Skocz do zawartości

Wakacje w Borach Tucholskich


rapier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanko. Chcialbym sie na jeden tydzien wybrac z rodzinka w bory tucholskie i tu mam pytanie. Czy ktos zna cos godnego polecenia gdzie mozna wypoczac z dwojka malych dzieci?( 1 i 5 lat).

Nie mowie tu o mozliwosci latania w okolicy ale o spokojnym wypoczynku, nad woda . Mile widziane wyzywienie. W gre wchodza zarowno domki jak i gospodarstwa agroturystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku byłem na wakacjach pod namiotem w tym ośrodku:

http://meteor-turyst...ki,maradki.html

 

Nie jest to może Tuchola, tylko raczej Mazury, ale ośrodek jest położony niemal na odludziu, lecz z dobrym dojazdem samochodem, blisko jest większa osada (Sorkwity 4km) i miasto (Mrągowo ok 18km). Samo jezioro jest niespotykanie czyste, nie ma nad nim żadnych wsi czy miasteczek, tylko 4 ośrodki wczasowe, z czego podany jest jedyny w północnej części jeziora.

Dobre zaplecze - sprzęt wodny (mieli nawet Omegę), rowery ziemne (wodne też bywały). Szeroka oferta noclegowa, domki w różnych standardach, od przyczepy po apartament, pole namiotowe, hotel. Na molo zrobiony basen o głębokości półtora metra (siatka między palami - jezioro jest tu mocno głębokie), teren ogrodzony, parking dla klientów, stołówka dla nie lubiących gotowania, kozy do głaskania dla dzieci... :P Dla wędkarzy raj. Szczupaków od groma, tudzież innych wodnych stworzeń. Jezioro generalnie jest mekką dla wędkarzy - zakaz jest używania silników spalinowych. Na Jeziorze są może wszystkie 2 motorówki, z czego jedna WOPR-u, a jedna płetwonurków na południu jeziora.

Jeżeli szukacie spokoju, posiedzenia nad wodą w czystej okolicy, bez tłumów, z szerokimi możliwościami spędzania czasu (ja i tak z wody nie wychodziłem - świetne miejsce do pływania z ABC), to warto. Mają niezłe ceny - nie rżą turystów. Dla osób wykupujących pokoje na cały turnus (2 tygodnie) dawali za darmo łódkę do dyspozycji bez ograniczeń.

Mogę polecić.

 

PS - link z google...

http://maps.google.com/?ll=53.802628,21.150677&spn=0.007375,0.013797&t=h&z=16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i za taką rade dziekuje bardzo. Co prawda mazury odpadają ale na przyszlosc moze takie polecenie sie przyda.

Prosze kolegów którzy bywali gdzies na Kaszubach czy w borach i mogą polecic jakąś konkretną miejscówke o podzielenie sie opiniami. Nie chodzi mi o miejscowosci , ale o konkretnie miejsca, gospodarstwa, osrodki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.