Skocz do zawartości

Turnigy 9x v2 i kolejny problem z mikserami w oryg. sofcie.


kilo1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż wpadłem na podobny problem jak opisany tutaj z szalejącymi sterami w przypadku wykorzystania mikserów 6 i 7 (tych z, za przeproszeniem, curvą).

 

Wg instrukcji zachowanie skokowe występuje tylko dla kanału master cyfrowego (przełączniki), dla pokręteł analogowych sygnał jest wyznaczany z krzywej tylko dla dodatniej (50-100% części krzywej, a analogowe joysticki dają liniowe wartości wg krzywej.

 

Tyle teoria bo działanie mikserów w tej apce jest, delikatnie mówiąc, spiep..ne. O jednym zonku pisałem tutaj.

 

Okazuje się, że skokowe działanie występuje także dla joysticków analogowych w dodatniej części krzywej (50-100%), a w ujemnej łapie od razu wartość L z krzywej, co zwykle odznacza się pełnym wychyleniem. Na oko wygląda to jak zmutowana krzyżówka miksera dla pokrętła analogowego z przełącznikiem cyfrowym.

 

Ominięcie problemu to wykorzystanie w/w mikserów (6 i 7) tylko dla przełączników cyfrowych jako master, bo tylko tam działa to poprawnie.

 

Cóż takie dwa babole jak ten i opisany wcześniej (link na początku postu) coraz bardziej skłaniają mnie do zmiany softu, co najpewniej popełnię w najbliższym czasie. Mimo tego nadal uważam, że jak za tak śmieszną kasę i do pierwszych modeli ta aparaturka jest całkiem przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.