Skocz do zawartości

Mocowanie kulek snapów do orczyków serw - JAK ?


Mogway
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem zapytać - może banalnie- ale w jaki sposób mocujecie kulki do orczyków ?

Mam kulki Aligna i orczyki 2 typów (wieksze i mniejsze otwory) o ile w wieksze można wkręcic kulke to w mniejsze już trzeba rozwiercić.

Orczyki są na tyle grube że ewentualna śróbka złapie może na 1,5 gwintu.

 

Czy są specjalne kulki do orczyków z dłuższym gwintem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zazwyczaj poprostu się wkręca, lub w niektórych wersjach orczyków, po drugiej stronie stosuje się nakładkę. Jeśli nie pasuje, to zazwyczaj najlepiej zmienić orczyk, na taki, w którym dziury pozwolą na wygodne wkręcanie się. Gdy jest za mała dziura, można zrobić tak, że wkrętem o szerokości takiej jak śruba do kulki nawiercić początek gwintu, a potem wkręcać kulkę na siłę, ale tak by nie zniszczyć oczywiście. Przynajmniej jest pewność że się nie odkręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... na siłę to można co innego zrobić siedząc na "tronie", ale nie w heliku...

 

Jeżeli śrubka jest za duża rozwierć otwór wiertłem trochę mniejszym niż jej średnica. Sama śrubka kulki wytnie swój gwint w orczyku. Nie trzeba tego niczym zabezpieczyć, kleić itp.

BTW. Zazwyczaj śrubki kulek są tak dobrane, że są trochę większe niż standardowe otwory w orczykach. Ale jeżeli nie, to zawsze otwór ma być trochę mniejszy, niż sama śrubka.

To coś ok. 2 mm. Nie chce mi się teraz sprawdzać bo mam urodziny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.