Skocz do zawartości

Pioneer 1400 silnik tylko buczy -problem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,ostatnio w moim hangarze koło Lamy v3 stanął Pioneer 1400 - RTF.Poskładałem co było do złożenia.

Po "czarach-marach" podłączyłem wszystko no i jest problem:

Po podłączeniu pakietu przy (włączonym nadajniku + gaz na" minimum") -słychać 3-krótkie i 1-długi piknięcia.

Zaraz po dodaniu gazu na "throtle" silnik chrobocze przez 3-4 sekundy potem cisza,

Czy piasta silnika powinna być sztywno-nie mogę jej przekręcić ?

W apkce mam antenę "na wprost",power LED -na zielono.,reversy-normal

W odbiorniku świeci się cały czas dioda na czerowno.

Wtyki podłączyłem wg oznaczeń numerowych - serwa SW,SK i lotek reagują prawidłowo.

 

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się :kombinerki w lewo,w prawo i się obróciła .potem szybkie podłączenie i milutki wiaterek z kręcącego się śmigła.

Dalej jednak nie zmienia to faktu,że do wiosny i zielonej trawy na lądowisku daleko.... Byłem dzisiaj na naszym jeziorze (12km długości) - pięknie pokryte lodem i kilku-kilkunastocentymetrową (niby kołderka) warstwą śniegu.Jakże piękne by było to lądowisko ,ale Celcjusz był nieubłagany -18 stopni.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie skleiłeś też silnik i dlatego taki problem. Uważaj jednak, aby nie uszkodzić uzwojenia :D

Nie ja :D .Kupiłem RTF-a i silnik już był wklejony.Ważne,że już go uruchomiłem chociaż stresor był.

Kombinerkami go rozruszałem,potem szybkie podłączenie i kręci się :))

Dziekuję wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste masz wersję V3...

 

Podklej sobie piastę silnika , dwie ,trzy krople CA na piaste, bo może Ci w locie odfrunąć :P

W mojej np. serwa są umieszczone w ścianach bocznych kadłuba,ciut za kabiną.W którejś z ver. były one umieszczane w osobnych boxach,przy podłodze.Ogólnie miejsca jest na złożony młotek 750g :) .

Gdzie mam kleic pisatę ? - nie chcę"powrotu do przeszłości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydła na zakładkę,żadnych śrub.Już wkleiłem po parze "neodymów" i zmieniłem bagnet na : 6x4 +4x2.Dzięki za "mocowanie"- w niedalekiej przyszłości -patrz wiosna śmigło zmienię na 6x 5,5 E APC + psiasta stała 2,3/M5 ,ale oblot chcę wykonać na stockowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle opisałem mocowanie skrzydeł.Bo ja mam takie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0ea350842d0b92d0.html

a neodymy zamocowałem tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fe72ac8cbe3ca6a7.html

 

Jak możesz podaj powody/wady/ niekupowania wersji 3.Lepiej wiedzieć zawczasu co się może przydarzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.