Skocz do zawartości

Ruchome servo bez ingerencji drązka.


heksodus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Moj problem polega na tym,ze mam podłaczony model i zauważylem co najmniej dwa razy ze lewa lotka wykonała pełny ruch w dół bez mojej ingerencji na drążku.Olałem to pomyslałem ze to zakłucenie jest nieszkodliwe,ale po niespodziewanym korkociągu pomyslałem,ze się tym zainteresuje;) Jesli chodzi o serwa są to nowe savox cyfrowe z górnej pólki jest ich 4 szt bateria 6s 4000 i regułator turnigy z przelącznikiem zasilania. Wszystko mam podpięte na jednej bateri,wiem pewnie powinna byc druga na serva ale ponoć jedna tez moze być.Aparatura natomiast to frysky czyli turnigy bo to ponoc to samo i odbiornik najprostrzy 8kanałów. Latałem na tej aparaturze dwa lata ale tylko w tym modelu zauwazylem ruch serwem więc aparature bym wykluczył. W sumie najbardziej teraz podejzewam napięcie ale moze się myle.Wieć zwracam się do bardziej doświadczonych kolegów o porade co to moze byc i ewentualnie jak podłaczyc dodatkową i czy wogóle trzeba? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za model? Piszesz o 4szt cyfrowych serw, jaki masz tam bec w tym regulatorze, że to wytrzymuje? Latam na serwach savoxa i złego słowa o nich nie powiem. Jeśli zapotrzebowanie na prąd jest duże to faktycznie pakiet zasilający serwa powinien być (wyciągasz i izolujesz czerwony przewód z wtyczki regulatora, zostaje wspólna masa i sygnał). Może to być wina właśnie aparatury, często się słyszy o padających w nich potencjometrach. (choć tuta wychylenie dotyczyłoby obu lotek) Zestaw masz na 35MHz?

Sprawdź też samo podłączenie tego konkretnego serwa, to może być jakaś stykologia także sprawdź wszystko dwa razy, jeśli nie znajdziesz uszkodzeń będziemy się martwić dalej. Ostatecznie przecież może to być uszkodzone serwo, ale teraz lepiej wykluczyć inne przypadki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model to sundowner 50 i tak jak pisałem na innych modelach tego nie zauwazyłem więc raczej wykluczam aparature. Serwa savox 0254MG regulator turnigy 85Aciagłego prądu, bec 5A. z wyłącznikem napięcia. Raczej serwa też wykluczam są nowitkie choć zdazyc się moze.Narazie muszę go poskladać po kraksie;) na maxa mam koło 80A a leciałem w pól gazu jak raptownie mu odbiło na sewach i wpadłem w korek więc raczej miałem małe prądy..Chyba serwa odzielnym układem jaka baterie powinienem zastosować na te serwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już od Ciebie zależy, albo nimh 4 lub 5*2000mAh, albo 2s LiFe, albo jeszcze 2s LiPol i regulator napięcia. Osobiście bardziej bym się skłaniał do pierwszej lub drugiej opcji. Lotki masz na osobnych kanałach czy y-kablu? Jeśli osobno, to rozkręć odbiornik, sprawdź czy gniazdo tego kanału jest ok (luźne goldpiny itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa mam osobno. i chyba kupie jakis lepszy odbiornik jesli taki wogóle jest do flysky. jesli wybiorę drugą opcję bateri to jaki mogę zastosować pakiet mozliwie jak namniejszy. Wykonuje około 3 lotów po 8min wiec bym chciał zeby był zapas na kilka. i czy potrzebyje cos jeszcze jak bec do podłaczenia bateri z odbiornikiem? Dla mnie to jeszcze czarna magia więc z góry dzięki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odbiornika to nie pomogę, nie wiem nawet na jakim paśmie latasz i jaką modulacja dysponujesz w przypadku gdybyś latał na 35MHz. Jeśli zastosujesz pakiet 4-5cel nimh lub 2xlife to beca stosować nie musisz. Bec zastosuj jeśli chcesz latać na lipolach, ich napięcie będzie zbyt wysokie dla odbiornika i ew. serwomechanizmów. Rozsądny pakiet to myślę, 2000mAh w przypadku nimh, z life to chyba najodpowiedniejszy będzie 1800mAh 2s1p ew mniejszy a lipo to myślę, że nawet pakiet 1500mAh z powodzeniem da Ci zapas na kilka lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.