Skocz do zawartości

Latanie w zabrzu.


szpachla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze jutro pojadę zobaczyć tutaj:

 

http://maps.google.pl/maps?q=50.299003,18.894635&ll=50.298798,18.896549&spn=0.007032,0.016994&num=1&t=h&z=16

 

Ogólnie to szukam jakiegoś miejsca do latania. Jestem z chorzowa.

Z tym że muchowiec odpada, zbyt dużo ludzi.

Autodrom w chorzowie też. Nie mam członkowstawa ani OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tam kłódka wisi, poza tym drifterzy się ponoć zjeżdżają... :)

 

edit: jutro jadę gdzieś polatać bo fajną pogodę zapowiadają.

Dajcie mi znać na priva jak tam wjechać omijając bramę, bo próbowałem już od strony Alby i od

ogródków działkowych ale tam to przypomina przeprawę jak na Dakarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Byłem w Zabrzu ale tam niestety jest lipa trochę dla samolotów.

 

Ale byłem też tutaj: http://maps.google.pl/maps?q=50.299003,18.894635&ll=50.298798,18.896549&spn=0.007032,0.016994&num=1&t=h&z=16

 

Tu jest całkiem nieźle, nie jest to szczyt marzeń ale polatać się da.

Jest nawet pas startowy na środku, wokół trochę drzew ale przy odpowiednim podejściu nie ma większych problemów z lądowaniem.

Mało ludzi, nie ma syfu typu reklamówki, śmieci, opony.

 

Byłem też na autodromie. Nikogo nie było, jedynie jakiś team rajdowy miał ćwiczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drogi kolego szpachla nie chcę się wymądrzać odnośnie autodromu ale chyba powinieneś sobie wykupić modelarskie oc. W zeszłym roku ktoś stracił kontrolę nad modelem, który rozbił się na pobliskich ogródkach działkowych. Zrobił się dym. Właścicielka działki rozdmuchała ten fakt. A że teren autodromu należy do policjantów to ci chcieli go zamknąć dla modelaży. Przez krótki czas (z tego co dobrze pamiętam) nie można było latać spalinami. Po tym fakcie wprowadzono obowiązkowe oc, legitymacje a policja otrzymała listę modelarzy. Więc drogi kolego uszanuj to. Bo jeśli zdarzy się kolejny wypadek a będzie to osoba bez ubezpieczenia, która nie pokryje wyrządzonych strat to może się okazać że nikt już więcej nie skorzysta z naszego lotniska o które przecież sobie dbamy (koszenie, zamykanie na kłódkę). Jest strona www.s-a-t.pl. Odwiedz stronę i dołącz do nas na ustalonych zasadach byśmy jak najdłużej mogli kożystać z tego terenu.

Pozdrawiam i życzę wysokich lotów Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę swoje trzy grosze.

Jestem członkiem SAT i wydaje mi się, że nie zależnie gdzie latamy czy w Zabrzu czy w Chorzowie na Węzłowcu ubezpieczenie powinno być bo wypadek każdemu może się przytrafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Jestem zainteresowany lataniem w Zabrzu. Chciałem się zapytać czy trzeba płacić jakieś składki żeby tam latać. Tak w ogóle na początku chciałem latać na węzłowcu zakupiłem pakiet ubezpieczeniowy, już chciałem wysyłać maila i coś mnie natchnęło żeby wejść na forum.No i niestety wyczytałem że cosik sie tam pokiełbasiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.