Skocz do zawartości

przesyłka


tomek95

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że wymieniacie się doświadczeniami- Jest nowa stosunkowo firma- mianowicie K-EX.

Działa jedynie na zlecenia firm, ale poprzez portal wysyłajtaniej.pl można zamówić kuriera.

Ja skorzystałem z tej oferty wysyłając przesyłkę (modele) o rozmiarach 150x60x30.

Ubezpieczona na 2500zł kosztowała niecałe 30 zł, więc wydawało się tanio.

Kurier miał się zgłosić następnego dnia po opłaceniu, przyjechał za 2 dni po mojej interwencji (w regulaminie pisze że jest to PRZEWIDYWANY termin przyjazdu- najlepiej jest się umawiać telefonicznie). Przesyłka zgubiła się, po tygodniu poszukiwań znalazła się w Warszawie uszkodzona jako NN.

Ubiegamy się z odbiorcą o odszkodowanie, bo na telefony wydałem spooooro- ciekawi mnie czy dostanę jakieś wyjaśnienia.

Następne paczki wysyłane poprzez tą firmę były już bez problemu, więc firma u mnie osobiście ma 80% "skuteczności" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak do tej pory (odpukać) z DPD, Siódemką, DHL i GLS problemu nie miałem. Z UPS-a raz korzystałem tylko, więc zdania nie mam.

A odnosząc się do postu przedmówcy- co ma obchodzić odbiorcę, że "mieszka na wsi"?

Przesyłka ma być dostarczona zgodnie z regulaminem w 24h, jeśli będzie jakies opóźnienie- można domagać się zadośćuczynienia w wysokości minimalnej podwojonych kosztów przesyłki.

...Wiem, ponieważ dość dokładnie i długo czytałem wszelkie regulaminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie... do tej pory DHL nie dostarczył przesyłki, dzwoniłem nie potrafią powiedzieć czy otrzymam przesyłkę dzisiaj, prosiłem aby skontaktowali się z kierowcą... nie mają z nim kontaktu... pełen profesjonalizm firmy DHL.

 

...a narzekamy na Pocztę Polską

 

...otrzymałem telefon z DHL, że przesyłka nie zostanie dostarczona dzisiaj, powód kurier nie zabrał mojej przesyłki...wściekłość to za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj nasza krajowa Poczta polska dostarczyła polecony priorytet z praktycznie drugiego końca polski w niecałe 24h! Naprawdę nie jest źle, mimo, że trochę z usług PP już korzystałem, zarówno jako odbiorca i jako nadawca, to nie mam żadnych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład nie mogę powiedzieć złego słowa na pocztę polską ... przesyłki zarówno te które szły do mnie zależnie od gabarytów szły 1-2 dni. Jak wysyłałem paczkę z wiatrówką (10kg) to szła 3 dni a ładowarka do niej (przez przypadek nie włożyłem do kufra) wysłana na drugi dzień doszła tego samego dnia co wiatrówka... wiec jak dla mnie całkiem szybko bo wszystko było wysyłane na 2 stronę Polski i pod górkę ;)

 

Tak samo DHL, UPS, Siódemka, Opek, GLS również bez potknięć.

 

UPS raz mi tylko przetrzymał jeden dzień niepotrzebnie kartę graficzną... i kurierzy są trochę dziwni... dzwoni o 7-8 i pyta się o której może przywieść paczkę. Mówię, że 14-15 będę w domu albo ktoś z rodziców. O 13 telefon, że on jest już na miejscu... mówię że nikogo w domu nie ma... To on zostawi paczkę mi w księgarni i ja sobie odbiorę... (bo on później nie może):shock: Na szczęście to był koniec roku, lekcja z nauczycielem który mnie lubił i blisko ze szkoły do domu wiec mogłem pójść odebrać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalkulator kosztów: http://www.kurierem.pl/paczki

oczywiście lepiej kurierem, taniej

niestety ten kalkulator to pic na wodę ....

 

sprawdziłem koszt przesyłki najtańszy okazał się DHL -pracownik pojechał z paczką a na miejscu okazuje się że cena jest 3krotnie wyższa

 

niestety ale tak jest z większością kurierów gdy nie ma podpisanej umowy - aby wyrobić limit paczki np 5 kg traktowane są jako wielkogabaryt 35kg - cena wyższa i w papierach wygląda to lepiej gdy trzeba się rozliczac z obrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że jeździłem przez jakiś czas dla DHL i mogłem poznać to wszystko od środka

dlatego:

1.waga brana pod uwagę nie zawsze jest wagą rzeczywistą przedmiotu a często przeliczeniową czyli objętość przedmiotu razy 250 (czyli bryła styropianu 1mx1mx1mx250 waży dla kuriera 250kg)

2.uszkodzenia zwykle powstają podczas przeładunku paczek z tirów na taśmę sortowniczą ponieważ robią to magazynierzy którzy nie biorą paczki na swój stan ( nie muszą po wzięciu paczki skanować ja i w zasadzie miedzy tirem a taśmą pozostaje bez opiekuna i gdy coś się stanie to trudno ustalić winnego)

3.kurierzy są różni ale 99% dba o paczki bo po ich otrzymaniu skanują je na stan i wtedy jak coś się stanie z paczką to będą oni płacić (jeżeli kurier uszkodzi paczkę to nawet jeśli firma nie uzna roszczenia odbiorcy to nie znaczy ze kurier nie poniósł kary finansowej)

4. kurier nie ma obowiązku dzwonić do kogokolwiek taka usługa kosztuje trzeba ja wykupić i tylko wtedy na kurierze ciąży ten obowiązek

 

I na koniec własne spostrzeżenia, a mianowicie większość osób uważa ze kurier ma tylko ich paczkę i będzie czekał na nich pod domem i jeździł kilka razy do nich w ciągu jednego dnia albo dzwonił umawiał się z nimi.

Kiedyś też tak myślałem ale teraz zmieniłem zdanie i wiem że ta robota to nie taka prosta i przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do wielkości paczek. Powyżej 150cm długości trudno jest tanio wysłać paczkę. PP nie przesyła takich a firmy kurierskie życzą sobie kosmiczne opłaty. Kiedyś chciałem wysłać Pipera rozp. 175cm to jeśli dobrze pamiętam Siódemka zażyczyła sobie prawie 200pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurier to ostatnie ogniwo i niestety on zbiera baty za wszystkich po drodze ...

 

szkoda tylko że firmy kłamią z kosztami w swoich cennikach bo to wygląda lepiej w oczach klientów

1.waga brana pod uwagę nie zawsze jest wagą rzeczywistą przedmiotu a często przeliczeniową czyli objętość przedmiotu razy 250 (czyli bryła styropianu 1mx1mx1mx250 waży dla kuriera 250kg)

dokładnie tak jak piszesz ..

 

karton opakowania miał 201cm i został zakwalifikowany jako ponad 200kg i wyceniony na 170zł .... waga realna 5012 gram ( 5 kilo)

 

edit: najweselszy jest fakt że do klienta mam niecałe 100km i paliwo wyjdzie mi max 80zł - bardziej więc opłaca się zrobić wycieczkę albo wysłać pracownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam pytanie , chce kupic uszkodzona honde nsr 125

 

niestety do darłowa mam 490km , wiec pomyslalem o wysylce kurierem, jaki kurier poleccie i ile by to kosztowalo? bo podobno mozna wysylac motory

 

wysokosc troche ponad metr, długosc 2,1m szerokosc 67cm, masa 132kg..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.