Skocz do zawartości

Sbach EPP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Oblatałem dziś coś takiego:

http://www.fotosik.pl/u/wapniak100/album/1101173

Inspiracją był model RS 352.

 

Rozpiętość 760 mm, długość kadłuba 600 mm plus ster kierunku (tyle co płyta EPP) , napęd HK2812/1900 aku 2S 500mAh śmigło 8x4 GWS ciąg statyczny 350gram. Waga do lotu 170 g.

Skrzydła EPP 6 mm, kadłub 8 mm, stateczniki 5mm ( czarne EPP 5 mm bo lżejsze)

No po prostu najlepiej latający mój "plaskacz" , a było ich już chyba więcej niż 10.

Widocznie liczą się proporcje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, to rurka z węgla, sztywne jak diabli. Sk taki sam. Sprawdzałem przed zrobieniem tego. Serwo tego nie potrafi ugiąć.

Fajnie się to robi . Ustawia się przy włączonym radiu i po kropelce rzadkiego CA z obu stron i nic nie trzeba kombinować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

Na pierwszy rzut oka to MUSI FAJNIE LATAĆ. Bardzo fajny aeroplanik.

Wczoraj latalem moim (bardzo podobnym) przy sporym wietrze, z bakterią 480mAh, bardzo podobnie wyposazonym i spisuje sie bardzo dobrze, żeby nie powiedzieć doskonale.

Spokojnie lata tez z bakterią 1300mAh mimo sporej różnicy wag.

Patrząc na proporcje wygląda bardzo dobrze jak na mój gust ;)

 

Różnica polega tylko na tym, że twój ma dwa serwa po jednym na skrzydle a moj ma jedno na dwa skrzydla :)

No i (mój) chyba jest odrobinę cięższy. (Tak razy 2)

A jak usztywniles kadlub, żeby się nie skręcał, bo pozioma "wręga" jest bardzo wąska ?

Czy może pianka jest tak sztywna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozioma "wręga" jest po obu stronach wzmocniona pręcikami węglowymi 1 mm. Skrzydło i statecznik płaskownikiem 5x0,6 mm.

Skrzydło jest jednak za mało sztywne. Gdy latam z aku 800 mAh ( cięższe o ok 30g), wystarczy mocniej rozpędzić model i lotki robią się mało skuteczne...

Myślę ,że dwa takie płaskowniki wklejone na kształt wydłużonej wzdłuż rozpiętości skrzydeł litery "D" pomogłyby ten problem nieco złagodzić. Spróbuję takie coś w następnym plaskaczu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.