Skocz do zawartości

QuadX by CoolSky


CoolSky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim czasie na naszych lotniskach jak grzybów po deszczu, przybywa różnych odmian quadrocopterów. Pomyślałem, że być może warto zająć się tym tematem. Tak więc po takich wiatrakowcach jak 450-tki i 50-tki przyszedł czas na quadX. Wszyscy mają quada – będę miał i ja…

W wątku postaram się dokładnie opisać krok po kroku budowę mojego maleństwa. Wiem, wiem… Takich tematów jest wiele… Ale ja mam takie parcie na klawiaturę….

 

Pierwszym założeniem podczas mojej budowy było zbudowanie w miarę taniego i dobrego wielowirnikowca. Wybór serca coptera czyli płytki sterującej był szybki. Padło oczywiście na płytkę by kuki.

W oczekiwaniu na płyteczkę od kukiego, zacząłem rozglądać się za ramą dla mojego quada.

I tu się zaczęło…. Jeśli znalazłem gdzieś tanie, to było brzydkie, jak znalazłem drogie, to było może i ładne ale ciężkie.

Wziąłem sprawy w swoje ręce i powstało to:

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Elementy ramy wycięte są ze sklejki 3mm. Oczywiście były również próby z laminatem, lecz ta sama rama ważyła sporo więcej.

 

Jak pisałem wyżej sercem quada ma być kontroler od „kukiego „ dlatego też rama ta została zaprojektowana z myślą o dokładnie tej płytce. A tak to wygląda:

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Po przytachaniu elementów ramy do domu testerem łatwości składania jej elementów został mój 6-cio letni syn. Czas operacyjny do wieczorynki… No i udało się bez użycia młotka J.

 

Okazuje się, ze bardzo dobrym pomysłem było zastosowanie wkładek pod warstwy:

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Składamy je na centralnym “plejcie” I tylko na nim zakrapiamy delikatnie CA. Ułatwia to później włożenie ramion (profil Alu 10x10mm), oraz oznaczenie otworów pod przewiercenie profilu.

 

Z center plate robi się fajną kanapkę :

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Na tym zdjęciu wyżej widać również zamocowanie płytki sterującej na “wibro izolatorach”.

 

W dalszym etapie zacząłem składanie nóżek quada:

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Tak przygotowaną nóżkę przykleiłem do profilu Alu:

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I “na wszelki” zabezpieczyłem dwoma wkrętami:

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Potem wziąłem center plate I wsunąłem do niego gotowe 4 ramiona z nóżkami I elementam do montażu silników:

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Zaznaczyłem miejsce, gdzie mają być przewiercone otwory, wysunąłem ramiona I przy użyciu wiertarki I wiertła 3mm nawierciłem otwory i tak 4 razy:

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Potem nastąpiła mała przymiarka całości:

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jak na razie jestem zadowolony z efektów . Jutro jak znajdę czas to powalczę z elektroniką.

CDN.

EDIT:

Właśnie przed kilkoma minutami ulotniłem swojego Quada.

Miał być filmik, ale skończyła się "bateryjka" w modelu.

Jutro kolejne próby :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj udało mi się nakręcić krótki filmik z lotu. Krótki, ponieważ pakiet PELIKANA, który mam jest o :ass: rozbić...

Wcześniej wymieniłem regulatory na TowerPro 18A i zmieniłem soft na 1_7. NA starszym sofcie lata się o wiele lepiej niż na 1_9 ( przynajmniej jak dla mnie). Czy też macie takie odczucia co do softu??

Miłego oglądania

[EDIT]

Dodam, że nic nie poprawiałem. Suchy soft wgrany na płytkę i lot. Lot w trybie Acro. Widać moment przełączenia na stable ( to ten w którym quad odchodzi na prawo).

 

http://www.youtube.com/watch?v=__HqaippUzQ&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wręcz odwrotnie. 1.9 bardziej mi się podoba. Na 1.7 i 1.8 quad był bardziej mulasty.

Hmmm. Przy 1.9 miałem wrażenie jakbym latał helikiem 450.. Po wgraniu 1.7 quadzik jest stabilniejszy niż lama.. Poza tym jakoś nie mogłem sobie poradzić z trybem stable w 1.9.

Teraz muszę zakupić jakiś pakiecik bo minuta lotu na rozjechanym pakiecie pelikana to masakra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.