Skocz do zawartości

Antena do WiFi?


Deem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zasięgiem WiFi w domu. Poradzono mi (między innymi) bym zmienił antenę. W ruterze jest antena o zysku 2 dBi a zmiana na antenę o większym zysku ma poprawić jakość i siłę sygnału.

 

Z tego co wiem (a raczej wydaje mi się) nasze nadajniki 2,4GHz pracują na tej samej częstotliwości. Przyszło mi do głowy że wymiana anteny w nadajniku na taką od WiFi (o większym zysku, gniazda pasują) również może poprawić jej zasięg.

Czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej im większe wzmocnienie anteny, tym węższa charakterystyka propagacji fal. Po ludzku mówiąc najłatwiej porównać to do snopu światła z latarki. Jak jest maksymalnie szeroki, to nie będzie sięgać zbyt daleko, natomiast zawężanie kąta świecenia będzie powodować większe skupienie wiązki światła - a co za tym idzie będzie sięgać dalej, ale za cenę pokrycia mniejszej powierzchni (węższy kąt świecenia). Teraz przełóż sobie tę analogię na poletko nadajników RC (moc wyemitowana przez nadajnik jest taka sama - przez samą tylko zmianę anteny bez żadnej dodatkowej dopałki można jedynie kształtować wiązkę) i zastanów się do jakich zastosowań potrzebne Ci to zwiększenie zasięgu. Do FPV na większe odległości stosuje się anteny kierunkowe, ale trzeba pilnować żeby antena była skierowana tam, gdzie leci model. Z kolei do latania koło nogi każdy sensowny nadajnik z fabryczną anteną przecież wystarczy z zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, nie strofuj mnie. Nigdzie nie napisałem że potrzebne mi jest zwiększenie zasięgu(RC), czy też mam z nim jakikolwiek problem. I istotnie nadajnik z fabryczną anteną mi wystarcza. Pytanie było proste.

Jestem dyletantem w tej materii i jeśli twierdzisz że zwiększenie zasięgu uzyskać można stosując antenę kierunkową a wymiana anteny do okólnej o zysku 2dBi na np. 7dBi nie daje nic to przyjmuję to do wiadomości i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.