Skocz do zawartości

Problem z podłączenie aparatury przez USB


seba1993i
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno kupiłem aparature Sanwe SD-6G 2,4GHz i chcem polatać troszke na symulatorze mam kupiony kabel do sanwy oraz USB. problem polega na tym że system (Win 7) widzi ze cos jest podłączone i że to jakiś pad lecz nie pozwala mi jego skonfigurować ani aparatura nie wysyła sygnałów sterujących modelami. bardzo porosze o pomoc.

PS kabel był sprawdzny na xp ale z inną aparatura futaba jak dobrze pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, problem wydaję z samym Windowsem 7, choć nie jestem fanem codziennego, wielogodzinnego katowania drogiego sprzętu przed komputerem, wole symulatory(kontrolery) na USB, to jest opcja. Ściągnij darmowy SmartPropoPlus z dodatkiem Vjoy, użyj 3,5mm jacka, da dwóch końcach wtyk męski. Wepnij do wejścia mikrofonu karty muzycznej, oraz do portu w aparaturze uczeń-trener, odpal SmartPropoPlus, wypierz w środkowym menu, wejście karty dźwiękowej, np".Realtek HD input" w górnym menu domyślnie zacznij od "Generic PPM" i na samym dole "Enable Virtual Joystick"zobacz co pokazuje Win7 w opcjach "kontrolerów gier" a i program musi pracować w czasie gry i testów w trybie "HIDE" bo "DONE"wyłąca emulację, mam jeszcze podejrzenia co do profilu "USERA" w Windowsie możesz nie działać z poziomu ADMINA, mam nadzieje że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem powyższym sposobem lecz także mi sie nieudało. aparatura nie wysyła sygnału. wczoraj miałem możliwość podłączenia mojej aparatury do xp kolegi który na swojej juz tam latał i tekże ( przez USB) nie działa jaka może byc przyczyna ?? raczej nie kabel bo aparatura zostaje znaleziona ale nie wysyła sygnału. może byc to wina ustawień aparatury?? próbowałem zmieniać aparatura na uczeń trener jako uczeń i trener. bardzo mi zależy aby polatać troszke przed sezonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia jeszcze dopasowania modulacji PPM i PCM w programie musisz pokombinować, w menu SmartPropoPlus. Ja jak uruchomiłem, w menu aparatury opcje trener uczeń na ON, to Vista i XP jej nie widział. Skoro aparatura jest używana, to Bóg sam tylko wie, co przestawiał tam poprzedni właściciel. Radzę powrócić do ustawień fabrycznym. Dopiero powyższe instrukcje i pamiętamy, by podczas podłączenia aparatury, oraz jej konfiguracji nie włączać jej przyciskiem na niej samem tzn."ON-OFF". Bo to dosyć częsty powód braku łączności z systemem. Czyli:

1.Uruchamiamy system XP, Vista, lub 7 tylko jako administrator lub jako profil z jego uprawnieniami.

2. wyłączona aparatura podpięta do komputera.

3. w panelu sterownia "kontrolery gier" klikamy na właściwości urządzenia wykrytego jako "kontroler PPM". Według mnie jeśli windows widzi jakieś urządzenie, ale nie pozwala go skonfigurować to jest to blokada uprawnień do dokonywania zmian w urządzeniach i itp. Prawdopodobnie logujesz się do systemu operacyjnego z konta "gościa" z ograniczeniami do dokonywania zmian i modyfikacji.

Druga opcja jeśli próbowałeś ustawień, kablem i takim i takim tzn. JACK-JACK, oraz JACK-USB i to także nie przyniosło zmiany, a wykluczysz problem z uprawnieniami w systemie, jedyna rzecz która, przychodzi mi na myśl, to że aparatura używana i istnieje duże prawdopodobieństwo, że gniazdo trenera-ucznia jest uszkodzone, lub coś spalone jest na płytce drukowanej sterującej tym ze gniazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego kabla używasz do podłączenia Sanwy do PC ?

jakie ma końcówki? z jaką aparaturą go testowałeś i Ci działał ?

 

możesz do Sanwy podłączyć słuchawki albo Sanwę do PC (przez wtyk mikrofonu/line-in) i na głośnikach usłyszeć sygnał który wysyła ?

 

http://www.smartpropoplus.com/dnn/Forum/tabid/58/forumid/2/postid/226/scope/posts/Default.aspx

http://www.smartpropoplus.com/dnn/Hardware/tabid/57/Default.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.