Skocz do zawartości

Dobór kontrolera 3w1


Tarboszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z doborem kontrolera 3w1 do przeróbki DH 9100 na 4 kanałowca.

Elektronika która znajduje się w DH jest tragiczna jak latam powyżej domów zdarza się że wirnik główny nagle sie wyłączy bo traci zasięg. Na szczęście jak na razie nigdy nie spadł jak kamień i odzyskiwał zasięg po paru metrach swobodnego spadku.

Chciałem wsadzić kontroler 3w1 alby móc podpiąć helika do aparatury HK-T6A V2 i dołożyć mu serwo TG6e na dodatkowy kanał. Płyta sterująca jest już przerobiona jest tylko kwestia dołożenia serwa i wpięcia w odbiornik.

Chciał bym się jednak dowiedzieć czy do 3w1 podpinam bezpośrednio zasilanie czy potrzebuję jeszcze układ do którego podepnę pakiet 2C.

Znalazłem kontroler 3w1 do Honey Bee CP3 Jednak może jest coś innego bardziej odpowiedniego lub po prostu alternatywnego cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie nikt nie miał styczności z kontrolerami 3w1?

Może chociaż jakiś właściciel lub obeznana osoba powie dokładnie co znajduje się w takim kontrolerze i jakie sygnały wchodzą a jakie wychodzą bo tego tez nigdzie znaleźć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na pewno dużo osób miało styczność z takim kontrolerem, ale nie każdy codziennie wchodzi na forum. :wink:

2. Mało kto przerabia takie zabawki bo po prostu się to nie opłaca :wink:

3. Jakbyś to napisał bardziej czytelnie to pewnie nikt by się nie pogniewał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie punkty wziąłem sobie do serca i faktycznie 3 najistotniejszy tak więc w punktach:

1. Plan przeróbka DH 9100 na 4 kanałowca + 1 lub 2 kanały do obrotu kamery brelok

2. posiadam wszystko poza kontrolerem 3w1

3. Biorę pod uwagę kontrolery przeznaczone do śmigłowców z dwoma wirnikami napędzanymi oddzielnymi silnikami.

4. Na razie znalazłem jeden spełniający warunki a mianowicie E-sky 002496

5. Nie wiem natomiast:

a. Czy posiada on układ BEC który zasili mi odbiornik

b.do czego służą potencjometry(białe na obrazku) widoczne na układzie

c. są dwa złącza sygnałowe podłączane do obornika natomiast wyjście silnikowe widzę tylko jedno (czarna wtyczka z łapkami)

d. zakładam że czerwona wtyczka to zasilanie.

6. Fakt zabawka jednak aktualnie traci mi strasznie zasięg i szkoda mi go trochę jak widzę, że spada z 8-10m bo akurat wyłączył mu się silniki z powodu braku zasięgu.

 

Dołączona grafika

 

7. Dokonane przeróbki to:

a. modyfikacja płyty sterującej tak aby oś obrotu była prostopadła do osi wału

b. dołożenie snapa pozwalającego na dołożenie 4 kanału, aktualnie skręcone na sztywno.

c. dołożenie drugiego śmigła z tyłu (aktualnie 4 łopaty) alby model był bardziej dynamiczny przy obrocie w prawo

d. modyfikacja inner shaft-u tak aby głowica nie współpracowała z elementami plastikowymi które się łamały. Wstawiony został pręt stalowy wypolerowany alby głowica swobodnie mogła sie na nim obracać

e. skrócony wał aby pręt stalowy mógł iść przez cały inner shaft

 

Modyfikacje widoczne na zdjęciu poniżej

Dołączona grafika

 

Jaśniej nie dam rady :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.