Skocz do zawartości

Problem z Quadcopterem ,


kamcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam nadzieje ze znajdzie sie osoba ktora da rade mi pomoc :) .

 

Problem dotyczy mojego pierwszego Quadcoptera ktorego skladam sam a wiedze mam tylko i wylacznie z forum.

 

Poskladalem maszyne z nastepujacych czesci :

 

PLYTA - http://abc-rc.pl/p/124/2420/multicopter-plyta-glowna-quadxcopter-z-zyroskopami-2011-xcopter-quadroxcopter-plyty-glowne-kontrolery-quadrocopter-i-wyposazenie-do-nich.html

 

REGULATORY - http://abc-rc.pl/p/98/601/esc-hw25a-regulator-66003--elektronika-i-akcesoria-quadrocopter-i-wyposazenie-do-nich.html

 

SILNIKI - http://abc-rc.pl/p/118/2444/silnik-keda-kd2217-20-860kv-220w-silniki-bezszczotkowe-silniki-elektryczne.html

 

Dodam ze do plyty nie dostalem zadnego opisu ,tylko tyle co na stronie sklepu.

 

Problem polega na tym ze po wlaczeniu zasilania i "uzbrojeniu" plyty glownej (drazek gazu w lewo) wszystkie regulatory daja sygnal ze sa gotowe do pracy a jeden caly czas pika z dwa razy na sekunde.

 

Wszystkie po dodaniu gazu sie kreca a ten jeden nie :D .

 

Mam inny regulator calkowicie innej firmy i innych parametrow i on sie uzbraja ale z nim maszyna nie lata , tzn wznosi sie ale jest kompletnie nie do opanowania .

 

Myslalem ze to regulator wiec zamowilem nastepny i z nastepnym jest to samo.

 

Dodam ze jak regulator przelacze na inne miejsce tzn . np z silnika 3 na 1,2,4 to tylko on nie dziala.

 

Pomocy bo kancza mi sie pomysly i samo zaparacie juz nie takie silne.

 

Dziekuje z gory i pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalibruj regulatory. Koniecznie na silnikach bez śmigieł dla własnego bezpieczeństwa!

Robisz to tak. Włączasz nadajnik, dajesz gaz na max. Włączasz quadro, regulatory wydają kilka dźwięków. Dajesz gaz na minimum i regulatory ponownie wydają kilka dźwięków. Gotowe.

 

Przy okazji, niekalibrowanie regulatorów to podstawowy błąd, nie tylko w wielowirnikowcach, ale we wszystkich napędach w ogóle, bardzo często spotykany. Choć w wielowirnikowcach ma szczególnie istotne znaczenie... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za info ,przyznam ze nie wiedzialem o tym ale cos takiego robilem i chyba nie bylo zadnej reakcji pulki nie przesunolem gazu w lewo , wtedy sie zapala niebieska dioda na plycie glownej i uzbrajaja sie silniki.

 

Tak czy inaczej sprawdze to za godzine i napisze , mam ogromna nadzieje ze w tym tkwi problem :D

 

Raz jeszcze dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ogromna nadzieje ze w tym tkwi problem

Ja też :-)

 

Nie znam tej płytki. Być może nie ma opcji kalibracji lub ma uruchamianą jakoś inaczej. Wtedy pozostaje Ci skalibrować regulatory pojedynczo, podłączając każdy z osobna bezpośrednio pod odbiornik i wykonać opisaną wyżej procedurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAWO!!!!!

 

to byl strzal w 10-tke :D

 

Wszystkie wirniki smigaja , ale niestety pozostaje sprawa stabilnosci .

 

Powedz mi czy trzeba jakos sprcjalnie kalibrokwac Quada??

 

Moj smiga do tylu i do przodu , probowalem go wytremowac ale nie daje radu .

 

Potecjometry gyr sa w polowie tak jak byly ustawione fabrycznie.

Powienienem moze jakos specjalnie wywarzyc quada??

 

Raz jeszcze dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że silniki ruszyły :D

Najlepiej, gdy środek ciężkości jest w środku modelu.

Teraz pozostaje regulacja czułości żyroskopów. Niestety, przydaje się do tego doświadczenie. Tak czy inaczej, te modele same nie wiszą, trzeba je dosyć mocno pilnować. To jest minus niedrogich konstrukcji.

Pozostaje cierpliwie trenować lub znaleźć kogoś bardziej doświadczonego w lataniu KK.

 

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna porada. Nie wiś tuż nad ziemią. Postaraj się wznieść z pół metra do góry lub wyżej, żeby zniwelować wpływ ziemi - "poduszki" powietrznej, z której zsuwa się quadro.

 

 

Edit: literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze to powiem szczerze ze mnie teraz podlamales ,szukalem czegos stabilnego do latania z KAMERKA , i dlatego kupilem najdrozsza plyte ze sklepu :(.

 

Mam nadzieje ze uda sie to wyregulowac tez zeby stabilnie dalo sie latac poza domem przy jakims srednim wietrze.

 

Jeszcze raz wielkie dzieki za podpowiedzi.

 

Jak mozesz to powiedz mi jeszcze czy masz quadro i czy jest stabilny ,jesli tak to jaka plyte polecasz ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak podłączyć, ale nie musisz. W górnym rzędzie odbiornika są piny sygnałowe i one muszą być oczywiście podłączone. Ale jakoś trzeba ten odbiornik zasilić i podłączyć masę, dlatego jeden z kanałów (na zdjęciu ten z prawej) jest podłączony kompletnie: środek to zasilanie, dół to masa. W odbiorniku zasilanie i masa są wspólne dla wszystkich kanałów, więc bez sensu dublować kable, stąd przyjął się taki sposób podłączania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam ponownie .

dalej walcze z moim xcopterem i mam jedno pytanko odnosnie instrukcji . oto link :

 

http://www.kkmulticopter.kr/index.html?modea=manual

 

jak by ktos mogl zobaczyc punkt 7-dmy i powiedziec mi oco w tym chodzi??

 

Rozumiem ze te kwadraty to polozenie moich drazkow od nadajnika , ale po co jest mode 1 i mode 2 , dodam ze u mnie dziala tylko:

mode 2 - arming

mode 2 - disarming

 

Na innych nie widze reakcji .

 

Czy to prawda ze po podlaczeniu zasilania trzeba zostawic wszystko na pare sekund zeby czujniki zlapaly poziom ??

 

Wielki dzieki , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.