Skocz do zawartości

Odbiornik i nadajnik vs. silnik spalinowy


afish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poczytalem troche w internecie ostatnio ze do samolotów z silnikami spalinowymi nie nadaja sie odbiorniki mikro, wiec chcialem zapytac ile jest w tym prawdy.

Posiadam aparature zebra 4 fm i odbiornik od zestawu i zastanawiam sie po pierwsze czy odbiornik nie bedzie mial zakłucen bo planuje zbudowac model spalinowy ( jest osobny temat) a po drugie czy starczy mi zasiegu do polatania bo jak rusze modelem spalinowym to po chwili pewnie bedzie juz daleko .. I zastanawiam sie czy zdaze nawrócic .. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten odbiornik to Hitec Feather to odradzałbym używanie go w jakimś większym modelu.

Nie jestem "spalinowcem" więc nie zabiorę głosu w sprawie zakłóceń, ale mam ten odbiornik i jest on po prostu słaby - ma mały zasięg i nadaje się raczej do małych elektryków typu park flyer które latają 200 metrów albo bliżej od nadajnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką aparaturkę i nie miałem żadnych problemów z zakłóceniami.

Latałem trenerkiem 155cm na ASP .46

Jakoś nie mogę sobie wymyślić jakie to zakłócenia emituje silnik żarowy.

To już raczej elektryki sieją jak cholera co popadnie.

Odbiorniki ZR-105SF mają malutki zasięg (ok. 400m przy bdb. warunkach, normalnie 200), dlatego trzeba trochę uważać. Ja zamieniłem go na Jeti REX 5 MPD oraz wymieniłem antenę nadajnika na antenę Graupnera MX12.

Teraz latam modelem o rozp. 180cm na granicy widoczności bez najmniejszych kłopotów.

No i Jeti nie trzepocze serwami w przypadku utraty sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

afish--> Jaki mam zasięg? - wystarczający :D

Szczerze, to myślę że z 1000m.

Nie lepiej bylo dolozyc to co wydales na odbiornik i antene do nowej aparatury jak by Ci sie udalo ta sprzedac ??

Zebry nie da się sprzedać. Ma tak kiepską opinię, że raczej marne szanse.

Mam kasę na MX12 i już myślałem że go kupię, ale kolega właśnie kupił MX16 i zaczynam się zastanawiać, czy nie zbierać dalej.

 

TomekW--> Kuna~~fak, zakup był nie zamierzony, przez co nie przemyślany.

Po prostu byłem w sklepie, to kupiłem.

30pln różnicy, a jaka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.