Skocz do zawartości

Problem z programem PPjoy.


Wołej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to chyba mój pierwszy post na forum, chociaż śledzę je od dłuższego czasu. Jako iż pasjonuję się lotnictwem od dawna kolejnym krokiem jest wtajemniczenie się w inny wymiar tego pojęcia. Postanowiłem spróbować RC, ale już mniejsza o tą całość.

 

Niedawno temu dotarła do mnie aparatura Hobby King 2,4 Ghz, oraz kabel do programowania i tutaj zaczynają się komputerowe schody, problemy z nią jak wielu miałem na każdym kroku, ostatecznie działa w programach konfiguracyjnych. Teraz na próbę wystawia mnie PPjoy, z którym bez jakiegokolwiek efektu spędziłem dużo czasu. Barierą okazuje się dodanie urządzenia w wyżej wymienionym programie. O ile "Virtual Joystick", da się zainstalować, ale następnie i tak nic nie zdziałam, o tyle prawidłowa z tego co wiem opcja "Radio Control TX", nie wykazuje najmniejszej chęci do współpracy. Chodzi o komunikat:

 

"Unable to verify IRQ setting for LPT1, reason -2. Please make sure an IRQ is assigned to this port"...

 

Nie należę do tych, którzy tworzą tematy z pytaniami o najprostsze rzeczy, lecz każdorazowo staram się przeanalizować wyniki wyszukiwania. W moim przypadku ten temat to w mojej uwadze ostateczność. Pragnę dodać, iż próbowałem kombinowania z opcją "Użyj dowolnego przerwania przypisanego do portu", lecz komputer nie zapamiętuje tej opcji. Posiadam system Windows Xp.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to masz problem z PPjoy i kablem symulatora pod LPT. Powiem Ci że nie jesteś odosobniony. W starszych wersjach windowsa nie było problemu z ustawieniem przerwań itp. Mnie osobiście nie udało się odpalić symulatora poprzez LPT w XP. Zmiana ustawień portu LPT nie dawała rezultatu, pobrałem program SmartPropoPlus i wykorzystałem wejście MIC IN karty dźwiękowej. W ciagu godziny odpaliłem połączenie a port LPT odpuściłem. Ze 4500 moich postów wstecz opisałem moje połączenie za pomocą SPP , sposób działa na 100% z Graupnerami serii MC, Futabami FF9CAPS, T10CP, Hiteckami (testowane) .

 

Jeżeli jest to kabel do programowania radia poprzez LPT no to maskara. W starszych komputerach można było przerwania ustawić sprzętowo, Windows XP część ustawień załatwia programowo a ich ustawianie nie zawsze przynosi porządany efekt. Są dostępne karty I/O PCI z dodatkowymi portami RS232 i LPT. Ich ustawienia wpisuje sie w małym programiku który ładowany jest jeszcze przed ładowaniem systemu a sam Windows XP nie jest w stanie ich zmienić. Koszt karty to jakieś 30zł.

Takie rozwiązanie działa bez zarzutu (wypróbowałem w to w komputerze sterującym procesem przemysłowym )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za bardzo szybki odzew i pomoc, zastanawiam się co dalej. Myślę, iż nie jestem, do tego stopnia obeznany w temacie informatyki, oraz czy rzeczywiście sobie z tym poradzę.

 

Tymczasem uważam, że i tak jestem na dobrej drodze, jest coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Minęło trochę czasu od poruszenia tego tematu, a ja sporo się do tej aparatury zniechęciłem, gdyż po tych kilku miesiącach z przerwami, podczas wielu prób, nic nie udało mi się zdziałać... :(

 

Może ktoś zna jeszcze jakiekolwiek inne rozwiązanie tego problemu?

 

Dodam, iż czas ten nie był bezowocny, próbowałem wg tej instrukcji:

 

http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=12502651&postcount=1026

 

Wszystko idzie dobrze... do momentu kalibracji, mimo, iż T6sim wszystko pięknie widzi, to kalibracja w kontrolerze gier, jest już nieskuteczna, nic, w ogóle nie działa...

 

Czy jest ktoś jeszcze jakkolwiek w stanie pomóc? Pozdrawiam.

Edytowane przez Wołej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.