Skocz do zawartości

aparatura 4-6ch


macowca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Temat był już wałkowany wiele razy, ale jakieś nowości często się pojawiają. Szukam aparatury rc 35 mhz albo 2,4 ghz ( co lepsze?). Minimum 4 kanały, może być 5 albo 6. Budżet mój to około 200zł. Aparatura może być w ameryce( akurat tata pojechał więc może kupić) lub w polsce. i jeszcze jedno. aparatura ma służyć do wszelakiego rodzaju machin latających, ew. jeżdżących.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup od razu komputerową, 6-cio kanałową aparaturę. Oczywiście bierz 2,4 gHz, no chyba, że planujesz latać FPV. Z tym budżetem będzie bardzo trudno, ale może coś takiego: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10186__HK_7X_2_4Ghz_7ch_w_5_Model_Memory_TX_RX_V2_Mode_2_.html . Ogólnie warto byłoby zainwestować w porządniejszy sprzęt, np. Hitec, Spectrum czy Futaba, ale to już jest wydatek min. 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temat był już wałkowany wiele razy, ale jakieś nowości często się pojawiają. Szukam aparatury rc 35 mhz albo 2,4 ghz ( co lepsze?). Minimum 4 kanały, może być 5 albo 6. Budżet mój to około 200zł. Aparatura może być w ameryce( akurat tata pojechał więc może kupić) lub w polsce. i jeszcze jedno. nadajnik ma służyć do wszelakiego rodzaju machin latających, ew. jeżdżących.

pozdrawiam

Tacie daj św. spokój. Niestety aparatury z USA pracują na częstotliwościach, które w Polsce nie są legalne. Chyba, że 2,4GHz ale tu znów moc nadawcza jest niewłaściwa dla UE.

 

Aparatura uniwersalna to tylko 2,4GHz. W pozostałych przypadkach obowiązuje podział pasma radiowego. 35MHz - latające, 40MHz pływające i jeżdżące.

 

Źle do tego podchodzisz. Zastanów się, jakie cechy ma mieć twoja aparatura, czego od niej oczekujesz. Potem poszukaj ofert rynkowych, które te wymogi spełniają i wtedy wydaj tyle kasy ile na to potrzeba.

 

Akurat aparatura to ten z modelarskich wydatków, na którym oszczędzać nie wolno, a kupienie "byle czego" mści się okrutnie i kosztuje znacznie drożej, bo po niezbyt długim czasie trzeba kupować nową.

 

Link, który podałeś to towar, który nie jest polecany.

 

Jeżeli chcesz kupić aparaturę uniwersalną, to raczej szukaj cyfrowej 2,4GHz z zaawansowanym komputerem i wieloma kanałami. I raczej co najmniej podwój budżet wstępnie. Co najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

No dobrze. Aparatura ma służyć tylko do samolotów. A tamta nadajnik co podał GEX999, to jest dobra ?Wybaczcie, że takie rzeczy piszę, ale do "dziedziny" modelarstwa dopiero wchodzę.

Pewnie tak, to też chińszczyzna.Nie wiem jaki wybór odbiorników jest w nim.Jeżeli ma służyć "tylko do samolotów" to koniecznie musi być niezawodna.Gdyby służyła "aż" do łódek, albo samochodów to... ;DLudzie latają na tych radiach i są zadowolenie wbrew opiniom na forach, bo te trzeba brać z przymrużeniem oka :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Pewnie tak, to też chińszczyzna.Nie wiem jaki wybór odbiorników jest w nim.

Każdy odbiornik HK powinien podejść, ale ja tej aparatury nie używałem. Wiem tylko, że z takim budżetem jak twój, jest ona często kupowana.
No nie każdy.PS Ja nie kupuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Aparatura ma służyć tylko do samolotów. A tamta nadajnik co podał GEX999, to jest dobra ?Wybaczcie, że takie rzeczy piszę, ale do "dziedziny" modelarstwa dopiero wchodzę.

Ta aparatura ma jedną, zasadnicza wadę. Nie posiada komputera. Można do niej wgrać ustawienia, za pomocą komputera zewnętrznego, co albo wymusza zabieranie ze sobą laptopa, dla wprowadzenia byle korekty, lub programowanie jej w domu z PC, ale jak coś będzie źle... to wracamy do domu.To była fajna alternatywa dla droższych aparatur kilka lat temu. Obecnie, za 60$ można kupić pełnoprawną Turnigy 9X V2, która też jest chińszczyzną, ale dostatecznie dobrą na swoją cenę.Przy zakupie weź pod uwagę, że modelarstwo to dziedzina która nieustannie ewoluuje. a rok możesz mieć zupełnie inne potrzeby, chcieć czegoś innego. Możesz latać odmiennymi modelami lub eksperymentować z nowymi konfiguracjami. Jeżeli twoja aparatura nie sprosta temu, będzie cię spowalniać w rozwoju i nudzić. No bo nawet najfajniejszym modelem można się znudzić, bez żadnej odmiany.Wtedy albo musisz znów kupić inną aparaturę, albo będziesz się nudził.Druga sprawa - hobby może się okazać nie tak interesujące dla ciebie, jakbyś chciał i zajmiesz się czymś innym. Wtedy warto odzyskać włożone w sprzęt pieniądze.Taniego, używanego "chińczyka" nikt od ciebie nie odkupi za cenę podobną do ceny zakupu.Możesz nawet wcale nie znaleźć klienta.Dobrej klasy sprzęt, zawsze znajdzie nabywcę przy małym spadku wartości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc wkrótce kupię takie coś:http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F8992%5F%5FTurnigy%5F9X%5F9Ch%5FTransmitter%5Fw%5FModule%5F8ch%5FReceiver%5FMode%5F2%5Fv2%5FFirmware%5F.htmlJestem tylko ciekaw, czy nadajnik jest na baterie, czy ma aku i jest na ładowarkę.W instrukcji raczej pisze jaki aku musi mieć odbiornik. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.