Skocz do zawartości

Futaba T8UP + LiPol 3S


Wojciech Wiatr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do użytkowników Futaby, czy można bezpiecznie używać tych pakietów bez obawy o upalenie elektroniki. Do tej pory miałem Lipola w Opticu 6 i nie miałem żadnych najmniejszych problemów. Jedyne co robiłem zapobiegawczo to nie ładowałem pakietu więcej jak 12V przez co traciłem nieco pojemności ale i tak mogłem na jednym ładowaniu latać ok 10 godzin :jupi: Zatem proszę doświadczonych w tym temacie o porady :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mozesz smiało używać 3S. Wszystkie aparatury mają wewnątrz stabilizatory zasilania (to samo co BEC w regulatorze). Układy są zasilane dużo niższym napięciem niz napięciem baterii używanej do zasilania. To zasilanie może być zrealizowane zarówno układami scalonymi, jak i układami zrealizowanymi na elementach dyskretnych. Zawsze jest. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Tak. Mozesz smiało używać 3S. Wszystkie aparatury mają wewnątrz stabilizatory zasilania ...

Cześć,

I taka ( nie mylić z biurem podróży) informacja może "zabić" kilka nadajników.

Czy stabilizator - dość prosty "układ" - wytrzyma takie podniesione napięcie? Jak je obniża? co dzieje się z jego, napięcia nadwyżką?

 

Kolega, piszący na tym forum jako "Tigertig30" pożegnał się z Hitec Eclipse9 właśnie w ten sposób. Zastosował inny niż zalecany przez producenta rodzaj pakietu i część elektroniki przybrała maskujący brązowo-zielony kolor oraz okryła się zasłoną dymną.

Producent reklamacji nie uznał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.