbowałem i tak jak opisałeś, na czystym nowym profilu... masakra, jest to co było... :D Trudno, będę miał klapy na pokrętle, bądź na przełączniku GEAR ale jednopozycyjne.

Dzięki dla Was wszystkich za pomoc.

Ja odniosłem pełny sukces.

 

Lotki mi chodzą klapolotki/hamulce mam na przełączniku 3 pozycyjnym (góra wył, 1 poz- minimalnie w dół, 2 poz- maksymalnie do góry- hamulce).

 

Przy czym jak zrobię max do góry to motylek lekko mi oddaje i niweluje hamulce.

Jestem bardzo zadowolony i dziękuję wszystkim którzy świadomie lub nie naprowadzili mnie na poprawną konfigurację.

Dziwna sprawa :| Kombinuję i myślę, myślę i kombinuję i jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś błąd w sofcie aparatury pauletto007. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

pauletto007[/b]"]

Spróbowałem i tak jak opisałeś, na czystym nowym profilu... masakra, jest to co było... :( Trudno, będę miał klapy na pokrętle, bądź na przełączniku GEAR ale jednopozycyjne.

Dzięki dla Was wszystkich za pomoc.

Ja odniosłem pełny sukces.

 

Lotki mi chodzą klapolotki/hamulce mam na przełączniku 3 pozycyjnym (góra wył, 1 poz- minimalnie w dół, 2 poz- maksymalnie do góry- hamulce).

 

Przy czym jak zrobię max do góry to motylek lekko mi oddaje i niweluje hamulce.

Jestem bardzo zadowolony i dziękuję wszystkim którzy świadomie lub nie naprowadzili mnie na poprawną konfigurację.

Dziwna sprawa :| Kombinuję i myślę, myślę i kombinuję i jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś błąd w sofcie aparatury pauletto007. :?:

Nie mam już cierpliwości, żeby walczyć z moją Turnigy więc porzuciłem ustawienia klap na dwupozycyjnym drążku - mam je na GEAR jako jednopozycyjne. Aaa może jednak warto skontaktować się ze sklepem i spróbować wymienić moją Turnigy na nowy egzemplarz?? Kupowałem w abc-rc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa może jednak warto skontaktować się ze sklepem i spróbować wymienić moją Turnigy na nowy egzemplarz?? Kupowałem w abc-rc.

Spróbować zawsze warto. Zadzwoń, może dogadasz się z ludźmi w sklepie. W sumie niczym nie ryzykujesz. Najwyżej koszty wysyłki, ale jeśliby po wymianie nowa aparatura działała jak należy, to i tak się opłaci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa może jednak warto skontaktować się ze sklepem i spróbować wymienić moją Turnigy na nowy egzemplarz?? Kupowałem w abc-rc.

Ja również kupowałem aparaturę w abc-rc.

Spróbuję podjąć z Nimi ten wątek. Może się spotkali z tym problemem.

A ja jutro odsyłam aparaturę do sklepu zobaczyny jak sie zakończy moje zgłoszen i jak długo potrwa. O wszystkim dam Wam znać :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=28377&postdays=0&postorder=asc&start=15 opisałem jak u mnie działa - podobnie zresztą do tego co już tu było opisywane. Tylko, że ja mam jeszcze dodatkowo klapy - każda na oddzielnym kanale.

A mam dwa pytania na marginesie (dodam, że początkującego modelarza, więc proszę o wyrozumiałość :oops: ) - po co miksować SK z gazem? Żeby zniwelować wznoszenie na maksymalnych obrotach? I po drugie po co miksować SK i lotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... po co miksować SK z gazem? Żeby zniwelować wznoszenie na maksymalnych obrotach? I po drugie po co miksować SK i lotki?

1. Nie SK z gazem a SW z gazem

Daję gaz na full i dzięki mixowi mam poziomy lot bez zaciągania wysokości na siebie ALE trzeba uważać, bo przy starcie przez to można zaliczyć kreta.

2. SK i lotki

Wychodzą ładniejsze zakręty niż na samych lotkach, jak mawia znajomy modelarz - model nie zarzuca d...ą :D

Oczywiście wszystko zależy od wartości wychyleń, jakie ustawisz w miksach, szczególnie przy 1 trzeba uważać przy starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Co do gazu i SW takie miałem podejrzenia :jupi: A co do SK i lotek nie wiedziałem - rozumiem, że chodzi SK ma się wychylać w tę samą stronę, w którą mamy zamiar skręcić? Jakieś procenty? Wiem, że wszystko zależy od modelu, ale chodzi o dodanie 2% czy 20%? Żeby nie sknocić od razu na dzień dobry i nie strzelić kreta... Bo wysokości i gazu na pewno nie będę miksował - od czego mam paluchy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Co do gazu i SW takie miałem podejrzenia :jupi: A co do SK i lotek nie wiedziałem - rozumiem, że chodzi SK ma się wychylać w tę samą stronę, w którą mamy zamiar skręcić? Jakieś procenty? Wiem, że wszystko zależy od modelu, ale chodzi o dodanie 2% czy 20%? Żeby nie sknocić od razu na dzień dobry i nie strzelić kreta... Bo wysokości i gazu na pewno nie będę miksował - od czego mam paluchy :wink:

Tzn. ja u siebie do steru wysokości dałem 5% w dół przy max obrotach silnika i leci b. ładnie w poziomie. Przy 10% już miałem lot ukośny w dół :D więc wróciełm do 5%. A co do SK i lotek to tak wychylenia lotkami do zakrętu w lewo to i SK w lewo. Tutaj dałem po 35%. Latam górnopłatem elektrykiem 1200 rozpiętości. Po zmiksowaniu lotek i SK na prawdę zakręty wychodzą płynniejsze ale i bez tego wiadomo, że też można :wink:

 

 

... a co z twoim radiem ?

Udała się coś zdziałać ?

Właśnie przed momentem dzwoniłem do abc-rc i powiedziano mi, że to wada tego nadajnika i że szereg aparatur ma niedziałający ten przełącznik. Powiedziano też, że wymiana nadajnika na nowy też nie rozwiąże tego tematu. Także z tego co na gorąco wiem, dostanę to co miałem z niedziałającym dwupozycyjnym przełącznikiem. Dziś moja aparatura ma być do mnie z powrotem odesłana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed momentem dzwoniłem do abc-rc i powiedziano mi, że to wada tego nadajnika i że szereg aparatur ma niedziałający ten przełącznik. Powiedziano też, że wymiana nadajnika na nowy też nie rozwiąże tego tematu. Także z tego co na gorąco wiem, dostanę to co miałem z niedziałającym dwupozycyjnym przełącznikiem. Dziś moja aparatura ma być do mnie z powrotem odesłana.

Żądaj wymiany na nowe sprawne skoro przyznali, że nie działa jak należy.

 

Skoro moje i innych forumowiczów działa tzn, że nie wszystkie radia są niesprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziano też, że wymiana nadajnika na nowy też nie rozwiąże tego tematu.

Nieźle ściemniają. Żądaj wymiany na nowy, pozbawiony wad. Inaczej sprawę kieruj do Rzecznika Spraw Konsumentów.

Swoją drogą to sklepik sobie pogrywa z klientami, bo mi też przysłali wadliwy silnik. Po wysłaniu maila - cisza. Nie chce mi się sprawy rozdmuchiwać, bo koszt tego silniczka to kilka złotych. Ale widać, że trzeba bardzo uważać na zakupy u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja u siebie do steru wysokości dałem 5% w dół przy max obrotach silnika i leci b. ładnie w poziomie. Przy 10% już miałem lot ukośny w dół więc wróciełm do 5%. A co do SK i lotek to tak wychylenia lotkami do zakrętu w lewo to i SK w lewo. Tutaj dałem po 35%. Latam górnopłatem elektrykiem 1200 rozpiętości. Po zmiksowaniu lotek i SK na prawdę zakręty wychodzą płynniejsze ale i bez tego wiadomo, że też można

dzięki - spróbuję i ja podobnie, bo sam latam górnopłatem 1,40 rozpiętości (FunCub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiedziano też, że wymiana nadajnika na nowy też nie rozwiąże tego tematu.

Nieźle ściemniają. Żądaj wymiany na nowy, pozbawiony wad. Inaczej sprawę kieruj do Rzecznika Spraw Konsumentów.

Swoją drogą to sklepik sobie pogrywa z klientami, bo mi też przysłali wadliwy silnik. Po wysłaniu maila - cisza. Nie chce mi się sprawy rozdmuchiwać, bo koszt tego silniczka to kilka złotych. Ale widać, że trzeba bardzo uważać na zakupy u nich.

dziś dostałem mail z wiadomością ze moja aparatura została odesłana więc nie wiem czy na tym etapie cos mogę jeszcze zrobic mogłem ich trochę postraszyć właśnie rzecznikiem bo nie uwzględnili mojej prośby o wymiane na nowy sprzęt. Teraz chyba nie chce mi się w to bawić bo jak znam życie to przez dłuższy czas zostałbym bez aparatury. A swoją droga ciekaw jestem czy w moim temacie reklamacji zabierze głos Pan Mirek, właściciel sklepu bo wiadomo ze również działa na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Teraz chyba nie chce mi się w to bawić bo jak znam życie to przez dłuższy czas zostałbym bez aparatury. A swoją droga ciekaw jestem czy w moim temacie reklamacji zabierze głos Pan Mirek, właściciel sklepu bo wiadomo ze również działa na forum.

Dziwię Ci się trochę, ale twoja sprawa.

 

Dla mnie po tym opisie ten sklep otrzymuje dużego minusa i właściwie każdy kto przeczyta ten temat zastanowi sie 2x.

Ile kosztowało to radio 300-400zł ?

Za taką sumę warto firmie stracić dobrą reputację ?

 

Bo po co kupować cokolwiek w polskim sklepie abc-rc, jak gwarancja jest delikatnie mówiąc wątpliwa.

W takim razie lepiej kupić chociażby w hk, przynajmniej taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba nie chce mi się w to bawić bo jak znam życie to przez dłuższy czas zostałbym bez aparatury. A swoją droga ciekaw jestem czy w moim temacie reklamacji zabierze głos Pan Mirek, właściciel sklepu bo wiadomo ze również działa na forum.

Dziwię Ci się trochę, ale twoja sprawa.

 

Dla mnie po tym opisie ten sklep otrzymuje dużego minusa i właściwie każdy kto przeczyta ten temat zastanowi sie 2x.

Ile kosztowało to radio 300-400zł ?

Za taką sumę warto firmie stracić dobrą reputację ?

 

Bo po co kupować cokolwiek w polskim sklepie abc-rc, jak gwarancja jest delikatnie mówiąc wątpliwa.

W takim razie lepiej kupić chociażby w hk, przynajmniej taniej.

Masz rację, przemyślałem wszystko. Jak tylko dotrze do mnie aparatura, sprawdzę czy jest jakaś pisemna informacja o tym, co stwierdził sklep. Dzwoniłem już do Federacji Konsumenckiej. Najpierw mam się skontaktować ze sklepem i żądać zwrotu pełnego kosztu zakupu aparatury. Konsument ma takie prawo, gdy sprzedawca odstąpi od wymiany sprzętu na nowy bądź od odmówi też naprawę usterki w ramach gwarancji. Jeśli sklep odrzuci moje żądania pójdę oficjalną drogą i zgłoszę sprawę u Rzecznika Praw Konsumenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem aparaturę z powrotem. W opakowaniu nie ma jakiegokolwiek oficjalnego pisma o tym co stwierdzono w sklepie abc-rc.pl. Napisałem maila z prośbą o pisemne odniesienie się do tego co stwierdzono odn. reklamacji mojej T9x. Jeśli nie otrzymam nowego sprzętu, ani nie dostanę z powrotem pieniędzy sprawę skieruję do Rzecznika Praw Konsumenta. Wszystko opisałem nieco ostrzejszym językiem.

Mam nadzieję, że nie irytuje Was to, że wszystko opisuję na forum, jeśli tak to przepraszam, ale jeszcze nigdy dotąd nie spotkałem się z tak perfidną ignorancją jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Dziś dostałem aparaturę z powrotem. W opakowaniu nie ma jakiegokolwiek oficjalnego pisma o tym co stwierdzono w sklepie abc-rc.pl. Napisałem maila z prośbą o pisemne odniesienie się do tego co stwierdzono odn. reklamacji mojej T9x. Jeśli nie otrzymam nowego sprzętu, ani nie dostanę z powrotem pieniędzy sprawę skieruję do Rzecznika Praw Konsumenta. Wszystko opisałem nieco ostrzejszym językiem.

Mam nadzieję, że nie irytuje Was to, że wszystko opisuję na forum, jeśli tak to przepraszam, ale jeszcze nigdy dotąd nie spotkałem się z tak perfidną ignorancją jak teraz.

Poinformuj, ze odsyłasz aparaturę i żądasz zwrotu pieniędzy.

 

Nie sadzę, aby szanowany sklep "szarpał się" o kilkaset złotych.

Tym bardziej, że może stracić chyba dobrą reputację :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.