Skocz do zawartości

Do modelarzy z Rzeszowa i okolic.


kilo1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów Modelarzy z Rzeszowa i okolic.

 

Zwracam się do Was z nast. tematem:

 

podczas świątecznych lotów STSikiem na boisku przed moim blokiem zgłosiła się do mnie pani, która odpowiada z modelarnie w Domu Kultury "Nowe Miasto" w Rzeszowie. W najbliższą sobote, 21.04.2012, na tymże boisku i okolicach odbędzie się IV Rzeszowski Bieg Wielkanocny - informacja tu:

 

http://smnowemiasto....esc-cmPokaz-363

 

Zaproponowała mi przeprowadzenie krótkiego pokazu latania modelem, podczas w/w imprezy, w celu zachęcenia młodzieży do zajęcia się modelarstwem oraz zmotywowania aktualnych członków modelarni.

 

Ponieważ mój modelik jest, szczerze mówiąc średni, żeby nie powiedzić "obciachowy", a mój skill niewiele odbiega od poziomu zera, nie bardzo widzę sanse na przeprowadzenie takiego pokazu w moim wykonaniu, nie kończąc go efektownym kretem, połączonym z zadaniem licznych obrażeń osobom postronnym :-)

 

Niezależnie od tego, zaproponowałem w/w pani, że wrzucę temat na PFMRC i być może znajdą się wśród Was chętni do zaprezentowania swoich modeli na ziemi lub w powietrzu, zarówno samolotów jaki i helików. Myślę, że sensowna byłaby również wystawa statyczna dowolnych modeli RC jak i redukcyjnych.

 

A może ktoś chciałby wystawić komp z odpalonym jakimś symulatorem ?

 

Pozwoliłem sobie zawracać Wam głowe, gdyż uważam, że promocja tego hobby w taki sposób ma sens, a odrobina zaangażowania w taki temat nie będzie wymagać jakiegoś szczególnego poświęcenia.

 

Pozostaje pytanie czy w warukach jakie będą na w/w imprezie jest w ogóle możliwy jakiś pokaz samolotowy przy zachowaniu zdrowego rozsądku i zasad bezpiecznych lotów - moje doświadczenie jest za małe, aby to ocenić. Zastanawiałem się nad mniejszymi modelami ESA może one zmieściłyby się w obszarze boiska?

 

Co sądzicie o tym temacie?

 

 

Drugą sprawą jest pytanie od w/w osoby czy w Rzeszowie i okolicach nie znalazłaby się osoba (osoby), która chciałaby spędzić kilka godzin w tyg. w charakterze społecznego instruktora modelarstwa w w/w modelarni?

 

Temat zarzucam grzecznościowo więc proszę o wyrozumiałość w komentarzach :-)

 

Czasu pozostało mało (śmierć kliniczna forum - btw dzięki za ponowne odpalenie :-) ) wiec jeżeli ktoś ma jakieś pomysły proszę szybkie zgłoszenia - przekaże je do w/w osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prowadzę szkołę latania modelami rc i modelarnię w Rzeszowie

co do soboty to troszkę późno, ponieważ na niedzielę mamy zaplanowane zawody na naszym lotnisku modelarskim

 

Co do prowadzenia modelarni to temat otwarty i można by troszeczkę popracować z młodzieżą, kwestia tylko ile godzin w tygodniu itp.

 

więcej o naszej działalności znajdziesz na www.rc-lipol.pl

tel do mnie to 530-880-800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, właśnie do Was miałem się zgłosić jako ostatniej deski ratunku, bo jak widać odzew, zupełnie zaskakująco, zerowy :-(

 

Waszą szkołę oczywiście znam i szczerze mówiąc wybierałem się do Was kiedyś na lotnisko, jak będziecie latać, może wpadnę w niedzielę ?

 

Co do imprezy to właśnie może nie jest za późno, bo ta impreza nie będzie jakaś wielka, z tego co zwykle widzę za oknem, rozmachu zwykle nie ma. Nie chodzi o wielkie pokazy tylko może jakaś wystawę statyczna plus pobzykanie jakimś małym modelem dla zajawki - może ktoś ma jakiegoś depronika 3D albo coś w tym rodzaju, może jakiś helik - parę zwisów jakieś statyczne figury...

 

Może się jeszcze zastanowicie?

 

 

BDW. Jeżeli jest ktoś od Was zainteresowany instruktorką to postaram się go skontaktować z w/w osobą z modelarni - może coś z tego wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.