Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze modelu termicznego <2m


mariaczi__21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

 

na wstępie chciałem wyrazić swoje zadowolenie z ponownego działania forum - HURA :D.

 

Teraz przejdę do rzeczy. Po sporej przerwie od modelarstwa spowodowanej sprawami zawodowymi wracam ponownie :). Jako miłośnik szybowców (a z lenistwa elektroszybowców) noszę się z zamiarem zakupu jakiegoś modelu ARF (po części rownież z lenistwa, a po części z braku czasu :P).

 

Założenie:

rozpiętość - poniżej 2000mm;

dzielone skrzydła - ze względu na transport,

przeznaczenie: termika (wyłącznie);

napęd: posiadam Dualsky XM2830CA-12;

cena (wraz z serwami i akumulatorem): około 1000 PLN

 

Pobuszowałem trochę w sieci i oto moje propozycje:

 

1. http://www.nastik.pl/rch-elan-f5j-arf-p-3369.html

 

2. http://www.nastik.pl/bliss-transparentny-p-1005.html - nie wiem czy mój silnik będzie pasował.

 

Koledzy - proszę o pomoc w wyborze i opinie użytkowników dotyczące w/w modeli. Ewentualnie może proponujecie zakup innego modelu spełniającego moje założenia?

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź,

 

rozumiem że sugerujesz zakup modelu firmy REICHARD. Dla mnie również modele wyglądają profesjonalnie, ale nie miałem z nimi jeszcze do czynienia. A co możesz powiedzieć o jakości wykonania Cumulusa (jeżeli już przyszedł).

 

Całkiem fajny jest również model 2m (ale Elan 25% tańszy):

 

http://www.nastik.pl/rch-magic-20m-f5j-arf-p-4138.html

 

Może któryś kolegów miał już z Elanem lub Magicem do czynienia. Cumulus odpada - troche za drogo i musiał bym jeszcze silnik inny kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania FALCONA 1,96m od Kwarcińskiego.

Elektroszybowiec - laminat, z wyposarzeniem.

skrzydło dzielone, odpinane usterzenie Vka /bardzo wygodny w transporcie.

Model świetnie sobie radzi w termice a i na zboczu pokazuje pazur.

 

Chcesz wiedzieć więcej pisz: nadratowski@gmail.com / lub zerknij na f3fcb.webnode.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Wyżej zaproponowane modele to modele bardzo delikatne (za wyjątkiem Falcona i GEM). Są robione pod czeskie przepisy elektroszybowców termicznych a te preferują jak najniższą masę, która przekłada się na wytrzymałość konstrukcji. Warto to przemyśleć przed zakupem. Chociaż zakładany napęd szczerze mówiąc tylko do nich się nadaje. Trochę lepszy od Blissa jest Sweet - ma przynajmniej keson. Lata nieźle ale belka ogonowa jest słabym punktem tych modeli. Jeśli silnik nie jest krytyczny to zwróciłbym uwagę na wyroby Modellot-u. Godne polecenia są modele JPModels: seria Ion-ów - mini (1,5m), Ion (2m) i Maxion (2,7m). Nie widziałem ich w polskich sklepach ale może podsunąć p.Grzegorzowi co ma Ci sprowadzić ? Kapitalne modele robi również Leos Svoboda - LSModels. Za zbliżone pieniądze można się już załapać na kompozyta typu: Adriane 5, Lynx-a. Z klasycznych konstrukcji przejrzyj ofertę Azero - całkiem fajne i dobre. Świetne są zwłaszcza Xtreme i Alegro. Jest tego tyle, że głowa boli.... Ale jeśli chcesz potrenować i przymierzyć się do latania w RCES czy F3E jak kto woli, to propozycje Reicharda są całkiem na miejscu....

Pozdrawiam - Jurek

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek - dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Zaraz poprzeglądam wskazane przez Ciebie modele.

Myślę o lataniu rekraacyjnym, ale nie wykluczam również możliwości startu w zwodach.

Nawet nie wiedziałem, że rynek (elektro)szybowców tak się rozwinął.

Jeszcze raz dziekuję i pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.