Skocz do zawartości

Architektura jak w parkach miniatur czy ktoś się tym zajmuje


lukasznnnn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś na forum zajmuje się budową budowli architektonicznych takich jak w parkach miniatur? Sam zbudowałem już latarnię Hel: Hel w budowie

Latarnia już skończona jak będę miał chwilę to zrobię zdjęcia tego "dzieła":) . Zastosowane materiały to styrodur, hips, pcv, blacha ocynk.

 

Chodzi mi o wymianę doświadczeń, jakie materiały, jakie trki itd. Pierwszy temat nad jakim się zastanawiam to dachówka. Jak ją wykonać, z czego ?

 

Zainteresowanych zapraszam do dyskusji....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chodzi mi o wymianę doświadczeń, jakie materiały, jakie trki itd. Pierwszy temat nad jakim się zastanawiam to dachówka. Jak ją wykonać, z czego ?

 

Ja wyrysowałbym płaszczyznę pokrytą taką dachówką, później wyfrezował cnc (kopyto lub formę - zależnie od materiału) i z tego robił wytłoczki vac.

Wszystkie te technologie (rysowanie CAD, frezowanie CNC, vac) są stosowane przez modelarzy z tego forum.

A ręcznie, cóż, trzeba znaleźć odpowiednią rurkę z tworzywa, poprzycinać, popiłować, pofrezować i pokleć....

I też albo docelowo się mozolić z tak przygotowaną dachówką na gotowym modelu albo zrobić z tego wytłoczkę vac z fakturą. Ten murek też można było by tak zrobić i pewnie poszło by szybciej.

 

A robota piękna. Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.