Jump to content

Deem

Modelarz
 • Content Count

  417
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Wieś pod Krakowem
 1. Allegro; https://allegro.pl/oferta/quadrocopter-naza-v2-rama-tarot-8765196738 Może być na elementy. Rozważę każdą propozycję.
 2. Złożyłem układ wg. schematu Andrzeja. Jedyna różnica to zastosowałem IRF1404, ma najniższą oporność z tych co wygrzebałem. Dziękuję wszystkim za pomoc.
 3. Jak wspomniałem żaden ze mnie elektronik więc nie bardzo wiem gdzie szukać (pewnie jakieś katalogi) i na które parametry w karcie katalogowej zwracać uwagę. Ale spróbuję poszukać. OK. Wypróbuję. Mam pod ręką IRL3705 czy się nadadzą? Zastosowałem układ z P tranzystorami bo RB-20 ma wspólny minus i tak wydało mi się logiczne. Teraz widzę po schemacie że nie ma to znaczenia, czy się mylę?
 4. Wypróbowałem schemat, jak najbardziej ok. Rzecz w tym że chciałem by układ zapewniał zasilanie gdy wyłącznik jest rozwarty (awaria przełącznika, etc.) Wypróbowałem też napięcie otwarcia. Tranzystor otwiera w pełni przy 5V, choć nie wiem jak będzie pod obciążeniem.
 5. Ach.. Z tego co napisałeś teraz widzę że schemat mało czytelny. Z1 i Z2 to zasilanie z dwóch niezależnych akumulatorów, BATT1 i 2 to wejście na manager FrSky RB-20. Zadaniem układu ma być możliwość włączania zasilania jednym wyłącznikiem. Ma też zapewnić obsługę prądów <20A. (zaraz poprawię opis)
 6. Próbuję złożyć wyłącznik do zasilania z dwóch baterii. Głównie chodzi o to by obsługiwać go jednym wyłącznikiem. Nie znam się na elektronice. Co nieco kumam ale nie na tyle by być pewnym swoich wypocin opartych głównie na podglądnięciu czy tu na forum, czy w necie. Załączony schemat złożyłem i działa, jednak jeśli by ktoś zechciał sprawdzić, będę wdzięczny. Dobór elementów taki bo te posiadam.
 7. Dzięki za odpowiedź. Czyli najlepiej celować w ok. 700ml.
 8. No właśnie doboru zbiornika . 0,5L na jaki mniej - więcej czas?
 9. Witam. Próbuję dobrać zbiornik paliwa. ktoś pomoże?
 10. Panowie. Zaczynam kompletować wyposażenie. Pierwszy tego rodzaju model, pierwszy tej wielkości silnik i potrzebuję porad. Pierwsze; jaki zbiornik, mam litrowy ale nie wchodzi. Drugie; jaki włącznik zasilania na prądy ok. 10A? Słyszałem (czytałem) że najlepiej na mosfecie ale cienki ze mnie elektronik i nie wiem co dobrać i jak dobrze połączyć. Trzecie; pewnie będzie. Ktoś pomoże?
 11. Mieści się na szerokość z "czapkami" na świece z centymetrowym zapasem z każdej strony.
 12. Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/quadrocopter-naza-v2-rama-tarot-8744501066
 13. A przy okazji; jakie koszty wysyłki bo na stronie się nie doszukałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.