Skocz do zawartości

MVVS 3,5cm3 zmiana kirunku wydechu


JANTAR87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zapytać czy w starym mvvs 3,5cm mozna zmienić wydech ze standardowego tylnego na boczny? Do tej pory nigdy nie potrzebowałem bocznego ale teraz wydaje się niezbędny.

Po rozłożeniu widać, że kanały się nie pokrywają ale jakby można wyfrezować ten brakujący do bocznego wydechu. Jest szansa zrobienia tego dokładnie i czy wogóle się opłaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze się nie opłaca

po drugie takie coś można zrobić w niedotartym silniku w którym da się odkręcić cylinder

po trzecie to szkoda takiego motorka bo tylko się go zniszczy i będzie się nadawał tylko na półkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozłożeniu widać, że kanały się nie pokrywają ale jakby można wyfrezować ten brakujący do bocznego wydechu.

Cylinder jest mocowany na cztery śruby. Jeśli je wykręcisz, możesz obracać cylinder razem z tuleją co 90 stopni. Możesz w ten sposób dać wydech z przodu, z tyłu, z prawej lub lewej strony bez żadnych przeróbek. Oczywiście taka operacja jest zalecana wyłącznie przed pierwszym uruchomieniem ale znane są przypadki, że stare silniki były tak przezbrajane i śmigały jak ,,cza". W sumie skoro silnik jest stary, to niewielkie ryzyko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po drugie takie coś można zrobić w niedotartym silniku

Czytałem o tym w innym wątku no ale silnik ma juz swoje lata więc spróbuję.

 

Cylinder jest mocowany na cztery śruby.

A tak ,to wiem, jutro może zamieszczę zdjęcia o co mi chodzi z tymi kanałami, chociaż wątpię że ktoś nie wie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.