Skocz do zawartości

zaginiona przesyłka z hk


MrFlayerX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli już się stało i okazuje się, że zaginęła to podaj wartość faktyczną i udokumentuj to płatnością z karty lub PayPal. Lepiej zapłacić cło jak się odnajdzie niż stracić całość lub dostać zwrot śmiesznych 30USD.

Rozważ też złożenie sprawy do PayPal jeżeli płaciłeś przez ten system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ginie, (w Polsce nie odnotowano przypadku na forach, o zaginięciu przesyłki, chyba że dane jakiś lebiega na koncie wpisał blednę, od trzech lat kupuje 2-3 razy do roku i nigdy nie miałem problemów) a sposobów jest wiele na %

 

Lepiej nie opisywać, na otwartym forum co gdzie i jak, to także czytają celnicy, ostatnio dużo jest zwrotów do adresata z pytaniem zadeklarowanej wartości, bo ktoś, coś raz chlapnął na forum lub to najlepsze, nagrał Video jak to genialnie zrobił w bambuko służbę celną.

Ty musisz podjąć decyzję i ryzyko, najwyżej opłacisz cło u Listonosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już się stało i okazuje się, że zaginęła to podaj wartość faktyczną i udokumentuj to płatnością z karty lub PayPal. Lepiej zapłacić cło jak się odnajdzie niż stracić całość lub dostać zwrot śmiesznych 30USD.

Rozważ też złożenie sprawy do PayPal jeżeli płaciłeś przez ten system

Jeszcze nic nie zginęło. ale jak zginie a ja podam na hk żeby na paczce napisali że warta jest 250zł a nie 850 i potem zginie to pretensje mogę mieć tylko do siębie że zwrócili mi tylko 250.

 

 

no właśnie o cło się rozchodzi bo paczka ma być warta dość dużo jak dla mnie około 850zł

więc z cłem wyszłaby około 1050zł. wy zawsze bierzecie wartość paczki na 100% czy mniej?

Jeżeli zamawiacie na 100% to zawsze wam cło naliczają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak zginie a ja podam na hk żeby na paczce napisali że warta jest 250zł a nie 850 i potem zginie to pretensje mogę mieć tylko do siębie że zwrócili mi tylko 250.

 

Gdzie, hola stój , cena nigdy nie widnieje na tzw. "deliwerce" tylko nazwa hobby parts, gift itp. To jest napisane tylko na dokumentach zawartych dla oclenia, nigdy na liście przewozowym, z cłem to bym taki pieszczotliwy nie był, bo cło Ci naliczą z przesyłka do Polski-czyli od kwoty przelewu, a nie udokumentowanej na papierze z HK oni sobie podcierają ich fakturami 4-ry litery.

Piszmy dalej to za miesiąc, nic nie biedzie się opłacać ściągać, ja kończę rozmowę, bo co nie którym to trzeba jeszcze "KUP TERAZ" na HK zainstalować i jeszcze kliknąć.

Kurde nikt nie mówił ze modelarstwo jest i będzie tanie, jak rozbijesz te swoje 850zł o glebę także na Pocztę Polską wina spadnie, kupujesz w HK bo tam jest taniej, resztę sobie dopowiedz, jak Ci ryzyko nie pasuje a cło 23% pasuje, to kupuj w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nawet raz poczta odesłała przesyłkę (do hirobo), wrzucili mi chyba kilka dni przed końcem 2 tyg. na odebranie awizo do skrzynki i już nie zdążyłem :/

Hirobo otrzymało paczkę i wysłało ponownie (tylko opłacić ponownie wysyłkę musiałem :/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak i gdzie mam szukać przesyłki?

wyszła z HK 12 lutego i jeszcze nie dotarła!

 

RB344818825HK

E no kolega strasznie nerwowy. Moja paczka wyszła 10 lutego i dopiero pojawiła się w Zurichu.

Teraz jeszcze z 1,5 tyg w Polsce będzie się kolebać po UC zanim list polecony dojdzie.

Spodziewm sie w domu około 5-9 marca.

 

Luzik tylko kolegę może uratować. :(:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo to akurat na dzień kobiet masz z głowy prezenty

No jasne, dam paczkę i powiem żoneczko właśnie kupiłem Ci kilka pakietów, żywice i kilka innych drobiazgów. Wszystkiego dobrego Ci życzę.

Już w młodości rzucała nożami we mnie, minęło już parę lat od tego faktu i wole nie sprawdzać czy poprawiła swojego cela. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

przez lewe ramię wypluj te słowa na pohybel...

Już całą ścianę zaplułem. Nie pomaga coś w ostatnim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak i gdzie mam szukać przesyłki?

wyszła z HK 12 lutego i jeszcze nie dotarła!

 

RB344818825HK

Słuchaj, no takie coś to mnie oburza, bo w 7 dni, to reklamacji poczcie Polskiej nie zrobisz, a Ty na globalnym interesie chciałeś mieć przesyłkę w dwa dni w domu.

min 2-3 tygodnie. Ten "trackingnumber", raz się aktywuje w 48H, raz w ogóle.

A może w razie awarii serwis z HK ma przyjeżdżać, to jest zakup jednostronny, tak jak kupiłeś tak masz i tak latasz.

Gdybym sam sobie i kilku osobom, nie wgrał softu, to na pewno HK nie ocenionej straty, by nie poniosła. A ja z kolei, nie odesłałbym aparatury do HK, gdzie koszt przesyłki wyniósł by 32$ a koszt zakupu w grudniu wahała się 31$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.