Skocz do zawartości

Prośba o pomoc


liukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam brać modelarską. Potrzebuję pomocy, porad, ale może zacznę od początku : )

 

Od zawsze podobały mi się śmigłowce, niedawno postanowiłem spełnić sobie zachciankę posiadania jednego, ale jako że lubię grzebać i kombinować, postanowiłem popolować trochę na allegro i pobawić się niewielkim kosztem, wiadomo jak się to kończy :lol:

 

Dosyć niedawno na allegro pojawiły się za małe pieniądze powystawowe/rozbite klony helikopterów typu Lama e-sky, kupiłem modele EC-135 firmy reely

http://www.conrad.de/ce/de/product/209270/EP-DOPPELROTORHELI-EC-135-REELY-RTF

 

oraz trochę później HM53-1 (walkera) tej samej firmy

http://www.priceminister.com/offer/buy/59154473/Helicopter-Walkera-Model-53-1-40-Mhz-Mode-1-Walkera.html

 

Model EC-135 posiadał aparaturę 2,4ghz, udało mi się nim nawet kilka razy polatać dopóki na ok. 10 metrach nie urwał mi się górny wirnik (plastikowe mocowania łopat...) widocznie nadwyrężone przez poprzedniego właściciela czego nie zauważyłem.

 

Niewiele myśląc, postanowiłem przełożyć odbiornik do walkery jako że posiadała metalowe mocowania łopat sądziłem że będzie trochę lepsza, problem w tym że walkera jest helikiem na 40mhz jednak nie posiadała odbiornika w zestawie. Po podpięciu odbiornika z EC-135 wydawało się że wszystko działa, serwa chodziły prawidłowo, jak dawałem lekki gaz śmigła się kręciły. Jednak co mnie mocno zaskoczyło, jak zwiększyłem gaz odbiornik się spalił :/ Tutaj biję się w pierś, sądziłem że wystarczy przełożenie samego odbiornika, gdyż widziałem również wersje tej samej walkery na 2,4ghz

 

Odbiornik jeszcze wykazuje znaki życia, po podpięciu serwa dalej działają, jednak definitywnie spalone są 2 układy odpowiadające za silniki. Czyżby silniki były za mocne i odbiornik nie podołał?

 

Moje pytanie brzmi, dlaczego odbiornik się spalił? czy da się jeszcze coś z tym zrobić? Oraz jakie odbiorniki pasują do tej aparatury? Generalnie, co kupić żeby to badziewie znowu latało?

 

To mój debiut na tym forum. Nie bijcie (mocno) : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...regulator przepustnicy w radiu się spalił albo przegrzał

:shock: co to jest? Wytłumacz mi, proszę.

Tak na poważnie, to nie pisz kolego bedway o rzeczach, o których nie masz bladego pojęcia. Jesteś nowym użytkownikiem i zapewne chcesz jak najszybciej "nabić" sobie trochę punktów. Jednak w ten sposób nie pomożesz ani sobie ani innym.

 

Wracając do tematu, to Sidey ma rację. Spaliły się regulatory silników w module 4in1. Powodem nie musiała być za duża moc, a zwarcie spowodowane nadmiernym zużyciem szczotek.

Co do pozostałych Twoich pytań, to mam odpowiedź, która Cię nie zadowoli: daj sobie spokój z tym, jak sam nazwałeś, "badziewiem" i kup coś, co jest polecane na forum przez wiele osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym regulatorem przepustnicy chodzi to, że przepustnica(drążek do kontroli obrotów silnika) ma swój "czujnik położenia drążka"(za bardzo nie wiem jak to nazwać) a to połączone jest z regulatorem(tym co odbiera dane z czujnika,na podstawie natężenia prądu i przekazuje dane do wysłania, coś innego niż w helikopterze przy silniku)a jak jakaś część w regulatorze zostanie uszkodzona to może zrobić się zwarcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym regulatorem przepustnicy chodzi to, że przepustnica(drążek do kontroli obrotów silnika) ma swój "czujnik położenia drążka"(za bardzo nie wiem jak to nazwać) a to połączone jest z regulatorem(tym co odbiera dane z czujnika,na podstawie natężenia prądu i przekazuje dane do wysłania, coś innego niż w helikopterze przy silniku)a jak jakaś część w regulatorze zostanie uszkodzona to może zrobić się zwarcie

:shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Z tego co wyszperałem helik który spalił odbiornik to big lama w innej obudowie, ma trochę mocniejsze silniki także bardzo możliwe że odbiornik z mniejszej siostry nie podołał.

 

Planuję zakup apki turnigy 9X, na razie lama idzie ozdabiać półkę, jednak zastanawia mnie co należało by dokupić by działała na zwykłym odbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.