Skocz do zawartości

Odbiornik AR6200 - dziwne zachowanie


fullrespect

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

po podlaczeniu odbiornika do zasilania przez jakis czas wszystko działa OK nagle zaczyna sie dziwne migotanie na satelitce (jest bardzo przypadkowe). Odbiornik przeżył małą kraksę kiedyś ale działał po tym OK, teraz po dluzszej przerwie (okolo 8 miesiecy lezał w pudelku w domu). Zaczął fochy strzelac i co juz zdazyl zrobic to zepsuć mi dwa serwa bo nie wiedzialem ze to wina odbiornika. Po tym jak drugie sie zepsulo dotarlo do mnie ze problem lezy po stronie odbiornika.

To dziwne migotanie zazwyczaj zaczyna sie jak porusze calym zestawem (odbiornik + satelitka) a czasami nic - wszystko swieci jak nalezy. To jakiś pech normalnie, mialem na weekend polatac ale widze ze chyba nic z tego nie będzie.

 

Aha co sie dzieje to zauwazylem ze serwo w kanale AILE - to w nim zawsze serwo zostaje uszkodzone po tym jak zaczyna migać satelitka.

 

Miał ktoś moze juz taki przypadek ? Moze jakies sugestie co tu zrobić ? czy czeka mnie juz zakup nowego odbiornika?

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, miałem 6200 i również lubił bawić się w "kotka i myszkę" . Owe odbiorniki są bardzo kapryśne, po tym co napisałem wnioskuje , że odbiornik dostał troszkę "wilgoci".

 

Sytuacja również tak samo wygląda jak odłączysz satelitę? . Druga sprawa, rozbierz odbiornik i suszarką (nie nagrzewając zbytnio płytki) wysusz, raz taka sytuacja uratowała mi odbiornik, który również leżał trochę w pudełku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke podsuszylem głowny odbiornik, ale co dziwne - zanim go podsuszylem zalozylem serwa HXT900 - i wszystko wydaje sie dzialac jak nalezy. Problem pojawia sie gdy podlacze serwa cyfrowe Corona 939MG

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10346

 

Wygrzeje jeszcze raz - troszke porządniej i zobaczy co sie bedzie działo.

 

A moze to wina serw ?

 

Dziekuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina tych serw. Mam ich kilka, które z kolei zachowują się dziwnie, bo:

-z odbiornikiem działają mniej więcej OK,

-podłączone z kolei do sterownika serw, zachowują się tak, jak opisujesz, lub podobnie. Wszystkie inne serwa, z tym sterownikiem zachowują się b. poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no 3 serwa z rzędu ??

 

rozkręcałem - w jednym drucik odlutowany od potencjometru - zalutowalem ponownie - nic to nie dalo - pewnie płytka padła...

 

szczerze.. wywalam to badziewie do kosza i wiecej nie kupie żadnej korony.

 

Ale za to nadal bede kombinowal co sie dzieje z moim odbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj testowe uruchomienie Heli,

efekt dziwny - podczas próby podnoszenia serwa zachowują sie niestabilnie i cala tarcza wchodzi w wibracje w przypadkowych kierunkach.

 

Film ze startu maszyny:

 

tutaj jak to sie zachowuje w zbliżeniu:

 

 

Co na to Panowie ? Wina odbiornika ?

 

Serwo ogonowe chodzi bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolega miał taki przypadek że jak podłączał serwo ogonowe (corona DS929) do żyroskopu to reszta serw na tarczy szalała jak w twoim przypadku a serwo na ogonie chodziło poprawnie może u Ciebie jest tak samo spróbuj odłączyć serwo ogonowe i wtedy zobacz co się dzieje nie sądzę żeby to był odbiornik albo serwo na ogonie albo żyro sieje zakłócenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.