Skocz do zawartości

turnigy 9x


Maciek22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może ktoś do niego napisze e-mail ,bo ja po angielsku nie umiem i może odpowie .Jego email

fastelectricpowerboats@live.co.uk

 

Dostałem od ebay email o 16 godzinie ,że moja paka została wysłana i nawet mi podali Nr referencyjny wiadomości email .Nie wiem co o tym sądzić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dokładnie tak jak ja, Maćku. Więc możemy mieć choć cień nadziei, że jednak wszystko skończy się dobrze i otrzymamy przesyłkę???

 

EDIT: do sprzedającego napisałem w imieniu nas wszystkich , że prosimy o więcej informacji n/t przesyłek aparatur, usunięcia konta eBay i czekamy na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam spór nie ma na co czekać .Koledzy z innego forum też tak robią

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=5705&postdays=0&postorder=asc&start=45

Tylko ,muszę dać na paypal ,że nie dostałem paczki tak????!

EDIT : To się wstrzymam do jutra z tym sporem ,zobaczymy czy odpisze i Danielu jak ten pan odpiszę to proszę nas poinformować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a miałem przeczucie ze cos za ładnie to wygląda :/ Nic to, kasa moze nie jest jakaś straszna ale trzeba powalczyc i o te 150 zł.

 

Też wysłałem maila z pytaniem o co chodzi z usunięciem konta i czy zamierza zrealizowac moj zakup - pierwszy krok do odzyskania kasy spełniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak do tej pory odpowiedzi od szanownego Pana sprzedającego nie dostałęm, dlatego na palpalu otworzyłem spór.

 

No i jak do 24 dnia bieżącego miesiąca nie otrzymam żadnego sygnału- zmieniam go w roszczenie.

 

Natomiast rozmawiając ze znajomymi n/t sprawy podobno w jakiś sposób da się cofnąć operację na paypal, jednak ja w tej kwestii jestem zielony. :)

 

Więc jak ktoś pomoże- będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobaczcie jeszcze to- może niektórym się przyda. Ja niestety płaciłem zwykłym przelewem, nie kartą:

https://cms.paypal.com/cgi-bin/marketingweb?cmd=_render-content&content_ID=security/chargeback_guide

 

Szczęściem w nieszczęściu jest to, że na koncie w środę w nocy miałem tylko nieco ponad 200 zł i starczyło mi tylko na jedną aparaturę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utworzyłem spór w paypalu i wysłałem wiadomość do sprzedającego. i dzisiaj się zdziwiłem bo odpowiedział:

 

Od Sprzedający - Ray Munchin

 

20-01-2012 11:00 CET

 

All I can do is aplogise for any problems this has caused. Once Ebay closed my account I lost all the records of sold items & did not know who I had already shipped to & who had items yet to send?

udaje czy komuś w ebay się po prostu ręka omsknęła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dziwna sprawa, zawiesić konto a usunąc to chyba dwie różne rzeczy i nie wydaje mi sie zeby ebay od razy kasował konto :/

Ja napisałem dwa maile ale odpowiedzi jeszcze nie dostałem.

 

Cos takiego znalazłem na obcojęzycznym forum:

 

Originally Posted by fastelectricpowerboats

NO ONE HAS BEEN SCAMMED!Ebay closed my account not me! Half the items have been shipped but when my Ebay acct was closed I lost all records of the sales so was no longer able to ship items? I have copied my account balance so ask yourself would a scammer pay his fees??? to 9p IN CREDIT BALANCE!!! As shipping was free I did not track any item and was relying om fellow Ebay members being honest LIKE ME! but I can tell from the remarks on here that I can expect claims even when the item is received!

 

Current Balance:-£0.09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ebay mi odpisał na pytanie o co chodzi:

 

Aukcja przedmiotu Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver Mode 2 v2 Firmware (120845493660) została przez nas zakończona, ponieważ naruszała co najmniej jedną z zasad serwisu eBay. Z tego powodu nie jest już widoczna na Twoim koncie eBay.

 

Dlaczego aukcja została administracyjnie zamknięta?

Aukcje są przez nas zamykane tylko wówczas, gdy mamy niezbite dowody na naruszenie zasad eBay, Umowy z Użytkownikiem, bądź obowiązującego prawa. Decyzji tego typu nie podejmujemy bezpodstawnie. Ze względu na obowiązującą w eBay Zasadę Zachowania Poufności Danych nie możemy udzielić Ci szczegółowych informacji, dotyczących powodów podjętych przez nas czynności.

W związku z zaistniałą sytuacją zalecamy otworzenie sprawy w Centrum rozstrzygania w ramach procesu: Nie otrzymano przedmiotu lub Przedmiot nie odpowiada opisowi. Kupujący mogą inicjować spory w okresie od 10 do 45 dni od daty zakończenia aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utworzyłem spór w paypalu i wysłałem wiadomość do sprzedającego. i dzisiaj się zdziwiłem bo odpowiedział:

 

Od Sprzedający - Ray Munchin

 

20-01-2012 11:00 CET

 

All I can do is aplogise for any problems this has caused. Once Ebay closed my account I lost all the records of sold items & did not know who I had already shipped to & who had items yet to send?

No dobra, wiec w tym przypadku- o ile koleś mówi prawdę- jeśli ja dostałem potwierdzenie na maila iż produkt został wysłany, a było to jeszcze przed usunięciem/zablokowaniem konta- przesyłka powinna do mnie już jechać??? Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utworzyłem spór w paypalu i wysłałem wiadomość do sprzedającego. i dzisiaj się zdziwiłem bo odpowiedział:

 

Od Sprzedający - Ray Munchin

 

20-01-2012 11:00 CET

 

All I can do is aplogise for any problems this has caused. Once Ebay closed my account I lost all the records of sold items & did not know who I had already shipped to & who had items yet to send?

No dobra, wiec w tym przypadku- o ile koleś mówi prawdę- jeśli ja dostałem potwierdzenie na maila iż produkt został wysłany, a było to jeszcze przed usunięciem/zablokowaniem konta- przesyłka powinna do mnie już jechać??? Dobrze rozumiem?

Jeśli gość nie kłamie - to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za post pod postem (wiem o opcji edytuj)...

 

Ale na moje usprawiedliwienie dam link do pewnego forum z UK, gdzie kolesia już namierzyli:

http://www.rcheliaddict.co.uk/off-topic/71187-looks-like-i-have-just-been-scammed-ebay-5.html

 

...Teraz już kompletnie nie wiem co o tym sądzić...czyżbyśmy tylko dramatyzowali? aczkolwiek z drugiej strony mam już coraz więcej obaw odnośnie odzyskania pieniędzy, nie mówiąc już o odebraniu towaru.

 

EDIT:

Chwilkę poczytałem i mam już kilka informacji:

 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1385170646

 

 

Contact Information for fastelectricpowerboats

 

User ID: fastelectricpowerboats

Name: Ray Munchin

Company:

City: WALDERSLADE

County: Kent

Country: United Kingdom

Phone: 07967316745

Registered Since: Saturday, 02 Apr, 2011 00:14:32 BST

 

JEGO SAMOCHÓD:

 

2008 ALFA ROMEO 159 2.4JTD Ti.

registration plate

RV58 KS0

 

he was educated at a school in

Chatham, Kent

 

Ray Munchin Profile ah the wonders of the internet, After leaving school had various jobs until 1985 when I became a Microwave Oven Engineer and have been in this trade ever since, working in Kent and the South East area.

 

I am currently married after suffering one divorce. Have 2 boys from my previous marriage aged 23 and 25. I have been married to my wife Debbie for the past 13 years and living in Walderslade, Chatham with our son, Jordan aged 10 years and Connor 22 Months.

 

He's got to be mid 50's got some nice pics of him on holiday in turkey by the pool 2009

 

JEST JESZCZE TROCHĘ INFORMACJI- podaję to właściwie tak dla ciekawości.

...ale sam się dziwię, jaki świat potrafi być mały. Wszystko znalazłem na pewnym forum z UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ktoś ma tak jeszcze ? Nie mogę zapoczątkować sporu - taki mam komunikat w paypalu:

 

Zakończ komunikację i przekształć spór w roszczenie

 

Odbiorca nie może w tej chwili odpowiedzieć na to roszczenie. Przekształcając spór w roszczenie, użytkownik prosi firmę PayPal o zbadanie sporu i podjęcie decyzji co do jego rozstrzygnięcia.

 

Serwis PayPal zbada szczegóły transakcji i może skontaktować się z Tobą w celu uzyskania dodatkowych informacji. Dołożymy wszelkich starań, aby rozstrzygnąć to roszczenie w ciągu 30 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wiec w tym przypadku- o ile koleś mówi prawdę- jeśli ja dostałem potwierdzenie na maila iż produkt został wysłany, a było to jeszcze przed usunięciem/zablokowaniem konta- przesyłka powinna do mnie już jechać??? Dobrze rozumiem?

tak sobie myślę że może nie będzie tak źle. ja jak bym był oszustem to nie wystawiałbym informacji że wysłałem paczkę. nie chciało by mi się.

 

a po jakim czasie dostałeś że paczka poszła ?

 

Cały czas śledzę tą sprawę bo to niestety może się przydać w przyszłość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.