Skocz do zawartości

Mój kabel Y do serw


Diakon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niniejszym prezentuję bardzo prosty w wykonaniu kabel "Y" do serwomechanizmów. W sumie nie ma w tym filozofii, może jednak komuś kiedyś się przyda.

Jest to bardzo proste (prymitywne) wykonanie.

 

Wykorzystałem:

- nieco kabla polskiej produkcji z roku 1989. 3 żyły 0,35 mm2, miedziana plecionka. Mimo wieku izolacja elastycza jak i reszta OK.

- złącznki, które niestety trzeba nabyć z modelarskiego sklepu (mam na myśli 2 gniazda, a nie pojednynczy wtyk co wchodzi w odbiornik). Niestety, bo za ten kawałek plastiku trzeba płacić ileś tam % więcej niż to warte. W Poznaniu w kilku elektronicznych jak pytałem nie mieli.

 

A teraz ad rem.

Całość wygląda sobie tak:

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=7817

Nie wykonałem jeszcze jednego gniazda, niestety nie mogłem już wysiedzieć przy biurku :D .

 

Z bliska złącza:

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=7818%20

 

I chyba rzecz najważniejsza w takim kableku, czyli rozdział kabli. Nie wiem jak to powinno być, zatem zrobiłem jak myślę, w najprostszy sposób:

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=7819

 

Całość jest odpowiednio zaizolowana taśmą izolacyjną.

Cóż, na pewno możnaby to zrobić profesionalniej - ja chyba nie jestem aż tak ambitny, albo... leniwy.

W każdym bądź razie, przetyestowałem po "gotowej" ścieżce - i działa jak należy, złącza są osadzone pewnie.

 

A - i informacja chyba najbardziej istotna:

- długość całości: 88cm (jak popularna armata p-panc.)

- długość ramiona: ok. 46cm.

 

Jeśli chodzi o kolory - pasuje tylko czarny (rzeczywiste umiejscowienie).

 

Tak teraz patrzę, że "rozdzielenie" mogłem zrobić znacznie "niżej". No - trudno. Do średniej wielkości motoszybowca na lotki powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość jest odpowiednio zaizolowana taśmą izolacyjną.

 

Potraktuj to jako prototyp gdzie jeszcze taśma styknie ale w wersji latającej kup i zastosuj koszulki termokurczliwe :)

Też takie rzeczy robiłem i robię bo nie każdy przedłużacz ze sklepu pasuje a powinna być minimalna ilość wtyczek.

Czasem nadmierne styki zawodzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie madrzyc, ale 88cm to troche sporo... Jesli masz na mysli popularna "achtacht", to raczej o milimetrach, a nie centymetrach moze byc mowa. No i nie przeciwpancerna, a przeciwlotnicza, tyle, ze stosowana pozniej jako dzialo czolgowe.

 

Tak, racja, pomyliły mi się jednostki :oops: .

 

O koszulkach pomyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Paweł, dzięki!

Naprawdę wpisywałem w google przeróżne kombinacje z "kabel y" ale nic nie mogłem znaleźć :unsure:

Czyli te normalne-kupne kabelki y też działają tak, że oba serwa poruszają się w tę samą stronę?

Edytowane przez meisadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te normalne-kupne kabelki y też działają tak, że oba serwa poruszają się w tę samą stronę?

Na kablu Y inaczej nie będzie. Ale w czym problem? Z reguły podłączone takim kabelkiem serwa stanowią na wzajem swoje lustrzane odbicie, więc poruszają się przeciwnie (np. lotki). Jeśli trzeba inaczej, to daje się serwa pod dwa kanały lub stosuje się servo revers.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.