Skocz do zawartości

Hitec Aurora 9 vs Spektrum DX8


Chriss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki dylemat. Kiedyś będę zmieniał na pewno aparaturę i zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. Oby dwa mnie interesują jak i nakładają pytania. Który system 2,4 Ghz jest lepszy? DSM2 czy AFHSS ? Te aparatury mnie interesują ponieważ mają więcej kanałów bądź tyle samo co mam obecnie, a nie chcę zmieniając system tracić na kanałach. Pewnie jakieś osoby skrytykują, "Po co Ci telemetria?!" bądź "Po co Ci tyle kanałów jak ich nie wykorzystujesz". Więc odpowiadam to moje radio, moje zainteresowanie i pytam się który system / radio jest lepsze. Dziękuję z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFHSS jest znacznie lepszą technologią od DSM2, ale w tym przypadku nie jest to problemem - Spektrum DX8 to technologia DSMX, która jest porównywalna z AFHSS.

 

Spektrum ma dwie zalety w stosunku do Hiteca:

- dostępność tanich, niemarkowych odbiorników (patrz Orange w HobbyKing)

 

- jest bardzo dużo ciekawych modeli PNF wykorzystujących standard DSM2, z którym DX8 jest zgodny wstecz (są to różne mikromodele - patrz oferta Parkzone, śmigłowce Blade itp - nie da się w nich wymienić odbiornika na inny, często jest zintegrowany z mechanizmami wykonawczymi).

 

Zaletą Hiteca jest natomiast bardzo łatwe programowanie, znakomita ergonomia.

 

Jeśli, którykolwiek z powyższych argumentów przemawia do Ciebie bardziej niż pozostałe - to masz jasną odpowiedź.

 

Telemetria jest bardzo przydatna już w tej podstawowej wersji (pomiar napięcia pakietu - przy czym zaznaczam, że nie wiem czy odbiorniki do DX8 wspierają to w standardzie - w Aurorze nie musisz mieć żadnych dodatkowych elementów) i nie daj sobie wmówić, że jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Tomaszu. Mam jeszcze trochę czasu, ale sądzę że Aurorka może być ciekawsza, no i jest tańsza trochę. Zależy też od sklepu. Sądzę że bardziej przypadnie mi do gustu niż Spectrum.

 

EDIT. Zdecydowanie kupię Spekturma DX8 bo odbiorniki tańsze, no i połączę się z mikro modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.