Skocz do zawartości

Wirusy.


neon

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnich dniach niektórzy użytkownicy Gadu-Gadu otrzymali podejrzane linki prowadzące do zainfekowanych stron www. Samo otworzenie na Gadu-Gadu wiadomości zawierającej podejrzany link nie jest niebezpieczne, dopiero wejście na zainfekowaną stronę www może być zagrożeniem dla systemu operacyjnego. Pamiętajmy więc, że przed kliknięciem w przesyłany nam link należy upewnić się, czy link prowadzi do bezpiecznej strony. Dlatego:

 

* jeśli link został nam przesłany przez znajomego z listy kontaktów, najłatwiej jest go o to po prostu zapytać, np. na GG

* jeśli link został nam przesłany przez nieznajomego - wówczas profilaktycznie nie należy wchodzić na przesyłany nam adres strony www!

 

Rozsyłane w ostatnich dniach linki prowadzące do zainfekowanych stron www, wykorzystują lukę w przeglądarce Internet Explorer - zalecamy aktualizację przeglądarki (zainstalowanie najnowszej wersji).

 

Niezależnie od tego, centrum bezpieczeństwa i wsparcie techniczne Gadu-Gadu (pracujące 24 godziny na dobę) na bieżąco blokuje zgłaszane przez użytkowników linki prowadzące do zainfekowanych stron www (dzięki blokadzie systemowej, nie jest możliwe przesyłanie w sieci Gadu-Gadu niebezpiecznych linków). Wszelkie zgłoszenia podejrzanych linków można zgłaszać na adres: bezpieczne@gadu-gadu.pl

 

Aby być bezpiecznym i swobodnie korzystać z Internetu i Gadu-Gadu, wystarczy stosować się do podstawowych zasad korzystania z Internetu. Zasady można znaleźć pod adresem: http://bezpieczne.gadu-gadu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=51

 

O bezpieczeństwie decyduje więc sam użytkownik - stosowanie się do powyższych zasad uchroni przed czyhającymi w Internecie zagrożeniami. Podobnie postępuj podczas korzystania z poczty elektronicznej e-mail. Więcej informacji o bezpiecznym korzystaniu z Internetu: www.bezpieczne.gadu-gadu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze jest t oże ten wirus sam sie rozsyła i jego posiadacz nic o nim nie wie dopuki nikt mu nie powie :|

Moja koleżanka t omiała i kolega. Koleżanke uratowało przegranie systemu, dla kolegi sie płyta główna zwaliła chyba.

To są 2 przypadki jakie znam, rreszta ma, wie o ty mi nic im sie nie dzieje, ja chyba mam ale skaneery nic nei wykrywają :|

 

 

Jak ktoś takie coś dostanie t onajlepiej to wysłąć do spółki GG.

Oni te linki blokują . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja używam Opery. IE nawet nie tykam :P:) . Outloka też.

 

A co do wirusów - należy koledzy wyposażyć się w zaporę ogniową (a tak, powiem ładnie po polsku, a nie tam jakiś fire.. coś tam :wink: ), oraz jednego, dobrego antywirusa. Ja dla przykładu używam AVG Free, i jest on przynajmniej o niebo lepszy o dziadostwa jakim jest Avast!.

Avasta też nie tykajcie - w ciągu swojej kariery znalazł ledwoe 5 trojanów, po jego usunięciu założyłem AVG i po zeskanowaniu kompa znalazł... ponad 150 "obiektów X".

Zapora ogniowa też coś dała, ano choćby zablokowała jakiś dziwny program, co po pół godzinie pracy z netem, zapychał łącze (no i w Wolfie były nagle straaaaszne lagi :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.