Jump to content

Deem

Modelarz
 • Content Count

  420
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Wieś pod Krakowem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Już pytałem ale muszę się upewnić. Środek ciężkości ma być pomiędzy 140 a 145 mm od krawędzi natarcia przy kadłubie. Sprawdzałem w programie (WinLeangs4) i wychodzi około 260mm. Pytam ponieważ w swoim mxsie mam roto50 który jest około 700 gram cięższy od dedykowanego dle55 przesunąłem akumulatory do tyłu, tymczasem przy 145mm powinienem umieścić je obok zbiornika. Coś mi tu nie pasuje. Czy na pewno 140~145 mm?
 2. https://sklep.modelarnia.pl/
 3. Allegro; https://allegro.pl/oferta/quadrocopter-naza-v2-rama-tarot-8765196738 Może być na elementy. Rozważę każdą propozycję.
 4. Złożyłem układ wg. schematu Andrzeja. Jedyna różnica to zastosowałem IRF1404, ma najniższą oporność z tych co wygrzebałem. Dziękuję wszystkim za pomoc.
 5. Jak wspomniałem żaden ze mnie elektronik więc nie bardzo wiem gdzie szukać (pewnie jakieś katalogi) i na które parametry w karcie katalogowej zwracać uwagę. Ale spróbuję poszukać. OK. Wypróbuję. Mam pod ręką IRL3705 czy się nadadzą? Zastosowałem układ z P tranzystorami bo RB-20 ma wspólny minus i tak wydało mi się logiczne. Teraz widzę po schemacie że nie ma to znaczenia, czy się mylę?
 6. Wypróbowałem schemat, jak najbardziej ok. Rzecz w tym że chciałem by układ zapewniał zasilanie gdy wyłącznik jest rozwarty (awaria przełącznika, etc.) Wypróbowałem też napięcie otwarcia. Tranzystor otwiera w pełni przy 5V, choć nie wiem jak będzie pod obciążeniem.
 7. Ach.. Z tego co napisałeś teraz widzę że schemat mało czytelny. Z1 i Z2 to zasilanie z dwóch niezależnych akumulatorów, BATT1 i 2 to wejście na manager FrSky RB-20. Zadaniem układu ma być możliwość włączania zasilania jednym wyłącznikiem. Ma też zapewnić obsługę prądów <20A. (zaraz poprawię opis)
 8. Próbuję złożyć wyłącznik do zasilania z dwóch baterii. Głównie chodzi o to by obsługiwać go jednym wyłącznikiem. Nie znam się na elektronice. Co nieco kumam ale nie na tyle by być pewnym swoich wypocin opartych głównie na podglądnięciu czy tu na forum, czy w necie. Załączony schemat złożyłem i działa, jednak jeśli by ktoś zechciał sprawdzić, będę wdzięczny. Dobór elementów taki bo te posiadam.
 9. Dzięki za odpowiedź. Czyli najlepiej celować w ok. 700ml.
 10. No właśnie doboru zbiornika . 0,5L na jaki mniej - więcej czas?
 11. Witam. Próbuję dobrać zbiornik paliwa. ktoś pomoże?
 12. Panowie. Zaczynam kompletować wyposażenie. Pierwszy tego rodzaju model, pierwszy tej wielkości silnik i potrzebuję porad. Pierwsze; jaki zbiornik, mam litrowy ale nie wchodzi. Drugie; jaki włącznik zasilania na prądy ok. 10A? Słyszałem (czytałem) że najlepiej na mosfecie ale cienki ze mnie elektronik i nie wiem co dobrać i jak dobrze połączyć. Trzecie; pewnie będzie. Ktoś pomoże?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.