Skocz do zawartości

P51 mustang odbudowa


lisartur

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam Panowie ponownie

mam mały problem z moim mustangiem a raczej z jego podwoziem nie wiem czy wszystkie tak mają ale jak stoi na ziemi na kołach to mogę nim bujać na lewo i prawo czy to normalne

czy trzeba wymienić podwozie

Kolega ma pipera i jak stoi na pasie asfaltowym na kołach to ani drgnie w lewo i w prawo co proponujecie zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Czy ktoś z Was wyważał ten model i może mi podpowiedzieć jak to zrobić dokładnie żeby model latał dobrze

wiem że w instrukcji pisze 3/4 od natarcia ale skrzydła mustang mają krawędź natarcia skośną wiec od czego mierzyć te 3/4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że w instrukcji pisze 3/4 od natarcia ale skrzydła mustang mają krawędź natarcia skośną wiec od czego mierzyć te 3/4?

 

Nie 3/4 czegośtam, tylko 4 3/4" czyli jakieś 120mm.

Jeżeli podają, że od krawędzi natarcia, to mierzyłbym to od na środku (w miejscu łączenia połówek skrzydła).

 

Ale...

W swoim sprawdzałem położenie programem Win_Schwer

Wyszło tak: położenie SC ze współczynnikiem stabilności 6% 118mm, a SC ze wsp. stab. 18% 95mm.

Tylko to mierzone jest od miejsca przecięcia przedłużenia krawędzi natarcia (bez uwzględniania zwiększonej cięciwy przy kadłubie).

Gdy miałem SC 110mm od takiego umownego punktu, Mustang był niestabilny - przesunąłem jeszcze trochę do przodu i latał OK.

 

Czyli...

Zaznacz sobie 120mm od początku skrzydła/miejsca łączenia z kadłubem z przodu (położenie wg instrukcji), a sprawdź moją metodą i ciekawe jak leżą te 3 punkty => do oblotu wybrałbym ten najbliżej przodu modelu.

 

Edit:

Obrazek z tymi SC (kradziony, przepraszam właściciela).

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podpowiedź mam pytanie w końcu u siebie ustawiłeś ile mniej niż 110cm ale patrząc od tej kreski niebieskie z przodu na rysunku czy od tej czerwonej?

Bo mnie teraz z pustym bakiem wychodzi jakieś 135mm licząc od tej czerwonej kreski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podpowiedź mam pytanie w końcu u siebie ustawiłeś ile mniej niż 110cm ale patrząc od tej kreski niebieskie z przodu na rysunku czy od tej czerwonej?

Bo mnie teraz z pustym bakiem wychodzi jakieś 135mm licząc od tej czerwonej kreski

 

Dokładnie nie pamiętam, ale mniej niż 110mm od czerwonej - nawet musiałem wyciąć nowe komory na kółka podwozia - tak było podgięte do przodu.

Myślę, że może ktoś jeszcze ma ten model i poda konkretnie (ja dawałbym do oblotu 90-100 mm od czerwonej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.